Potrzebujesz pomocy w ustawianiu sieci domowej od zera
#7

Tristan2009 napisał: dzięki. pomóż mi zrozumieć: 1. Czy masz na myśli, że Twój PS4 i Smart TV jest podłączony do modemu kablowego i kabla? 2. Czy mogę wiedzieć, co to jest 8-portowy przełącznik Gigabit? co to robi? czy sensowniej będzie dla mnie umieścić cat6 we wszystkich pokojach? mam nadzieję że to pomoże. https://support.myrepublic.com.sg/hc...at-does-it-do- 1. Tak, mam punkty CAT6 do mojego telewizora i PS4. 2. Przełącznik to urządzenie sieciowe, które łączy się z drugim urządzeniem. Jest to kwestia osobistych preferencji, jeśli chodzi o to, ile kabli chcesz poprowadzić, w moim poprzednim mieszkaniu mam 1 kabel 5e kota od ONT do mojego badania, mam moje wifi itp. W badaniu i to wystarczy. Dostaję przyzwoite wifi w korytarzu i sypialni. W tym mieszkaniu, jeśli mam router w obszarze telewizyjnym, nie mogę uzyskać dostępu do Wi-Fi w sypialni i uczyć się tak, jak na drugim końcu. Wybrałem więc kable CAT 6 do każdego pokoju. rzeczy do rozważenia przy planowaniu sieci. 1. Kosztowne prowadzenie kabli nie jest tanie, ale podobnie jak wtyczki domowe oraz dobre routery i repeatery. 2. estetyka - prowadzenie kabli w mieszkaniu HDB może być nieestetyczne, ponieważ nie można ukryć kabli. 3. prędkość - uzyskasz najlepszą prędkość dzięki okablowaniu strukturalnemu, ale czy potrzebujesz tej prędkości? jeśli chcesz po prostu surfować i oglądać filmy z YouTube'a, dobre Wi-Fi może dla Ciebie działać. 4. Układ - czy układ Twojego płaskiego Wi-Fi jest przyjazny? każda ściana oznacza, że tracisz jakiś sygnał. inne rzeczy, na które należy zwrócić uwagę, to to, jak zatłoczone jest Wi-Fi w twojej okolicy, w przypadku wtyczek domowych masz różne wyniki, to, co podłączasz do sieci elektrycznej, ma znaczenie, a niektóre obszary mają złe przewody zasilające itp. FYI .. Nie jestem dziwakiem w sieci, tak naprawdę nie wiem dużo, wystarczy, żeby wszystko działało, uczę się wszystkiego z sieci, a powyższe to tylko moja opinia i doświadczenie. kilka zdjęć z moich prac związanych z okablowaniem. https://www.facebook.com/media/set/?...4615511&type=1 Twoje zdrowie,
Reply


Messages In This Thread

Forum Jump:

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Users browsing this thread: 1 Guest(s)