Skonfiguruj nowy dom
#1

Obecnie mieszkam w małym mieszkaniu z 3 pokojami. Światłowód TP znajduje się w pobliżu drzwi, a mój ONT i router są umieszczone na szafce na buty w pobliżu drzwi. Mam porty RJ45 w moich pokojach i wszystkie one łączą się z routerem. Więc kiedy jestem na komputerze Mac, jest to połączenie przewodowe. Używam tylko Wi-Fi do mojego telefonu, a ponieważ mieszkanie jest małe, nie ma problemów z zasięgiem.   W najbliższej przyszłości planuję przeprowadzić się do mieszkania z 4 pokojami. Jest to nowe mieszkanie w Punggol, więc myślę, że powinni już mieć wbudowany panel dostępu do Internetu (lub jakkolwiek to się nazywa) wbudowany w szafę, tak jak mieszkanie mojego rodzica w Sengkang. Nie widziałem jeszcze fizycznego mieszkania, więc nie wiem, gdzie znajduje się ten panel, ale plan piętra jest podobny do tego:       Ale jeśli w mieszkaniu mojej mamy jest coś do przejścia, powinno też być blisko drzwi. Nie ma problemu, jeśli chodzi o połączenia przewodowe, ponieważ wszystkie nowe mieszkania mają porty RJ45 we wszystkich pokojach, więc mój Mac będzie nadal podłączony do routera przez RJ45. Problem teraz to wifi.   Drzwi szafy narzędziowej są zamknięte, a jeśli router zostanie umieszczony w szafie, zasięg jest już zmieniony. Plus 4 pokojowe mieszkanie jest oczywiście większe niż moje obecne miejsce, więc jestem pewien, że zasięg będzie problemem. Nie chcę używać przedłużaczy zasięgu, a poza tym przy zamkniętych drzwiach szafy wątpię, czy wiele sygnałów może w ogóle wyjść.   Mając ograniczoną wiedzę na temat sieci, zastanawiałem się nad tym i zastanawiałem się, czy jest to najlepsze rozwiązanie dla moich potrzeb, czy też ktoś może zaoferować lepsze alternatywy.   Fibre TP i ONT pozostają w szafie narzędziowej, ponieważ tam znajduje się panel krosowania internetowego. Wszystkie porty RJ45 w różnych pokojach kończą się na tym panelu, więc nie ma problemów z moim komputerem iMac. Podłączam jeden kabel kat. 6 od mojego ONT do panelu krosowego, a drugi kabel kat. 6 od mojego iMaca do portu RJ45 w pokoju. Osiadły. Zakładam? LOL!   Teraz router. Oczywiście zły pomysł, aby ukryć go w szafie, więc myślałem o umieszczeniu go w moim salonie. Mam zamiar mieć ścianę z funkcją cumowania konsoli telewizyjnej. Telewizor zostanie zamontowany na ścianie funkcyjnej, a elementy takie jak dekoder Starhub TV, soundbar i mój router zostaną umieszczone na konsoli TV.   Wiem, że niektórzy ppl uważają, że jest brzydka z tak wieloma urządzeniami, ale nie mam nic przeciwko. Jeśli chodzi o zasięg, powinno być również w porządku, ponieważ router nie jest ukryty. Plus salon jest prawdopodobnie tak centralnie w mieszkaniu, jak tylko mogę.   Jedyną rzeczą jest, w przeciwieństwie do mojej obecnej konfiguracji, w której ONT i router są obok siebie i połączone kablem kategorii 6, dla nowej konfiguracji moja ONT będzie teraz ukryta w szafie narzędziowej znajdującej się w pobliżu drzwi, podczas gdy router będzie w konsola telewizyjna w salonie. Dość daleko od siebie, więc oczywiście szalenie jest poprowadzić super długi kabel kategorii 6.   Ponieważ zamierzam mieć podwieszany sufit dla lamp wnękowych, wydaje mi się, że najlepszym rozwiązaniem będzie poproszenie mojego projektanta wnętrz o utworzenie jednego nowego portu RJ45 w szafie narzędziowej i drugiego portu RJ45 na konsoli TV, a drut może przebiegać ukryty w fałszywym sufit.   Następnie podłączę jeden kabel kategorii 6 od ONT do portu RJ45, który mój identyfikator został utworzony w szafie narzędziowej. Na drugim końcu podłączę nowy nowo utworzony port RJ45 w konsoli TV do routera. Wtedy wszelkie inne urządzenia oczywiście podłączą się bezpośrednio do routera. Zakładam, że to działa? A może ktoś ma lepsze rozwiązania?   Znajomy wspomniał, że mój pomysł działa, ale zasugerował umieszczenie routera obok schronu bombowego jako bardziej centralnego. Problem w tym, że mogę sobie wyobrazić, że będzie cholernie brzydko, mając jakąś półkę na zewnętrznej ścianie schronu bombowego i umieszczając na niej router, przełącznik itp. Wygląda jak jakiś stół do ołtarza sia. LOL!   Sądzę więc, że konsola telewizyjna jest nadal najlepszym miejscem do opuszczenia routera. A ponieważ AC88U jest przyzwoitym routerem, mam nadzieję, że sygnały dotrą do moich sypialni.
Reply


Messages In This Thread
Skonfiguruj nowy dom - by roger.eikrem - 16 Oct 2019, 02:36 PM
RE: Skonfiguruj nowy dom - by gpersich - 16 Oct 2019, 02:41 PM
RE: Skonfiguruj nowy dom - by kurtfhouse - 16 Oct 2019, 02:44 PM
RE: Skonfiguruj nowy dom - by kartikya.rai - 16 Oct 2019, 02:47 PM
RE: Skonfiguruj nowy dom - by hotshotz3 - 16 Oct 2019, 02:51 PM
RE: Skonfiguruj nowy dom - by newcompanyface - 16 Oct 2019, 02:56 PM
RE: Skonfiguruj nowy dom - by antiqueshawls - 16 Oct 2019, 02:59 PM
RE: Skonfiguruj nowy dom - by shreeshesh - 16 Oct 2019, 03:02 PM
RE: Skonfiguruj nowy dom - by cruz.jules - 16 Oct 2019, 03:05 PM
RE: Skonfiguruj nowy dom - by william43mcclure - 16 Oct 2019, 03:08 PM
RE: Skonfiguruj nowy dom - by anamaria.hernansanz - 16 Oct 2019, 03:11 PM
RE: Skonfiguruj nowy dom - by shaibazsa - 16 Oct 2019, 03:14 PM
RE: Skonfiguruj nowy dom - by jester24zyx - 16 Oct 2019, 03:17 PM
RE: Skonfiguruj nowy dom - by asdfwerj42 - 16 Oct 2019, 03:20 PM
RE: Skonfiguruj nowy dom - by lermavanessa - 16 Oct 2019, 03:24 PM

Forum Jump:

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Users browsing this thread: 1 Guest(s)