Moje nowe okablowanie sieciowe , wykorzystując głównie płaskich kabli sieciow
#1

Moje nowe okablowanie sieciowe , wykorzystując głównie płaskich kabli sieciowych
Reply
#2

Miałem wokół bawił się z ideą robi się poważny re-vamp dla moich 8-9 lat okablowania strukturalnego w moim mieszkaniu na dłuższą chwilę, po pierwsze niektóre z punktów pokazywały ich "wiek" i nie bardzo niezawodny przy prędkościach CAT5e a także okablowanie telefoniczne HDB w mojej jednostce ma pewne problemy z połączeniem (powinny być ze względu na wiek). Po drugie chcę też przetestować moją koncepcję płaski kabel do czegoś większego niż kilka kabli. Moja istniejąca sieć strukturalna kończy się na porcie 12 patch panel koło mojego punktu TV, a gdy OpenNet chłopaki przyszedł do instalacji okablowania włókien 5 lat temu, został zainstalowany zgodnie z moimi wnioskami "wokół" mojego punktu końcowego patch panel, za pomocą " skomplikowane "seria przewodów i listew PCV (właściwie miałem zainstalowane większości przewodów i listew, więc OpenNet instalator był zbyt zadowolony, po prostu iść z moim planem). Ten obraz został resized.Click aby zobaczyć oryginalny obraz Moja poprzednia konfiguracja sieci Ten obraz został resized.Click aby zobaczyć oryginalny obraz Kabel światłowodowy, zainstalowany przez OpenNet facetów, wraz moim skomplikowanym "bałagan" rurociągów i listew PCV. Ten obraz został resized.Click aby zobaczyć oryginalny obraz Poprzedni okablowanie sieciowe, białe giętkim przewodem "Domy" kabel światłowodowy Ten obraz został resized.Click aby zobaczyć oryginalny obraz Nadszedł czas, aby rozerwać całą sieć
Reply
#3

Zaprojektowałem moją szafkę patch panel na kółkach, dzięki czemu jest to "przenośne", wszystkie kable, w tym kable sieciowe są "wymienny" Wynika to z faktu, że obszar wzdłuż ściany jest także część "przechowywanie" i nie będę Obudowę chcą być w drodze, kiedy muszę. Tylko żałuję jest to, że powinno mi pozostało szafkę niepomalowane, moje umiejętności malarskie są naprawdę Obecnie mieści się w obudowie panelowej łatka jest Starhub ONT, router Dlink DIR-868L, o TP-link 8-portowy przełącznik Gigabit i mój "zmodyfikowany" 14 "16 portowy patch panel. 3 porty są do wykorzystania RJ11, natomiast reszta to za zwyczaje RJ45. Instalacja kabel jest prawie gotowy, teraz tylko czeka na niektórych warstw farby. Postara się przeprowadzić kilka testów prędkości sieci za pomocą oprogramowania "Lan Speed Test" w tym tygodniu. Jedno chciałbym zasięgnąć porady od niektórych Bros tutaj, zauważyłem, że podczas uruchamiania testów szybkości sieci, różne komputery jako "serwer" i "klient", będę uzyskać różne rezultaty, nawet z tego samego punktu w sieci i za pomocą ten sam kabel sieciowy (komputery używane są wszystkie działające Gigabit lAN). Wydaje się, że najlepsze wyniki pochodzą z moich NAS pracuje jako "klient", który jest po prostu "nisko" Celeron i niektóre zielone 2TB twarde dsiks, systemem jakąś formę systemu Linux
Reply
#4

Po pewnym farby Touchup wyniki są następujące: - Ten obraz został resized.Click aby zobaczyć oryginalny obraz Poprzednia instalacja z listew PCV Ten obraz został resized.Click aby zobaczyć oryginalny obraz przed malowanie Ten obraz został resized.Click aby zobaczyć oryginalny obraz Okablowanie strukturalne użyciu 3x kable płaskie , po malowanie jednego płaszcza. Ten obraz został resized.Click aby zobaczyć oryginalny obraz Pojedynczy kabel prowadzony po jednej warstwy farby Ten obraz został resized.Click aby zobaczyć oryginalny obraz 6x mieszkania liczona po kablu , po dwóch warstw farby
Reply
#5

Testy szybkości sieci, wykorzystując "LAN Speed Test" i programu "Meter Net" maszyna testowa 1) Pulpit Procesor: Intel I5 3570k Ram: DDR3 16GB SSD: Samsung128gb OS: Win7 64bit 2) Laptop Procesor: I5 M540 RAM: 4GB DDR3 SSD: SanDisk 128GB OS: Win7 64bit Testy z laptopa jako serwer, a komputerem stacjonarnym jako klient, jak i pomiędzy nimi urządzenia Długość kabla płaskiego pomiędzy serwerem a klientem 10m płaskim Cat5e jak patchkable z laptopa do gniazdka -> 14m + płaskim cat6 od gniazdka do krosownicy -> Router Dlink DIR868L -> 8-portowy przełącznik Gigabit -> 3m + płaskim cat6 z patch panel do ściennego gniazda -> 8-portowy przełącznik Gigabit -> 2m płaskim Cat5e jak patchkable od gniazdka do komputera stacjonarnego Całkowita długość cat6 / CAT5e kabel płaski ~ 29m Ten obraz został resized.Click aby zobaczyć oryginalny obraz Odczytywanie prędkości dość blisko prędkościach gigabitowych Wydaje się, że jeśli odwrócić serwer i klient PC (komputer stacjonarny jako serwer i laptopa jako klient), wyniki będą mniejsze, być może ze względu na klienta posiadającego ograniczoną barana. Szkoda, mam tylko plan 200Mbps, zatem wyniki nie będą rozstrzygające na speedtest.
Reply
#6

reserved_2
Reply
#7

ładnie wykonane bro , gratulacje
Reply
#8

Wielki człowiek, praca. Ty skręcony płaski kabel 90'degree na rogu oraz do gniazdka elektrycznego , nie compremise integralności kabla wewnątrz ?
Reply
#9

ridney napisał: ładnie wykonane bro , gratulacje thks bro Właściwie jest to próba pokazania możliwości wykorzystania płaskie kable sieciowe dla okablowania strukturalnego (ponieważ miałem już zrobić kilka badań i testów ) , pomimo tego, co wielu innych internetowych powiedział inaczej. Ponadto mogę wymienić mój starzenia sieci domowej.
Reply
#10

free2d napisał: Wielki człowiek, praca. Ty skręcony płaski kabel 90'degree na rogu oraz do gniazdka elektrycznego , nie compremise integralności kabla wewnątrz ? Zaletą płaskich kabli sieciowych jest to, że " osieroconych " , a zatem należy go " wytrzymać " pewien stopień zgięcia , jednak myślę, że "jakość " kabla ma odgrywać rolę także. Można przeczytać inny mój post na płaskich kabli sieciowych w HWZ uzyskać więcej informacji na temat kabli płaskich
Reply


Forum Jump:

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Users browsing this thread: 1 Guest(s)