Nowy światłowód potrzebuje pomocy dzięki
#2

ttttt12345 napisał: Cześć wszystkim, potrzebuję pomocy dotyczącej światłowodu szerokopasmowego (użytkownik domowy). Obecnie na singnet ADSL i singtel wysłały mi list z informacją, że ADSL zakończy się w kwietniu 2018 r., A oferowane mi włókno 300 mln @ 29,90 USD miesięcznie. Zanim zdecyduję się pójść z singtelem lub z innym dostawcą usług internetowych, najpierw kilka pytań, mam nadzieję, że guru mogą pomóc: P1: Ostatnio singtel wydaje teraz ONR zamiast ONT, dla użytkowników domowych. Załóżmy, że jeśli używam światłowodu Singtel 300M i wydaje mi ONR, oznacza to, że nie musisz używać routera? Q2: W moim domu jest tylko jeden komputer stacjonarny (z portem LAN), który służy do surfowania po Internecie. Obecnie na ADSL, więc podłączam zwykły kabel LAN z pulpitu mobo do modemu ADSL. Więc jeśli używam Singtel Fibre i ONR (nie ONT), oznacza to, że połączenie między ONR a komputerem stacjonarnym będzie po prostu tym samym kablem LAN? P3: Jeśli pójdę z innym usługodawcą internetowym, który wydaje mi ONT, i routerem. następnie czy podłączam normalny kabel LAN z pulpitu mobo do ONT lub do routera? Czy nie mogę używać routera i podłączać kabla LAN z pulpitu mobo do ONT? Czy ktoś to robi w ten sposób? a jeśli można to zrobić, to mogę ominąć jeden niepotrzebny sprzęt (router), który sam potrzebuje gniazdka elektrycznego. P4: W tej chwili w ogóle nie mam światłowodu TP. Zanim zdecyduję, który dostawca Internetu będzie korzystać z szerokopasmowego łącza światłowodowego, mogę zainicjować spotkanie z Netlinktrust, aby pozwolić technikowi Netlinktrust na zainstalowanie TP jako pierwszego i zapłacenie 235 USD? ($ nie stanowi problemu) Ponadto potrzebuję, aby włókno TP znajdowało się w określonym miejscu w głębi domu, a nie w typowym miejscu w pobliżu głównych drzwi domu; i aby linie światłowodowe dotarły do tego konkretnego miejsca, musi ominąć belkę sufitową, tj. przejść w pobliżu cztery kolejne kąty 90 stopni. Oprócz dodatkowej opłaty ($$), aby przeciągnąć kabel światłowodowy w kierunku określonego miejsca, czy ścieżka czterech kolejnych 90 stopni pod bliskim sąsiedztwem niezbędna do nawigacji wokół belki sufitowej, prawdopodobnie doprowadzi do pewnej, choć dopuszczalnej, utraty sygnału światłowodowego jakość? P5: Załóżmy, że TP jest ostatecznie zainstalowany przez Netlinktrust (czy to w wyżej wspomnianym preferowanym konkretnym miejscu, czy w mniej pożądanej lokalizacji), a ja jeszcze nie zdecydowałem się na żadnego ISP. Zdecydowałem się nie używać wtyczki domowej ze względu na jej rzekome problemy z niestabilnością, więc następnym punktem jest ułożenie tak zwanego „okablowania strukturalnego” dla punktu LAN, tj. Znalezienie sposobu na naprawienie kabla LAN (cat6) z punktu A (gdzieś blisko TP, co oznacza także gdzieś w pobliżu ONT (lub ONR), który jeszcze nie istnieje, ponieważ nie zdecydowałem się jeszcze na żadnego ISP); do punktu B (gdzieś w pobliżu pulpitu). Według singtela mają oni „certyfikowanych wykonawców”, którzy mogą wykonać okablowanie LAN: https://www.singtel.com/personal/i/i...ed-contractors Czy guru HWZ mają innych równie obiecujących techników, którzy potrafią dobrze wykonać okablowanie strukturalne? =) P6: Niestety, strukturalne okablowanie kabli LAN jest również przepełnione przeszkodami, ponieważ istnieją inne wiązki dookoła, od wyżej wspomnianego punktu A do punktu B. W pobliżu zarówno punktu A, jak i punktu B, znajdują się gniazda zasilania prądem przemiennym. Dlatego w przypadku rezygnacji z używania homeplugów (rozumiem, że para jest niezbędna, a nie sama homeplug), czy jest jakaś marka / model, który jest prawdopodobnie najgorszy, jeśli chodzi o rekomendacje? =) P7: Załóżmy, że wybieram ISP X i X wystawiają mi wersję ONT (tj. ONT (X)). Potem po pewnym czasie postanowiłem zmienić ISP z X na Z. Czy to oznacza, że muszę zwrócić ONT (X) na ISP X, a następnie ISP Z wyda mi swoją wersję ONT (tj. ONT (Z)) ? Czy jest jakaś praktyczna różnica między ONT (X) a ONT (Z)? Technicznie, czy można subskrybować ISP X, ale używać ONT (nie X)? P8: Powrót do singtel - istniejące gniazdo telefoniczne, w którym używam ADSL (przez rozdzielacz DSL), jest powiązane ze stałą analogową linią telefoniczną 6xxxxxxx. Numer ten istnieje przed subskrypcją ADSL w Singtel. Załóżmy, że nic nie robię z abonamentem ADSL i pozwolę mu wygasnąć w kwietniu 2018 r., To czy stara analogowa linia stacjonarna nadal będzie w użyciu? przypuszczam, że najlepiej na to pytanie odpowiada singtel? =) Dzięki! W przypadku pytania dotyczącego Singtel najlepiej zapytać CSO Singtel. Nie musisz się martwić o to, jak się łączysz, ponieważ Singtel może to dla Ciebie zrobić. Ponieważ w ogóle nie masz TP, lepiej będzie, jeśli Singtel zorganizuje instalację i zniesie dla ciebie opłatę. W twojej sytuacji lepiej pozostać w Singtel. W przypadku pytań dotyczących innych dostawców usług internetowych najlepiej zadać je bezpośrednio.
Reply


Messages In This Thread
Nowy światłowód potrzebuje pomocy dzięki - by aathompson - 17 Jan 2020, 03:47 AM
RE: Nowy światłowód potrzebuje pomocy dzięki - by aldebaranspica06 - 17 Jan 2020, 03:52 AM
RE: Nowy światłowód potrzebuje pomocy dzięki - by grant.glanvill - 17 Jan 2020, 03:56 AM
RE: Nowy światłowód potrzebuje pomocy dzięki - by prac.anad.pozycja - 17 Jan 2020, 03:59 AM
RE: Nowy światłowód potrzebuje pomocy dzięki - by poxin13 - 17 Jan 2020, 04:02 AM

Forum Jump:

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Users browsing this thread: 1 Guest(s)