[Aktualizacja PC] CPU + Porada uaktualnienia Mobo + RAM
#1

Szukam ulepszenia mojego komputera, ponieważ wydajność na Battlefield 5 nie jest na poziomie, który bym chciał. Próbowałem różnych „przewodników” dotyczących poprawy wydajności w tej grze, mój GTX 970 został skromnie przetaktowany (150 Core i 300 Memory), a procesor działa na 3,7 GHz w rdzeniu Turbo podczas gry. Mam dość błądzenia ze wszystkimi ustawieniami, aby uzyskać kilka klatek na sekundę.   Poniżej znajduje się moja obecna konfiguracja systemu. Procesor: Intel i5 4590 Płyta główna: Asus H97 Pro-Gamer RAM: 16 GB Corsair 1666 Mhz GPU: Asus Strix GTX 970 (do ponownego wykorzystania na kilka miesięcy) Pamięć masowa: 120 GB SSD + 500 GB SSD + 1 TB HDD (do ponownego wykorzystania w nowej kompilacji) PSU: Seasonic M12II 620W 80+ Bronze (do ponownego wykorzystania do nowej kompilacji) Przypadek: Fractal Design R5 Czarny z oknem (do ponownego wykorzystania do nowej kompilacji) Monitor: Dell U2414H (1080p 60 Hz) (do ponownego wykorzystania w nowej kompilacji)   Monitorowałem wykorzystanie procesora i procesora graficznego podczas grania i zauważyłem, że procesor jest wykorzystywany w 80-90%, a procesor graficzny jest wykorzystywany w około 60%.   Planuję uaktualnienie mojego procesora + najpierw Mobo + RAM, potem mój GPU i wreszcie mój monitor do 1080p 144 Hz (zamierzałem to zrobić wcześniej, jednak postanowiłem poczekać, aż zobaczymy wydajność BF5).   Nie mogę sobie pozwolić na aktualizację wszystkiego naraz. Ponieważ wydaje mi się, że jestem obecnie bardziej ograniczony przez mój procesor, planuję zacząć od CPU + Mobo + RAM   Miałem nadzieję, że seria Ryzen 3000 zostanie uruchomiona w pierwszym kwartale 2019 roku, ale teraz wydaje się, że będzie to w czerwcu 2019 roku lub nawet później, więc nie chcę na to czekać.   Zrobiłem kilka badań i rozważam następujący procesor + Mobo + RAM na podstawie mojego budżetu.   Procesor: Ryzen R5 2600X (około 330 SGD) Mobo: MSI B450 Gaming Pro Carbon AC (ok. 240 SGD) RAM: 16GB Corsair LPX DDR4 3200Mhz (ok. 205 SGD)   Na razie pozostanie z chłodzeniem procesora i może uda mi się uzyskać chłodnicę powietrza na rynku wtórnym, gdy zacznę się bawić z podkręcaniem.   Wersja 9600K (9600K + Gigabyte Z390 AORUS ELITE + Cooler Master MasterAir MA410 + Corsair LPX DDR4 3000Mhz) to około 950 SGD, podczas gdy ta wersja ma około 775 SGD. Myślę, że wolałbym wykorzystać różnicę na GPU.   Przepraszam za długi post, ale mimo to, podając wyjaśnienie, pomogłbym w sformułowaniu zaleceń.   Wszystkie dane wejściowe / zalecenia dotyczące powyższych części, a także mój plan aktualizacji są mile widziane. Z góry dziękuję.
Reply


Messages In This Thread
[Aktualizacja PC] CPU + Porada uaktualnienia Mobo + RAM - by aathompson - 19 Mar 2019, 08:54 AM

Forum Jump:

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Users browsing this thread: 1 Guest(s)