[GFX OC] Lepszy sposób na zoptymalizowanie procesora graficznego Nvidia.
#1

Ok, więc jestem dziś trochę wolny, dlatego piszę to. Nie widzę o tym wzmianki nigdzie na tym forum lub mógłbym ją przegapić.   Zanim przejdę dalej, pozwólcie mi po prostu położyć niniejszą klauzulę odpowiedzialności i jak zawsze to robicie  na własne ryzyko i nie jestem odpowiedzialny za nic, co stanie się z twoim GPU! To wszystko twoja wina i twoja wina za przestrzeganie tego przewodnika.   Ok z tym nie przeszkadzajmy w zanurzeniu, prawda?   Dopalacz MSI ma ten ukryty klejnot zwany edytorem krzywej napięcia / częstotliwości, który świetnie nadaje się do optymalizacji twojego GPU, niektórzy nazywają to podkręcaniem, podkręcaniem lub zanikaniem. Myślę, że optymalizacja to lepsza nazwa.   Zaletą zastosowania krzywej napięcie / częstotliwość do dostrojenia karty byłoby:   1) Ogranicz lub używając stałego napięcia (wybierasz w zakresie 800mv - 1062mv lub 1093mv (odblokuj) w obrębie krzywej).   2) Możesz uzyskać niższy pobór mocy i uzyskać bardziej spójne i wyższe zegary rdzenia podstawowego przy najniższym napięciu (800mv)    lub sięgnij po najwyższe możliwe zegary rdzeniowe przy maksymalnym napięciu (1093mv), pod warunkiem, że nie masz ograniczonej temperatury    (masz dobrą chłodnicę lub chłodzony wodą).   3) Idź po środkowy grunt, powiedzmy 1000mv i nacisk na najwyższe zegary rdzenia przy tym napięciu, które z kolei    obniży pobór mocy, temperaturę i pozwoli na niższą prędkość wentylatora, co ogólnie zmniejszy hałas.   4) Mniej zacinania się w grach, ponieważ zegary rdzenia są bardziej spójne.   W jaki sposób? To może wydawać się skomplikowane, ale w rzeczywistości bardzo łatwe. (z wyjątkiem testów, które zajmą większość czasu potrzebnego do tego)     Dla układów GPU Pascal   1) Zdobądź dopalacz MSI.   2) Maksymalnie wysuń 3 górne suwaki w głównym oknie dopalacza    a) Napięcie rdzenia (%) (odblokuj to, jeśli celujesz w maks. o.c. w ustawieniach preferencji dopalacza       jeśli twoje jest wyłączone, co jest domyślne)    b) Limit mocy (%)    c) Temp. Limit (%)   2) Kliknij lewym przyciskiem myszy dowolną część okna dopalacza i naciśnij Ctrl + F, aby wyświetlić  Okno edytora krzywej napięcia / częstotliwości.    następnie naciśnij Ctrl + D, aby wyświetlić wartości domyślne krzywej i kliknij Zastosuj (znak zaznaczenia na dopalaczu).   3) Następnie Przytrzymaj klawisz Shift i kliknij dowolny punkt na krzywej i nie puszczając myszy, pociągnij całą krzywą    w dół i zatrzymaj się z najwyższym punktem na krzywej nieco niższym niż tam, gdzie chcesz:   4) Wybierz dowolny stosunek częstotliwości / napięcia i pociągnij go tam, gdzie chcesz      i spłaszcz resztę krzywej, klikając Zastosuj    (musisz to przetestować, np. wiem, że mój GTx1070 może na przykład osiągnąć 1734 MHz przy 800 mV     więc wybieram pierwszą kropkę po lewej stronie łuku i podciągam ją do 1734 r. i nacisnę Zastosuj, spłaszczy krzywą):      (inny przykład to przy 1025 mv mój GTx1070 może zrobić 2038 MHz):   5) Uruchom test, tj. Test pętli / testu warunków skrajnych lub pozostaw grę uruchomioną (lub graj!) Na kilka godzin, aby upewnić się, że jest stabilna   * Uwaga 1: - a) Poszukaj testu (oznak niestabilności) podczas uruchamiania testu         b) Niewystarczające napięcie i zbyt wysokie zegary rdzenia zwykle prowadzą do awarii / awarii gry, migotania lub czarnych ekranów lub chwilowego           zamrażanie. Wymuś zamknięcie szkodliwej aplikacji, dopalacz zwykle powróci do wartości domyślnych, więc warto zapisać ustawienia           do profilu i później dostrajając go.         c) Nadal działa tutaj wzmocnienie GPU, więc czasami twój zegar może nadal przeskakiwać nieco w zależności od gier, ale dostosowując dolne „kropki” w  krzywa wyższa powinna dawać ogólnie wyższe zegary.        Dla procesorów graficznych Turing Nie jestem zbyt pewien, ponieważ nie mam 1, ale powinno być nieco podobne, w rzeczywistości powinno być łatwiejsze, poniżej jest kilka kroków związanych z tym, co zbieram.   1) Zdobądź dopalacz MSI   2) Naciśnij Ctrl + F. Lewy górny, skaner oc. Skandować.   3) Po kilku minutach wygeneruje krzywą przetaktowania.    Użyjesz go jako przybliżonego szacunku. : https://image.ibb.co/fdFyGp/1.jpg   4) Wybierz dowolny stosunek częstotliwości / napięcia: https://image.ibb.co/i2B5wp/2.jpg      spłaszcz resztę krzywej: https://image.ibb.co/evyDhU/3.jpg   5) Uruchom skaner / test oc, pozostaw grę uruchomioną (lub graj!) Na kilka godzin, aby upewnić się, że jest stabilna        Opcjonalnie: Wykonaj końcowe poprawki ręcznie, możesz uzyskać kilka dodatkowych MHz lub obniżyć napięcie o tik lub dwa.     * Uwaga 2: - W przypadku OC pamięci GPU nadal będziesz musiał wykonać metodę suwaka
Reply


Messages In This Thread

Forum Jump:

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Users browsing this thread: 1 Guest(s)