Pomoc w pracy w sieci w domu
#1

Moje nowe mieszkanie ma trzy sypialnie, a każda z nich ma trapezową płytę ścienną RJ45 (zakładam, że w ścianie są podłączone kable Ethernet).        W salonie znajduje się panel krosowy i chcę, aby wszystkie moje pokoje były połączone przez sieć Ethernet.        Widzę kable ethernetowe na panelu krosowym oznaczone odpowiednio do pomieszczeń. Jednak tylko para przewodów z każdego kabla (niebieska para) jest podłączona do panelu (wygląda jak panel centrali telefonicznej), czego nie jestem pewien, co robi. Powiedziano mi, że to przez telefon.   Nie mogę opublikować adresu URL z powodu niewystarczającej liczby wpisów. Daj mi znać, jeśli chcesz spojrzeć na zdjęcia panelu   Pomóż mi z następującymi pytaniami    1) Dlaczego każdy pokój jest połączony w ten sposób? Mam na myśli, że twórca już ułożył kable, dlaczego nie po prostu podłączyć każdy kabel do gniazda keystone. Jestem pewien, że gniazdo keystone nie kosztuje dużo i wątpię, czy ktoś będzie potrzebował 4 różnych linii telefonicznych w domu.        2) Powiedziano mi, żebym po prostu odciął parę połączonych przewodów (niebieski i niebiesko-biały) i podłączyłem 4 skręcone pary do nowego gniazda keystone, tak jak zwykle w przypadku łączności Ethernet. Czy mogę to zrobić? Czy wpłynie to na jakiekolwiek połączenie elektryczne w moim urządzeniu?        Dzięki za udostępnienie
Reply


Messages In This Thread
Pomoc w pracy w sieci w domu - by eytan.behmoaras - 19 Jan 2020, 10:13 AM
RE: Pomoc w pracy w sieci w domu - by kristamiller0901 - 19 Jan 2020, 10:16 AM
RE: Pomoc w pracy w sieci w domu - by mfh051 - 19 Jan 2020, 10:19 AM
RE: Pomoc w pracy w sieci w domu - by slajdb - 19 Jan 2020, 10:22 AM
RE: Pomoc w pracy w sieci w domu - by dearadioo7 - 19 Jan 2020, 10:25 AM

Forum Jump:

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Users browsing this thread: 1 Guest(s)