Router Singtel Aztech FG7003GRV (AC) nie wydaje się łączyć z kablami Cat 5e
#3

icelava napisał: Niedawno podłączyłem światłowód do sieci Singtel i dostarczyli router Aztech FG7003GRV (AC). Zauważyłem, że z trzema różnymi kablami ethernetowymi Cat 5e, które wcześniej działały idealnie z moimi innymi przełącznikami gigabitowymi, nie mogę utrzymać stabilnego połączenia z moimi laptopami. Albo pozostanie na zawsze „odłączony” lub często rozłącza się po kilku sekundach od uzyskania adresu IP. Jeśli podłączę kabel Cat 6, wówczas będzie stabilny. Czy ktoś ma sukces / stabilność z kablami Cat 5e? A może łączenie za pomocą kabli kategorii 6 jest legalne? jeśli masz pewność, że kable są w porządku, problem może wynikać z samego routera. ten konkretny router nie różnicuje kabli i powinien być kompatybilny wstecz z innymi standardami. inną możliwością są twoje kable. gdy niektóre kable niskiej jakości są wykonywane ręcznie z ręcznie zaciśniętą głowicą rj45, z czasem tracą połączenie, gdy są podłączone w określonej pozycji. jeśli teraz mają być przekręcone pod innym kątem, to jakoś się poluzuje. to moja obserwacja z używania tańszych kabli, dlatego teraz kupuję tylko te zmontowane fabrycznie kable w celu zapewnienia jakości.
Reply


Messages In This Thread

Forum Jump:

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Users browsing this thread: 2 Guest(s)