Czy martwisz się o bezpieczeństwo na routerze poza hasłem WiFi?
#3

NewWing napisał: Niedawno przeczytałem artykuł mówiący, że liczba routerów mają luki bezpieczeństwa w ich oprogramowaniu, a to dało mi do myślenia: jak wiele osób uważa, że jest to dla nich znaczenie? Brzmi to trochę przerażające, ale dlatego, że nie bardzo się cały obraz, nie jestem pewien, czy mam zbyt wielkiego niepokoju. Czy wy skonfigurować takie rzeczy jak filtrowanie adresów MAC lub sieci prywatne, zakładając, router ma takie cechy? Ilu z was majstrować przy ustawieniach zabezpieczeń routera poza haseł Wi-Fi? Router jest bardzo komputer; potrzebuje aktualizacji okolicznościowe w ten sam sposób system Windows wykonuje. Jeśli istnieje luka w oprogramowaniu, często niewiele użytkownik końcowy może zrobić (chyba, że luka jest bardzo specyficzne i mogą być złagodzone poprzez wyłączenie niektórych funkcji administratora routera), z wyjątkiem w celu zapewnienia, że najnowsze oprogramowanie jest zainstalowane. Jako takie, ważne tylko rada, aby zmniejszyć swoje szanse na router atakowany z powodu nieznanego lukę po firmware zaktualizowany do najnowszej wersji oprogramowania jest wyłączenie nieużywanych usług / funkcji, które można zauważyć, że w rzeczywistości nie używać, ale jest włączona domyślne w routerze (DLNA, dostęp FTP, etc). Grzebanie inne ustawienia zabezpieczeń (takich jak ograniczenia adresów MAC itp) nie rozwiąże problemu - jest zbliżona do stawiania kłódki na okna, ponieważ główne drzwi posiada otwór.
Reply


Messages In This Thread
Czy martwisz się o bezpieczeństwo na routerze poza hasłem WiFi? - by mvmiguel15 - 16 Feb 2017, 05:53 AM
RE: Czy martwisz się o bezpieczeństwo na routerze poza hasłem WiFi? - by mainy4 - 16 Feb 2017, 05:54 AM
RE: Czy martwisz się o bezpieczeństwo na routerze poza hasłem WiFi? - by mindirae0 - 16 Feb 2017, 05:56 AM
RE: Czy martwisz się o bezpieczeństwo na routerze poza hasłem WiFi? - by pedro.trinidad - 16 Feb 2017, 05:57 AM
RE: Czy martwisz się o bezpieczeństwo na routerze poza hasłem WiFi? - by cayleena - 16 Feb 2017, 05:59 AM
RE: Czy martwisz się o bezpieczeństwo na routerze poza hasłem WiFi? - by jbbanastacio - 16 Feb 2017, 06:00 AM
RE: Czy martwisz się o bezpieczeństwo na routerze poza hasłem WiFi? - by stacey.a.lee - 16 Feb 2017, 06:01 AM
RE: Czy martwisz się o bezpieczeństwo na routerze poza hasłem WiFi? - by abhiprofession526 - 16 Feb 2017, 06:02 AM
RE: Czy martwisz się o bezpieczeństwo na routerze poza hasłem WiFi? - by raphael.gagliano - 16 Feb 2017, 06:05 AM
RE: Czy martwisz się o bezpieczeństwo na routerze poza hasłem WiFi? - by xodnum - 16 Feb 2017, 06:06 AM
RE: Czy martwisz się o bezpieczeństwo na routerze poza hasłem WiFi? - by adytzabutterfly - 16 Feb 2017, 06:07 AM
RE: Czy martwisz się o bezpieczeństwo na routerze poza hasłem WiFi? - by mfh051 - 16 Feb 2017, 06:09 AM
RE: Czy martwisz się o bezpieczeństwo na routerze poza hasłem WiFi? - by mikegrudowski - 16 Feb 2017, 06:10 AM
RE: Czy martwisz się o bezpieczeństwo na routerze poza hasłem WiFi? - by sexxymexxyluis - 16 Feb 2017, 06:11 AM

Forum Jump:

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Users browsing this thread: 2 Guest(s)