Wskazówki dotyczące konfiguracji BTO z 4 pokojami
#6

darknezx napisał: Cześć chłopaki, postanowiłem nie kupować sieci kratowej, aby obniżyć koszty. Chcesz zrobić sieć DIY przy użyciu tanich routerów. Zapisze się na M1 500 Mb / s. W tej chwili myślę o konfiguracji: Pokój dzienny (DB box): ONT -> AC1200G + (routing) -> AC1200G + (wifi) MBR: AC86U (wifi) podłączony przez LAN Czy to zadziała i czy naprawdę potrzebuję 2 AC1200G + w salonie? Czy router może routować i rozgłaszać SSID? Współczesne bto 4rm nie jest zbyt duże i może je pokryć pojedynczy AP. Więcej punktów dostępowych niekoniecznie oznacza, że jest lepiej, ze względu na rozłączenie / ponowne połączenie podczas roamingu. Gdybym był tobą, położyłbym kabel LAN na centralnej części domu, być może na ścianie lub niektórych meblach na zewnątrz pomieszczeń, z gniazdkiem elektrycznym, i umieściłem tam AP (do tego możesz użyć AC86U). Umieść go wysoko (w razie potrzeby na ścianie), na poziomie oczu lub wyżej. Powinno to służyć telefonom / tabletom poruszającym się po domu. AC1200 może być używany jako główny router w polu db. Możesz także mieć inny AP / przełącznik w dowolnym pokoju, ale inny SSID niż centralny AP.
Reply


Messages In This Thread

Forum Jump:

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Users browsing this thread: 1 Guest(s)