Potrzebna porada dotycząca BTO 5 pokojów sieciowych
#1

Cześć wszystkim,   Po pierwsze przepraszam, jeśli było to dyskutowane w kółko, ale naprawdę doceniam kilka wskazówek, które posuwają się naprzód.   Mój dom ma już sieć strukturalną, ponieważ wszystkie punkty telefoniczne zostały już przekonwertowane na punkty kategorii 6. Nadal jednak mam problemy z zasięgiem sieci WIFI w pokojach 1 i 2 i chciałbym zasięgnąć porady na temat dalszego ulepszania. Moja główna sypialnia jest w porządku, ponieważ używam starego, odrzuconego routera N jako punktu dostępu. Używam Singtel jako ISP z MIO TV i głos jako pakiet. Rozumiem, że Aztech FG7009GR nie jest zbyt popularny wśród większości użytkowników domowych. Router został pierwotnie umieszczony w salonie, zanim zasięg nie był tak zły. W każdym razie jedynym powodem, dla którego umieściłem router w panelu narzędzi, jest to, że muszę połączyć je z panelem dystrybucyjnym kategorii 6. Oczywiście wpłynęło to na zasięg WIFI w salonie i niektórych sypialniach, ponieważ poza tym umieszczono je w panelu narzędzi. Mam także przesuwane drzwi zakrywające panel narzędziowy.   Mam pytania, na które chciałbym uzyskać pomoc.   (1) Czy możemy użyć innych urządzeń niż router do połączenia z panelem dystrybucyjnym? Jeśli to możliwe, chciałbym przenieść FG7009GR z powrotem do salonu, ponieważ jest on bardziej scentralizowany. Jakieś pomysły?   (2) Alternatywnie, pomyślałem o pozostawieniu go tam, gdzie jest teraz, ale wyłączeniu funkcji bezprzewodowych dla Aztech FG7009GR, aby pozwolić mu działać jako router. Następnie usunęłbym przełącznik sieciowy w salonie i zainstalowałem ASUS AC68U, aby połączyć się bezpośrednio z punktem danych w salonie, aby uzyskać lepszy zasięg Wi-Fi, a także za pomocą tego, aby zapewnić wyjścia do mio box i telewizora. Czy nadal muszę ustawić VLAN dla MIO TV na port 4? Czy ten cały pomysł nie jest nawet wykonalny?   (3) A może lepiej zostawić rzeczy tak, jak są teraz skonfigurowane, zgodnie z moimi schematami i po prostu uzyskać punkt dostępu do podłączenia do przełącznika sieciowego?   (4) Czy powinienem po prostu dokonać bezpośredniej wymiany Aztech FG7009GR na AC68U i zostawić go w panelu narzędzi? Szczerze mówiąc, wydaje się, że wszyscy to robią, ale czy byłoby to dla mnie najlepsze rozwiązanie? Jedna część mnie bardzo chce mieć AC68 lub AC3200, ale nie jestem pewien, czy będzie to odpowiadało moim potrzebom?   Szczerze mówiąc, jestem zagubiony i nie wiem, które rozwiązania są najlepsze. Wszelkie porady tutaj będą mile widziane. Nie można opublikować zdjęć z powodu statusu nowicjusza. Dzięki.   Obecna konfiguracja TP - ONT - Singtel RG - Dane, MBR, BR1, BR2   Dane - 5 portów Przełącznik sieciowy - Mio TV, telewizja internetowa   MBR - WAP - telewizja internetowa
Reply


Messages In This Thread

Forum Jump:

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Users browsing this thread: 1 Guest(s)