VMWare Workstation Player
#2

peqasus napisał: Cześć, Kupuję nowy laptop i badam możliwość wyodrębnienia mojego domowego komputera stacjonarnego z mojego sprzętu, aby umożliwić „podniesienie i przesunięcie” na dowolny sprzęt, w tym korzystanie z AWS w przyszłości. Motywacją jest naprawdę moje lenistwo, aby ponownie zainstalować wszystkie moje programy i pliki za każdym razem, gdy aktualizuję mój komputer. Chcę zainstalować VMWare Workstation Player lub VirtualBox, ale w tym momencie VMWare wydaje się być lepszą opcją Pulpit działający na Win 10 Home. Aby uruchomić program Workstation Player VM 1: MacOS VM 2: Win10 Scenariusz 1: Zmiana laptopa oznacza, że po prostu wykonuję migawkę i instaluję na nowym komputerze z zainstalowanym Win 10 i stacją roboczą? Scenariusz 2: Tworzenie kopii zapasowych oznacza po prostu robienie migawek? Rozumiem, że migawka jest dostępna tylko w Workstation Pro. Prawdopodobnie kupię go, gdy będę musiał dokonać aktualizacji w przyszłości. Jestem otwarty na alternatywne konfiguracje Generalnie konfiguracja maszyn wirtualnych zgodna z oczekiwaniami nie działałaby szczególnie dobrze. Głównym problemem jest to, że wydajność GPU będzie niska ze względu na brak przepustowości PCI / GPU oferowanej dla większości hiperwizorów typu 2. VMWare Workstation i VirtualBox to hiperwizory typu 2. Możesz przeczytać o różnicach typów hiperwizorów tutaj @ https: //searchservervirtualization.t...-2-hypervisors Po pierwsze, zgodnie z umową licencyjną Apple EULA nie można uruchamiać Apple Mac OS X na produktach innych niż Apple. Następnie, nawet jeśli wykonujesz wirtualizację Mac OS X w produktach Apple, wydajność jest gorsza, ponieważ Mac OS X w Parallels Desktop i VMWare Fusion nie oferuje dobrej wydajności graficznej. Mac OS X nie będzie działał w trybie OTTB na VMWare Workstation na hoście Windows bez niesankcjonowanej poprawki do VMWare Workstation. Mogę się mylić, ale Mac OS X nie będzie działał na VMWare Playerze. Jeśli dążysz do stabilności i łatwości, Mac OS X będzie najlepszy w produktach Apple. Windows 10 jest w porządku jako maszyna wirtualna, ale nie oczekuj, że żadna wydajność graficzna będzie na najwyższym poziomie bez przynajmniej przejścia przez GPU. Nawet passthrough GPU będzie miało niewielki spadek wydajności, ale akceptowalny, jeśli próbujesz osiągnąć skonsolidowane wrażenia obliczeniowe. W twoim przypadku passthrough GPU / PCI najlepiej osiągnąć przy użyciu VMWare ESXi. Jednak VMWare ESXi jest hiperwizorem typu baremetal typu 1, co oznacza, że nie uruchomisz swojego laptopa w działającym środowisku stacjonarnym. Hiperwizor typu 1 jest przeznaczony bardziej dla serwerów w środowiskach bezgłowych serwerów. Nawet Hyper-V typu 1 ma głównie działać jako konfiguracja bezgłowa, mimo że Windows Server nie jest dokładnie pozbawiony GUI. Jak dotąd, moje doświadczenie ze środowiskami wirtualizacji na Windows Server i Mac OS X, wszystko, co nie jest zależne od PCI / GPU, jest w porządku. Wydajność graficzna jest ciężka, więc każdy dobry, nowoczesny komputer stacjonarny zawsze będzie wyglądał poniżej zastrzeżeń. Oba twoje scenariusze są powszechne i nic nowego, ale po prostu zwróć uwagę na to, czego brakuje w procesie realizacji takiej konfiguracji.
Reply


Messages In This Thread
VMWare Workstation Player - by feigheryg - 21 Oct 2020, 07:13 AM
RE: VMWare Workstation Player - by asdfwerj42 - 21 Oct 2020, 07:17 AM
RE: VMWare Workstation Player - by majormaxillary - 21 Oct 2020, 07:20 AM
RE: VMWare Workstation Player - by neil.ralph - 21 Oct 2020, 07:23 AM
RE: VMWare Workstation Player - by saramitra - 21 Oct 2020, 07:26 AM
RE: VMWare Workstation Player - by mikegrudowski - 21 Oct 2020, 07:29 AM
RE: VMWare Workstation Player - by gadget.truc - 21 Oct 2020, 07:32 AM
RE: VMWare Workstation Player - by basa414 - 21 Oct 2020, 07:36 AM
RE: VMWare Workstation Player - by mercury0x000d - 21 Oct 2020, 07:39 AM
RE: VMWare Workstation Player - by ruby.watts432 - 21 Oct 2020, 07:42 AM
RE: VMWare Workstation Player - by adytzabutterfly - 21 Oct 2020, 07:45 AM
RE: VMWare Workstation Player - by jonnob73 - 21 Oct 2020, 07:48 AM
RE: VMWare Workstation Player - by roula.aj - 21 Oct 2020, 07:51 AM

Forum Jump:

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Users browsing this thread: 1 Guest(s)