Wady Tagowanie VLAN w szerokopasmowych Starhub & Singtel włókna kon
#4

Err ... Fuwell powiedział M1 nie używa VLAN tagging, więc oznacza to moje konfiguracje powinny działać bez VLAN tagging, prawda? Sortowanie napisał: VLAN tagging zazwyczaj powoduje zmniejszenie ogólnej wydajności sieci, ale, że w skali przedsiębiorstwa; nie ma większego znaczenia dla konsumentów. Spowolnienie to spowodowane, że przełącznik musi odznaczyć ramek pochodzących od portu bagażnika. Powrót do Twojego pytania, to nie ma wpływu na nic na poziomie aplikacji - HTTP, SMTP, itp, jak odbywa się to w warstwie łącza danych. Jeśli chodzi o ograniczenie mac adresu VLAN tagging nie posiada funkcji w nim, o ile mi wiadomo. Jedynym możliwym sposobem, aby mieć wpływ na swoje usługi serwera jest to, że jeden z VLAN może mieć list kontroli dostępu (firewall pod względem użytkowników) nakłada się na niego, a druga nie. <Wszystko wiem z CCNA. Studiowanie CCNP. FYI VPN site-to-site prawdopodobnie nie jako router może nie być w stanie zrobić VPN i tagowanie vlan w tym samym czasie. Za pomocą przełącznika zarządzanego jak co liangtam zalecane.
Reply


Messages In This Thread

Forum Jump:

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Users browsing this thread: 1 Guest(s)