Wyjaśnienie dotyczące punktu dostępu
#1

Zamierzam podłączyć mój przełącznik do ONT w mojej szafie, więc mam przewodowy dostęp do moich pokoi, a następnie podłączam router (ustawiony jako punkt dostępu), aby zapewnić lepszy zasięg Wi-Fi w mojej głównej sypialni.   Początkowo myślałem o umieszczeniu routera w moim salonie, jednak wydaje się, że jest dość daleko od sypialni, zwłaszcza mojej głównej sypialni. Więc teraz myślę o umieszczeniu routera w jednej z moich sypialni, aby był bardziej scentralizowany.   Chciałem tylko potwierdzić, czy mam rację. Ponieważ mój router jest ustawiony jako punkt dostępowy, a NIE jako repeater, nie ma obaw, że Wi-Fi od ONT będzie słabe, prawda? Faktycznie, jeśli dobrze pamiętam, kazano mi wyłączyć Wi-Fi ONT, aby uniknąć mieszanych sygnałów i po prostu użyć Wi-Fi routera. Czy to jest poprawne?   Wreszcie, proszę o kontakt z noobem sieciowym, ale ponieważ mój router jest samodzielny i nie łączy się z moim komputerem iMac, jak mogę sprawdzić, czy są dostępne aktualizacje oprogramowania układowego, a następnie zaktualizować?
Reply


Messages In This Thread

Forum Jump:

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Users browsing this thread: 1 Guest(s)