Zwiększenie liczby portów SATA3 na moim Gigabyte Z77 - D3H ?
#1

Mam tylko 2 porty SATA3 żałosne i 4 porty SATA2 na moim Z77 mobo . teraz, że jestem coraz 3rd SSD ( 3 x 850Evo 1TB ) , czy te rozbudowy portu SATA działa?   Jak w, mnożąc porty , to znaczy , że przepustowość jest dzielona pomiędzy SSD , które są podłączone do niego?   Szukam zaleceń dotyczących urządzenia gd która wykona pracę bez utraty oryginalnej szybkości moich SSD .
Reply
#2

turboo napisał: Mam tylko 2 porty SATA3 żałosne i 4 porty SATA2 na moim Z77 mobo . teraz, że jestem coraz 3rd SSD ( 3 x 850Evo 1TB ) , czy te rozbudowy portu SATA działa? Jak w, mnożąc porty , to znaczy , że przepustowość jest dzielona pomiędzy SSD , które są podłączone do niego? Szukam zaleceń dotyczących urządzenia gd która wykona pracę bez utraty oryginalnej szybkości moich SSD . Jak to, co pan powiedział. 1x PCIe 2.0 5Gbps .
Reply
#3

dostać te karty PCI-E portów SATA3
Reply
#4

ale jeśli 3-ty SSD jest właśnie dla den przechowywania i nadal uważam, że w zależności od tego portu u używać robi znaczenia w ogóle
Reply
#5

SSD kopiowania pomiędzy nimi owski kilkuset Mb / s beri szybkiego riao .
Reply
#6

Kup NAS i zrobić nalot zero.
Reply
#7

Kup kartę RAID oraz RAID 0 twojej SSD. Nawet jeśli używasz SATA 2 nie robi sprawy . Prędkość zostanie ograniczona do 400 MB / s. Myślisz, że Twój Samsung SSD jest szybki? to jest to tylko ze względu na pamięć podręczną . W przypadku próby skopiowania pliku 40 + GB naraz , to spada do gówniany prędkość 200 + MB / s , gdy skończy się pamięć podręczna
Reply
#8

yusoffb01 napisał: Kup kartę RAID oraz RAID 0 twojej SSD. Nawet jeśli używasz SATA 2 nie robi sprawy . Prędkość zostanie ograniczona do 400 MB / s. Myślisz, że Twój Samsung SSD jest szybki? to jest to tylko ze względu na pamięć podręczną . W przypadku próby skopiowania pliku 40 + GB naraz , to spada do gówniany prędkość 200 + MB / s , gdy skończy się pamięć podręczna Nie powiedziałem, że to szybko. moje pytanie jest rozwiązaniem, które pozwala mi uruchomić wszystkie swoje dyski SSD z pełną prędkością (czyli gardłem nie powinno być SATA / Połączenie PCIE ) . Używam go do edycji wideo, więc muszę go mieć wystarczająco szybki.
Reply
#9

Jeśli chcesz się wystarczająco szybko , wont chce używać SATA SSD opartego zamiast . O ile szukasz pojemności nad szybkością. Jeśli jesteś naprawdę zależało na szybkości. Proponuję udać się do SSD opartego PCIe ( NVME ). Jeśli używasz procesora graficznego , przesuń w dół GPU na 2 gniazda, a gniazdo w oparciu SSD PCIe z adapterem M.2 i rozciąć go do pierwszego gniazda. Dostajesz magazynowej 5x szybciej niż w normalnym SSD SATA bazie . Więc jeśli jesteś naprawdę szuka prędkości NVME jest droga. Ale kosztem 512 GB w połowie $ do $ 4xx 5xx . A jeśli nie chcesz iść do 1 TB pamięci masowej przy niższych kosztach , to normalne PCIE Sata rozszerzenie może apartamentów jesteś najlepsza . NVME również zrobić przychodzi 1TB , ale będzie cię to kosztować znacznie i trzeba będzie poczekać jeszcze zanim nadejdzie.
Reply


Forum Jump:

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Users browsing this thread: 1 Guest(s)