Ustawienia DHCP / IP dla MioTv
#1

Cześć!   Rozglądałem się dużo i nie może wydawać się znaleźć odpowiednie rozwiązanie.   Dodałem router działa DD-WRT na mojej sieci poprzez uruchomienie go jako prostego punktu dostępowego. Więc ONT-> Aztech7003 -> dd-wrt podłączony do sieci LAN Aztech -> TV Mio   Wszystko działa dobrze, gdy biegnę DHCP Aztech7003 ale to nie pozwala mi zmienić serwer DNS z jego ograniczonych opcji DHCP.   Więc mam:   Aztech IP: 192.168.1.254 DD-WRT: 192.168.1.253   Jeśli mogę skonfigurować DHCP na dd-wrt (upewniając się, że daje się bramą do klientów DHCP jako .254) Mio TV nie dostaje adresu IP i nie działa.   Kiedy DHCP jest zjechania z AZTECH MioTV odbędzie dowolny adres IP z zakresu I ustawionej na Aztech (tak jej nie potrzebuje statycznego lub konkretnego adresu IP)   Zastanawiam się, jakie specjalne ustawienia DHCP jest AZTECH sposób, który pozwala Mio TV do pracy?   To może być VLAN tagging kwestia czy to ma zastosowanie tylko wtedy, biegałam DD-WRT jako router? Ja też nie chcą wymienić AZTECH 7300 i podłącz DD-WRT bezpośrednio do ONT bo potrzebny dodatkowy punkt dostępu WiFi w pomieszczeniu, w którym znajduje się ONT.   Jestem na 500gbps Singtel Fibre - a umowa nie jest jeszcze w moim imieniu, więc mam opcje wzywające wsparcia itp ograniczone   Dziękuję Ci!
Reply
#2

Czy router dd- wrt działa jako tryb bramy lub trybie routera ? Wszelkie niż domyślne ustawienia wewnątrz ( oprócz haseł i zabezpieczeń bezprzewodowych rzeczy ) ?
Reply
#3

Na DD- WRT : WAN Connection Type : Wyłączone Ustawienia -> Zaawansowane Routing -> Tryb pracy: Router Na co warto Próbowałem zostały również uruchomiony serwer DHCP w systemie Windows 2012 i poza ten sam problem z MioTv ... tylko lubi AZTECH DHCP !
Reply
#4

Miałem chwilkę sukcesu: Obecnie używam Windows serwera DHCP i ustawić rezerwację na adres MAC MioTV użytkownika. Dla rezerwacji Mam ustawić serwer DNS do korzystania Singtel 165.21.83.88 (myślę, że jest poprawna). Wszystkie moje inne urządzenia uzyskać serwerów Unotelly DNS. Okazało wideo przez ok 10 sekund, a następnie wrócił do ekranu emisyjnej. Menu ustawień MioTV pokazał adres IP zgodnie z zastrzeżeniem DHCP. Więc jestem naprawdę ciekaw, dlaczego to przyzwyczajenie praca! Gdybym mógł anulować MioTV Chciałbym, ale ponieważ jego na umowy i powinien dostać to działa! [edytować] Może Aztech musi dostarczyć DHCP tak, że zna IP MioTv? Na stronie stanu w .254 pokazuje mio telewizyjnego stanu: Nie Set-Top Box Connected. Raz to wie urządzenie jest aktywne to chyba robi jakieś dodatkowe magii. Próbowałem tak wiele kombinacji coraz to zadziałało. Początkowo byłem podłączeniem DD-WRT bezpośrednio do portu 1 (ONT Aztech gdzie jest), ale nie byłoby uzyskać adres IP na porcie WAN. Próbowałem nawet klonowanie MAC Aztech. Więc frustrujące !!
Reply
#5

Twój post bardzo mylące . Ciągle używasz DD-WRT jako punkt dostępowy prawo ? Jeśli tak jest, to nie powinno być konieczności aktywnego serwera DHCP i który jest obsługiwany przez 7003. prawda? Więc teraz problem jest chcesz zmienić DNS , który 7003 nie pozwala na zmiany w porządku? Jeśli o to chodzi , co rozumiem z Twojego postu jest to, że używasz 7003 jako punkt dostępowy i DD-WRT jako trybie routera i że u mieć włączony dhcp na nim. Teraz prawdziwa qn to SingTel tv nie działa , ponieważ włączone DHCP i DD-WRT , używając 7003 jako punkt dostępowy prawo ? Jeśli o to chodzi , że u potwierdzone czy firmware DD-WRT u użyciu podpór VLAN pierwszy? Z tego co rozumiem , 7003 nie działa w trybie mostu , dzięki czemu może wyjaśnić "Brief " odtwarzanie wideo.
Reply
#6

Twój VLAN jest nieprawidłowo skonfigurowana
Reply
#7

Tak. Jaka jest marka drugiego routera oprócz jednego Aztech ? Sprawdź, czy obsługuje on vlan tagowania. Jeśli tak , przejdź google " Singtel VLAN tagging " i skonfigurować go jako głównego routera i po prostu odłożyć router Aztech .
Reply


Forum Jump:

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Users browsing this thread: 1 Guest(s)