[Late Review] Asus ROG Poseidon GTX1080 Ti Platinum
#5

Temperatura i zużycie energii Zużycie energii było dość interesujące. Ponieważ jest to zasadniczo ta sama płytka co Strix. Używa również tych samych podwójnych 8 pinów, zużyła tyle samo mocy co wersja Strix. Porównując go jednak z Edycją Założycieli, Posejdon wziął dodatkowe 6 W więcej niż Edycja Założycieli. 6w, ale daje skromne zwiększenie w ramach jest uzasadnione. Teraz temperatura Posejdona. W tym dziale Posejdon naprawdę świeci, ale tylko na wodzie. Poważnie, jeśli zamierzasz kupić GPU tylko dla powietrza, lepiej kupować tam inne GPU. Jak widać na wykresach, ustawiłem krzywe wentylatora dla całej sytuacji. Zauważyłem, że przy chłodzeniu powietrzem Posejdon jest w tej samej temperaturze co Edycja Założycieli. To po prostu okropne, że widzimy chłodniejszy procesor 2,5-slotowy i działa tak samo, jak Edition Founders. Ale rzeczy się zmieniają, gdy podłączam do niej moją własną pętlę chłodzącą. Temps spada jak winogrona do 53 ° C. Jeśli włączysz fanów, dostaniesz niewielką redukcję 2degC, której imho nie ma sensu uruchamiać fanów. Po prostu zostaw to włączone, a zamiast tego będziesz cieszyć się znacznie cichszym GPU. Ostateczne przemyślenia i wnioski Asus GTX 1080 Ti Poseidon to naprawdę niezwykły procesor graficzny, który sprawdza się doskonale we wszystkich scenariuszach. Świetne są opcje chłodzenia obiegu powietrza i chłodzenia wodą. Ale szczerze mówiąc czułem się rozczarowany jego osiągami. Miałem nadzieję, że przełamie barierę 2,1 GHz, ale tak się nie stało. Na drogim GPU, takim jak ten, naprawdę miałem nadzieję, że dostanę lepszy binowany procesor graficzny, ale tak nie jest. Wiedząc, że używane płytki drukowane były takie same jak w wersji Strix, nie ma możliwości, aby działały lepiej. Jedyną różnicą, która odkłada Poseidon z Founders Edition, jest to, że oferuje użytkownikom elastyczność w zakresie dostępu do powietrza lub wody. Ale poważnie myślę, że użytkownicy są bardziej skłonni do chłodzenia wodą zamiast chłodzenia powietrzem. Ponieważ nie ma różnicy w stosunku do wersji Poseidon lub Founders Edition, jeśli miałaby działać w powietrzu. Dławi się i osiąga taką samą prędkość taktowania jak Edycja Założycieli, jeśli biegniesz w powietrzu. Sprawienie, że nie ma sensu płacić więcej za niestandardowy procesor graficzny. Teraz jest ocena .... Wydajność: trochę nieoczekiwana i nie trafiła w mityczną prędkość zwiększania mocy, stąd punkt odjęty stamtąd. Kinda działa tak samo, jak wszystkie inne niestandardowe karty chłodzone powietrzem. Stąd 9/10 Funkcjonalność: To jest trochę trudne, zaimplementowali wiele dobrych rzeczy, dodatkowy port HDMI, dodatkowe złącze FanConnect do podłączenia do zewnętrznych wentylatorów, nagłówek AURA RGB i ładne niestandardowe hybrydowe rozwiązanie chłodzące. Jednak jeśli użytkownicy będą musieli schłodzić wodę, aby uzyskać najwyższy zegar zwiększania mocy, czyniąc ją uciążliwą dla niektórych początkujących, którzy nie mają wiedzy na temat chłodzenia wodą. Stąd wynik odjęty, nie więcej. 9/10 Estetyka: Posejdon wygląda wspaniale i pięknie. Jedną z rzeczy, które zwróciły moją uwagę, był nieskończony wyświetlacz led, który czyni go naprawdę dobrym. Płyta tylna jest ładna, a ogólna jakość wykonania całunu jest po prostu świetna. Nie ma nic złego w tym dziale. 10/10 Cena: Tu zaczyna się źle. Ta cena nigdy nie osiągnie właściwego stosunku ceny do jakości. Przy cenie 1599 USD jest oburzające i zdecydowanie zbyt kosztowne dla niestandardowego układu chłodzenia z hybrydowym układem GPU. To po prostu nie uzasadnia ceny. Można uzyskać inną wersję GTX 1080ti i dodać niestandardowy blok chłodzenia wodą. Stąd dobry wynik. 7/10 Przyniesie to wynik 8,75 / 10
Reply


Messages In This Thread

Forum Jump:

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Users browsing this thread: 1 Guest(s)