[Pomoc] Konfiguracja routera bezprzewodowego w domu
#9

trueimage napisał: Na podstawie 3 wybranych routerów uvv, myślę, że wybór miejsca jest dobry z najsilniejszym routerem w priorytetowej lokalizacji (1F) i najsłabszym w lokalizacji o najniższym priorytecie (2F). Niezależnie od tego, czy używasz akcji, czy innej firmy, myślę, że możesz najpierw spróbować akcji, a później sprawdzić, czy brakuje jakiejkolwiek funkcji, której potrzebujesz. W przypadku oprogramowania firm trzecich należy najpierw przeprowadzić badania, ponieważ istnieje wiele opcji Jeszcze jedna rzecz, na którą warto spojrzeć - rozważenie utworzenia oddzielnej podsieci (s) - jeśli istnieją pewne urządzenia, które chcesz odizolować. Można to zrobić za pomocą połączenia LAN-WAN zamiast LAN-LAN. Na przykład router w 3F może być oddzielną podsiecią, do której podłączasz komputer w sprawach osobistych, takich jak bankowość internetowa itp. Urządzenia w tej podsieci nie będą dostępne dla urządzeń w sieci głównej (chyba że wykonasz routing) W moim przypadku używam 6 routerów; 1 w panelu krosowym z wyłączonym Wi-Fi (jako router); 2 w salonie (1 jako AP, drugi jako Wireless Bridge), 1 w salonie (jako AP), 1 każdy w 2 pokojach (jako izolowane podsieci) Dzięki za opinie, nie użyłbym różnych podsieci, ponieważ podłączałbym dysk twardy do routera w 3F, więc symuluj NAS, chyba że mógłbym skierować sieć do połączenia z NAS przez dowolny AP i Internet. Chciałbym wiedzieć, czy mogę skonfigurować VPN na moim routerze, aby móc połączyć się z domem, kiedy mam dostęp do mojego NAS, ponieważ Singapur używa Dynamic IP, co może oznaczać, że muszę skonfigurować DNS, aby upewnić się, że nie muszę aktualizować mojego adresu IP, aby się połączyć. Czy to byłoby poprawne? Ostatnie pytanie, nie pamiętam poprawnie, ale pamiętam coś o tym, że przepustowość przypadająca na AP została zmniejszona o połowę Zacytować: 2AP z tą samą podsiecią lub 2AP z inną podsiecią .
Reply


Messages In This Thread

Forum Jump:

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Users browsing this thread: 1 Guest(s)