Przepustowość sieci Internet & Clinic
#1

Wdzięczni, jeśli ktoś byłby w stanie rzucić światło na mój temat.   Biegnę dwa routery (Asus RT-AC68U i Asus RT-N66U) w moim domu.   Głównym router Asus RT-AC68U, który jest skonfigurowany z 192.168.1.1 i DHCP włączony tryb uruchamiania routera bezprzewodowego. Wiąże się to z ONT, która biegnie do portu WAN routera.   W moim pokoju, Asus RT-N66U jest podłączony do głównego routera za pomocą kabla LAN do portu 1. Jest on skonfigurowany z 192.168.1.2 z DHCP wyłączone i działa jak w trybie Wireless Router, jak również. Z portu 2, jest on podłączony do laptopa żony. Na porcie 3, mam kabel 5 metrów CAT6 które kupiłem od Challengera podłączyć do mojego MacBooka Pro. Jednak problem jest na porcie 3, w którym nie jestem w stanie uzyskać dowolny adres IP i mój MacBook Pro wskazuje, że nie jest podłączony do sieci Ethernet.   Początkowo myślałem, że to problem z kablem 5 metrów, stąd poszedł, aby spróbować go z głównego routera na moim MacBooku i to działa. Jednak z powrotem do pokoju, nie jestem w stanie uzyskać dowolny adres IP z punktu LAN. Ten sam problem pojawia się po podłączeniu kabla do laptopa żony. Jednak 2 port jest nadal działa bez zarzutu, jak i bezprzewodowych.   Tak więc, nie mam pojęcia, co było problemem i mam nadzieję, że będę w stanie uzyskać pomoc na ten temat tutaj.   Z góry dziękuję!
Reply
#2

Sprawdź, czy " Wybierz profil ISP " na N66 jest ustawiony na Brak. Najlepszy jest , aby przywrócić ustawienia fabryczne i ponownie skonfigurować !
Reply
#3

ngbc napisał: Sprawdź, czy " Wybierz profil ISP " na N66 jest ustawiony na Brak. Najlepszy jest , aby przywrócić ustawienia fabryczne i ponownie skonfigurować ! Wybierz profil ISP pod IPTV został już skonfigurowany jako None . Postaram się przywrócić ustawienia fabryczne jutro rano i zobaczyć, czy to pomoże rozwiązać ten problem.
Reply
#4

Mam atrapę przewodnik somethere rozwiązać ten ... Router 1 : 192.168.1.1 Router 2 : 192.168.1.253 ( N ) Router DHCP 1 Zasięg: 32 klienta , ustawiony na 60 minut Router 1 WAN - ONT Router 2 : LAN - LAN Zrozumiany?
Reply
#5

należy połączyć jednego z portów LAN w 68 do portu WAN swojej 66 i skonfigurować port WAN jako DHCP (brak PPPoE i smary ) . Również trzeba zastosować inny zakres adresów IP do 66. np 10.1.1.1 lub 192.168.2.1 Alternatywnie, można użyć 66 w trybie bridge .
Reply
#6

brak trybu bridge .. po prostu trzeba wyłączyć DHCP cerować i podłącz LAN -LAN dla AC68 - N66 będzie działać. Oczywiście nazwa WiFi można użyć czegoś innego
Reply
#7

azrin619 napisał: Mam atrapę przewodnik somethere rozwiązać ten ... Router 1 : 192.168.1.1 Router 2 : 192.168.1.253 ( N ) Router DHCP 1 Zasięg: 32 klienta , ustawiony na 60 minut Router 1 WAN - ONT Router 2 : LAN - LAN Zrozumiany? Hi azrin , Dziękuję za odpowiedź. Tylko kilka pytań : Dla mojej 2. routera , jest skonfigurowany jako 192.168.1.2 , w którym jeden router DHCP 1 jest skonfigurowany z zakresu 192.168.1.3 do 192.168.1.254 . Więc dlaczego trzeba skonfigurować router 2 jako 192.168.1.253 ? Ponadto, dlaczego jest zakres 32 klientów i 60 minut skonfigurowany dla DHCP ? Obecna wartość czasu dzierżawy DHCP jest 86400. Więc gdybym go skonfigurować do 60 minut, co jest wartością ? Istniejące połączenia routerów została skonfigurowana tak , co zostało wspomniane powyżej: Router 1 : WAN - ONT Router 2 : LAN ( Router1 ) -LAN ( Port1 )
Reply
#8

RT- N66U powinna działać jako tryb punktu dostępu nie trybie routera , aby móc pracować jako przełącznik i punkt dostępowy .
Reply
#9

Spróbuj podłączyć MacBooka Pro do sprawdzonej pracy portu LAN AC66U . jest to , aby sprawdzić , czy port LAN 3 na AC66 i port LAN MBP działa prawidłowo . można także łączyć się bezprzewodowo z MacBooka Pro AC68 , aby sprawdzić, czy MBP może automatycznie uzyskać adres IP . wyłączyć DHCP na AC66 i port LAN do portu LAN między routerów szerokopasmowych zrobi , ja byłem za pomocą 3 routery , aby rozwinąć mój LAN przez wieki.
Reply
#10

Problem jest teraz dziwnie. Próbowali przywrócić do ustawień fabrycznych dla N66 i ponownie skonfigurować wszystko. Gdyby sprawdzić, czy wszystkie porty pracują z kablem 2 m za pomocą mojego MacBooka . Jednak, kiedy zmieni się na 5-metrowy przewód , to nie jest w stanie uzyskać adresu IP. Myśląc, że to kwestia kabla , użył mojego MacBooka i podłącz kabel 5 metrowy do ac68 i to działa ponownie . Dlatego nie jestem w stanie wyizolować czy jest to 5-metrowy przewód z emisji N66 lub coś jest nie tak z konfiguracją . Jako że nie ma nic złego w routerze N66 i kabla , ponieważ jest w stanie pracować w niektórych scenariuszach.
Reply


Forum Jump:

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Users browsing this thread: 1 Guest(s)