[Pomoc] Konfiguracja routera bezprzewodowego w domu
#10

IcyNuttY napisał: Co sądzisz o tej konfiguracji? 2F używałby routera opartego na N, jak tylko pokojówki i moja matka, a moja matka transmitowałaby tak niski priorytet, 1F i 3F miałyby co najmniej 10 urządzeń podłączonych w szczycie. Czy dla wszystkich 3 routerów oprogramowanie układowe jest lepsze, czy powinienem sflashować pomidor / padavan? IcyNuttY napisał: Dzięki za opinie, nie użyłbym różnych podsieci, ponieważ podłączałbym dysk twardy do routera w 3F, więc symuluj NAS, chyba że mógłbym skierować sieć do połączenia z NAS przez dowolny AP i Internet. Chciałbym wiedzieć, czy mogę skonfigurować VPN na moim routerze, aby móc połączyć się z domem, kiedy mam dostęp do mojego NAS, ponieważ Singapur używa Dynamic IP, co może oznaczać, że muszę skonfigurować DNS, aby upewnić się, że nie muszę aktualizować mojego adresu IP, aby się połączyć. Czy to byłoby poprawne? Ostatnie pytanie, nie pamiętam poprawnie, ale pamiętam coś o tym, że przepustowość przypadająca na AP została zmniejszona o połowę. Jeśli wszystko, czego potrzebujesz, to dostęp z zewnątrz domu, wystarczy skonfigurować DDNS. Niektóre routery (takie jak DLink) zapewniają własne bezpłatne DDNS lub musisz znaleźć bezpłatną usługę. Skonfigurowanie serwera VPN ma większe znaczenie dla dodatkowego bezpieczeństwa szyfrowania, a router musi obsługiwać tę funkcję (uważam, że wymienione wyżej routery Asus powinny go mieć) Wreszcie, przepustowość jest o połowę mniejsza w przypadku klientów bezprzewodowych tylko w przypadku skonfigurowania routera dodatkowego jako przedłużacza sieci bezprzewodowej. Nie będzie to miało zastosowania w twoim przypadku, ponieważ prowadzisz kabel z routera głównego do innych routerów, które są skonfigurowane jako punkty dostępu zamiast bezprzewodowych przedłużaczy
Reply


Messages In This Thread

Forum Jump:

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Users browsing this thread: 2 Guest(s)