10/100 LAN pytania
#1

Cześć chłopaki,   Mam pytanie odnośnie szybkości transferu pomiędzy urządzeniami w sieci lokalnej . Router to Netgear WNR2000v3 który obsługuje 10/100 . 100Mbit / s jest konwertowany na 12.5MBytes / s.   Ja rutynowo tylko coraz ~ 8.5MB / s na transfery ponad LAN i ~ 5MB / s za pośrednictwem bezprzewodowej . Czy istnieje sposób na zwiększenie tej prędkości?   Ponieważ moje urządzenia i serwera HTPC wsparcia 10/100/1000 , czy to możliwe, aby uzyskać gigabitowe prędkości intranetowych między urządzeniami podłączonymi do przełącznika Gigabit zachowując NETGEAR 10/100 routera ? Jeśli tak , należy uaktualnić kable RJ45 wokół mojego domu do Cat5e lub Cat6 ?
Reply
#2

wykraczają 100..need gigabit więcej ponad 300 ... trzeba CAT6 zmienić cheapo routera 5Mbps działa 50Mbps albo tak ... aka G zespołu ... dostać podwójne pasmo dla lepszego dostępu
Reply
#3

azrin619 napisał: wykraczają 100..need gigabit więcej ponad 300 ... trzeba CAT6 Widzę , dzięki. Zacytować: 5Mbps działa 50Mbps albo tak ... aka G zespołu ... 40 rzeczywiście . Router i Macbook Pro oba oceniono 802.11N , czy istnieje powód, dlaczego ja wciąż kręci się w pobliżu 40Mbit / s ? W każdym razie , aby wyjaśnić ostatnią część mojego pierwszego postu ; byłoby to możliwe, aby dodać przełącznik Gigabit za routerem połączyć moje przewodowej komputery i uzyskać prędkości Gigabit na to , zachowując moje 10/100 routera ? Powód jest router nadal pracuje bardzo dobrze, i nie ma potrzeby dwupasmową / AC bezprzewodowej , ponieważ większość rzeczy w domu za pomocą connect RJ45 . Nie chcę rzucać tego hotelu.
Reply
#4

nicky9499 napisał: Ponieważ moje urządzenia i serwera HTPC wsparcia 10/100/1000 , czy to możliwe, aby uzyskać gigabitowe prędkości intranetowych między urządzeniami podłączonymi do przełącznika Gigabit zachowując NETGEAR 10/100 routera ? Jeśli tak , należy uaktualnić kable RJ45 wokół mojego domu do Cat5e lub Cat6 ? Nie, prędkość maksymalna będzie nadal 100Mbps . Jeśli trzeba od czasu do czasu transferu plików pomiędzy 2 PC, najtańszym sposobem jest, aby przekrój przewodu cat6 i podłączyć 2 komputery bezpośrednio ... trzeba skonfigurować adresy IP ręcznie i transfer z prędkością Gigabit . Prostszy i bardziej eleganckim rozwiązaniem jest, aby router Gigabit , która jest tania i tak. Jeśli dom jest obecnie na Cat5e , bez marnowania czasu pkt / nakład / $ uaktualnienia do CAT6 , jeszcze iść i upgrade do CAT6 .
Reply
#5

stay8899 napisał: Nie, prędkość maksymalna będzie nadal 100Mbps . Jeśli trzeba od czasu do czasu transferu plików pomiędzy 2 PC, najtańszym sposobem jest, aby przekrój przewodu cat6 i podłączyć 2 komputery bezpośrednio ... trzeba skonfigurować adresy IP ręcznie i transfer z prędkością Gigabit . Prostszy i bardziej eleganckim rozwiązaniem jest, aby router Gigabit , która jest tania i tak. Jeśli dom jest obecnie na Cat5e , bez marnowania czasu pkt / nakład / $ uaktualnienia do CAT6 , jeszcze iść i upgrade do CAT6 . Jeśli umieścisz przełącznik giga pomiędzy nimi może jeszcze negocjować prędkości Gigabit . Router może nadal służyć jako serwer DHCP. 10/100 Router <- <- GigaSwitch urządzeń.
Reply
#6

ArcticCheetah napisał: Jeśli umieścisz przełącznik giga pomiędzy nimi może jeszcze negocjować prędkości Gigabit . Router może nadal służyć jako serwer DHCP. 10/100 Router <- <- GigaSwitch urządzeń. Tak, racja. I misread pytanie myśląc, że to pc 1 do giga -switch- a i PC 2 do giga -Switch- b Dzięki za wskazanie tego .
Reply


Forum Jump:

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Users browsing this thread: 1 Guest(s)