Moje nowe okablowanie sieciowe, wykorzystujące głównie płaskie kable sieciowe
#1

Ten obraz został zmieniony. Kliknij, aby wyświetlić oryginalny obraz      Ten obraz został zmieniony. Kliknij, aby wyświetlić oryginalny obraz 4 normalne kable Cat5e i 12 płaskich kabli sieciowych (kombinacja cat6 i cat5e)           Minęło kilka miesięcy, odkąd „eksperymentowałem” z płaskimi kablami sieciowymi, od nauki ich kończenia i „manipulowania” nimi dla okablowania strukturalnego. Wcześniej wykonywano tylko pojedyncze lub podwójne trasy kablowe, nie wspominając już o tym. Jednak tym razem próbowałem poważnej próby, aby ponownie wykonać prawie całą moją sieć domową, używając głównie płaskich kabli sieciowych.   Jak wpadłem na pomysł użycia płaskich kabli sieciowych do okablowania strukturalnego?   Zawsze podobał mi się pomysł ukrytego okablowania, a większość instalacji elektrycznej mojego mieszkania jest ukryta (moja jednostka znajduje się w północnej części i ma około 18 lat), okablowanie komunikacyjne jest również ukryte, ale jest to tylko okablowanie kat. 3, więc nie nadaje się do wykorzystania w sieci. Musiałem polegać na wykonywaniu okablowania strukturalnego dla moich potrzeb internetowych, ponieważ w tym czasie, zgodnie z przepisami HDB, tylko HDB może wykonywać ukryte okablowanie i nie jest to „legalne” dla wykonawców, aby to zrobić (jednak myślę, że HDB zmienił swoje przepisy w kilka lat temu).   Z zazdrością patrzyłem na nowe mieszkania z ukrytymi kablami cat6, a oni po prostu muszą zamienić się w zworniki sieciowe, aby podłączyć swoje domy. Zauważyłem również, że wielu z tych właścicieli jest niechętnych prowadzeniu nowych kanałów powierzchniowych w swoich domach na kable sieciowe, ponieważ te listwy z drutu PVC „rujnują” wygląd ich wnętrz, gdy większość ich przewodów jest już ukryta.   Jednakże, przynajmniej dla bardziej wymagających użytkowników, uruchamianie nowych kabli sieciowych jest niezbędnym „grzechem”, z którym nauczyli się żyć, tym bardziej dla bardziej niezawodnych połączeń internetowych, ciężkich transferów w tej samej sieci lub dla instalowania nowych punktów dla dodatkowych punktów dostępowych na więcej niezawodne sygnały WiFi.   Potem przyszło mi do głowy, aby połączyć zalety wykonywania nowego przebiegu kabla, minimalizując jednocześnie „wygląd” nowego kabla w wyglądzie, a użycie płaskich kabli może być kluczem do tego, aby to umożliwić, a następnie połączyć je. z niektórymi technikami wykończenia ścian, aby osiągnąć minimalny wpływ na wygląd.          Zacząłem „majstrować” przy użyciu płaskich kabli sieciowych, po prostu dlatego, że jest to nowe „terytorium”, prawie bez informacji online, dlatego musiałem przejść przez proces prób i błędów, przechodząc przez różne typy produktów i marek, szukając „odpowiednie” produkty w SLT i online. „Eksperymentowałem” z moimi technikami głównie w mojej jednostce.   W związku z tym uważam się również za użytkownika ciężkiego, dlatego wydajność sieci musi być podobna do normalnej pracy kabli sieciowych, dlatego przeprowadzam testy za pomocą oprogramowania „Test prędkości Lan” (wyniki testu szybkości byłyby mało przydatne, ponieważ miałem tylko plan 200 Mbps). Dzięki tym testom zawęziłem odpowiednie techniki i marki.   Znając charakterystykę płaskich kabli sieciowych, będących wielodrutowymi przewodami, zamiast drutów z rdzeniem stałym musiałem ograniczyć poszczególne odcinki kabli do około 15 m, aby nadal osiągać prędkości zbliżone do gigabitowych. W moich testach, przy użyciu płaskiego kabla sieciowego o długości 40m (połączonego w odstępach 10m), prędkości spadną do prędkości cat5 (<100mbps), podczas gdy 30m jest nadal dobre dla prędkości do gigabitowych. Początkowo pracowałem tylko z kablami płaskimi o długości 10 m, ponieważ nie są one zbyt drogie dla moich testów próbnych i błędów, a następnie „posunąłem się naprzód”, kupując dłuższe odcinki i uzyskując z nimi podobne wyniki (maksymalna długość płaskich kabli krosowych, które miałem zaciskany ma 30 m, a do prędkości gigabitowych).   Wydaje mi się, że stałem się zbyt długo zwinięty w historie mojego dziadka ....
Reply


Messages In This Thread
Moje nowe okablowanie sieciowe, wykorzystujące głównie płaskie kable sieciowe - by basa414 - 15 Jun 2019, 06:20 AM
RE: Moje nowe okablowanie sieciowe, wykorzystujące głównie płaskie kable sieciowe - by anumolrafaanumol - 15 Jun 2019, 06:23 AM
RE: Moje nowe okablowanie sieciowe, wykorzystujące głównie płaskie kable sieciowe - by mmonnen - 15 Jun 2019, 06:27 AM
RE: Moje nowe okablowanie sieciowe, wykorzystujące głównie płaskie kable sieciowe - by ckwnicee - 15 Jun 2019, 06:30 AM
RE: Moje nowe okablowanie sieciowe, wykorzystujące głównie płaskie kable sieciowe - by zukodamian - 15 Jun 2019, 06:33 AM
RE: Moje nowe okablowanie sieciowe, wykorzystujące głównie płaskie kable sieciowe - by cayleena - 15 Jun 2019, 06:37 AM
RE: Moje nowe okablowanie sieciowe, wykorzystujące głównie płaskie kable sieciowe - by benitacandradewi - 15 Jun 2019, 06:39 AM
RE: Moje nowe okablowanie sieciowe, wykorzystujące głównie płaskie kable sieciowe - by nitinpaisa1 - 15 Jun 2019, 06:42 AM
RE: Moje nowe okablowanie sieciowe, wykorzystujące głównie płaskie kable sieciowe - by stacey.a.lee - 15 Jun 2019, 06:45 AM
RE: Moje nowe okablowanie sieciowe, wykorzystujące głównie płaskie kable sieciowe - by aldebaranspica06 - 15 Jun 2019, 06:48 AM
RE: Moje nowe okablowanie sieciowe, wykorzystujące głównie płaskie kable sieciowe - by jeremypeel - 15 Jun 2019, 06:51 AM
RE: Moje nowe okablowanie sieciowe, wykorzystujące głównie płaskie kable sieciowe - by sreejithanagha - 15 Jun 2019, 06:54 AM
RE: Moje nowe okablowanie sieciowe, wykorzystujące głównie płaskie kable sieciowe - by lizkollat - 15 Jun 2019, 06:57 AM
RE: Moje nowe okablowanie sieciowe, wykorzystujące głównie płaskie kable sieciowe - by sodeden.3 - 15 Jun 2019, 07:00 AM
RE: Moje nowe okablowanie sieciowe, wykorzystujące głównie płaskie kable sieciowe - by lovewilliam - 15 Jun 2019, 07:03 AM

Forum Jump:

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Users browsing this thread: 3 Guest(s)