VMWare Workstation Player
#6

peqasus napisał: Tak, zdaj sobie sprawę, że to, co próbuję zrobić, jest bardziej korporacyjne, podobnie jak przy użyciu vsphere. Zastanawiałem się, ponieważ stacja robocza współpracuje z vsphere, która byłaby rozszerzalna o chmurę VMware na AWS, pozwalając mi łatwo podnosić i przesuwać, vdi, a nawet w razie potrzeby przechodzić do aws. Z pewnością brzmi to jak fajny eksperyment. Dzięki jeszcze raz dla twoich maluchów w tej sprawie. Jeśli to jest to, co chciałeś zrobić, zaryzykuj. Tylko uwaga. Nie można wyobrazić sobie wersji Windows 10 Home w AWS. Problem z licencją M $. W rzeczywistości miałem wrażenie, że tylko Windows Server jest dozwolony, ale wydaje się, że https://gist.github.com/peterforgacs...07b2283cd31777 wskazuje inaczej, nadal czuję, że mogę dowiedzieć się więcej na ten temat. Usługa migracji serwerów pomocy technicznej AWS, jeśli potrzebujesz. W każdym razie wszystko to jest bilet w jedną stronę. Będzie to osobny serwer w chmurze. IMHO intencją takiego rozwiązania jest bardziej migracja i odzyskiwanie po awarii niż próba bycia elastycznym. Oczywiście, to od Ciebie zależy, jak zdecydujesz, aby była opłacalna. Kolejnym będzie https://aws.amazon.com/ec2/vm-import/. Próbowałem tego wcześniej w przeszłości, ale nie jest to bezproblemowe. Zawsze będziesz musiał zajmować się problemami ze sterownikami, ponieważ wystąpienia AWS nie będą takie same, jak te używane lokalnie. Używając twojego pierwszego postu jako wskaźnika, w jakiś sposób czuję, że cel się odszedł, chyba że tak właśnie zamierzałeś. Wprowadzenie Vsphere nie byłoby tylko pojedynczą architekturą systemu. Będziesz mieć do czynienia z co najmniej jednym serwerem bare metal ESXi, a także z oddzielnym systemem Vsphere vCenter. Moje przedsięwzięcie w przeszłości to tylko sam ESXi i to służy mi przez jakiś czas. Odsuń się od siebie, myślę, że będziesz musiał przemyśleć to, co próbujesz osiągnąć. Początkowy pomysł tylko laptopa z systemem VMware Workstation nie obejmuje Vsphere. Rozwiązanie między VMware Workstation i Vsphere (z ESXi) służy do programowania między środowiskami. Jeśli zaczniesz od gości maszyn wirtualnych działających na twojej stacji roboczej, wydaje się dziwne, aby wdrożyć gości w ESXi, chyba że nie zamierzasz, aby gość nadal działał na twoim laptopie. Migracja vSphere do AWS to kolejny poziom. Jeśli jesteś na etapie eksploracji wykorzystania wirtualnego gościa, aby umożliwić łatwą migrację z jednej maszyny fizycznej na drugą, bez uciekania się do ponownej instalacji aplikacji, cała wcześniejsza dyskusja nie byłaby idealnym rozwiązaniem. To jak użycie siekiery do zabicia kurczaka.
Reply


Messages In This Thread
VMWare Workstation Player - by maxbounty01 - 22 Sep 2020, 02:53 PM
RE: VMWare Workstation Player - by lovewilliam - 22 Sep 2020, 02:57 PM
RE: VMWare Workstation Player - by osdrillsforskills - 22 Sep 2020, 03:00 PM
RE: VMWare Workstation Player - by garb0605 - 22 Sep 2020, 03:03 PM
RE: VMWare Workstation Player - by jonnob73 - 22 Sep 2020, 03:06 PM
RE: VMWare Workstation Player - by joberec - 22 Sep 2020, 03:09 PM
RE: VMWare Workstation Player - by timmothy1241 - 22 Sep 2020, 03:12 PM
RE: VMWare Workstation Player - by bigbadwolf94 - 22 Sep 2020, 03:17 PM
RE: VMWare Workstation Player - by calvinllee34 - 22 Sep 2020, 03:20 PM
RE: VMWare Workstation Player - by sparkle.kimbrough - 22 Sep 2020, 03:23 PM
RE: VMWare Workstation Player - by neospeed83 - 22 Sep 2020, 03:26 PM
RE: VMWare Workstation Player - by amanparashar - 22 Sep 2020, 03:29 PM
RE: VMWare Workstation Player - by rhcarrj - 22 Sep 2020, 03:32 PM

Forum Jump:

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Users browsing this thread: 1 Guest(s)