Jak skonfigurować tunel VPN poprzez Zhone modemu do routera Asus
#1

Cześć wszystkim,   Potrzebujesz doradzić jak skonfigurować tunel VPN poprzez modem Zhone zostały wyszukiwanie wokół Internecie ale nie udało się przypadkiem w całej sposób konfigurowania .   1. Co potrzebne : Aby skonfigurować VPN do mojego Asus Router tak, że mogę ocenić moją sieć domową na przechodzą moim iPhone .   2. Problem twarzy : Nie można skonfigurować VPN na routerze Asus , ja wierzę, że to ze względu na WAN IP , że router wykrywa to prywatny IP .   3. Konfiguracja sprzętu sieciowego na mapie: ISP -> Zhone Modem - > Asus Router - > Urządzenia                                     - > Urządzenia   4. Modele: Zhone Modem - > ZNID - GPON 2424A -UK Asus Router - > Asus AC- RT87U
Reply
#2

Istnieje wiele pytań dotyczących tego: - Co ISP używasz? By wiedzieć, co ISP używasz jasne jest, jeśli używasz prywatny basen IP ISP lub publiczny adres IP. Uwaga: Jeśli to Singtel, nie sądzę, inne niż plany nieograniczony Fibre można dostać serwer i działa prawidłowo domu VPN. - Czy zarejestrowałeś się ASUS DDNS i / lub statycznego IP VAS? ASUS DDNS byłby wystarczający, jeżeli dostaniemy publiczny adres IP jako domyślną. konieczna jest Static IP, jeśli operator daje prywatnego IP jako domyślny ponieważ jesteś ponownie kierowana z publicznym IP. - Jaki protokół i port zamierza pan wykorzystać? Serwer PPTP VPN może być szybki, ale w sieci korporacyjnej może go zablokować wprost. OVPN jest wolniejszy, ale bardziej bezpieczne, a firma może otworzyć kilka numerów portów (np 8080/5190) w celu uzyskania dostępu do usług zewnętrznych. - Czy umożliwienie dostępu do plików (Samba) za pośrednictwem sieci WAN lub przynajmniej umożliwić ASUS AiCloud dla dostępu WAN (tylko w nowszych i bardziej zaawansowanych routerów)? Umożliwienie dostępu WAN do tych stron nie mogą być bardzo potrzebne, ale może być przydatna, jeśli z jakiegoś powodu system VPN nie działa prawidłowo i trzeba uzyskać dostęp do plików w trybie pilnym. (Sieć 4G M1 połączony ASUS DDNS & OpenVPN na M1 Fibre). Wysłane z Sony E5653 używając GAGT
Reply
#3

Gdy WAN IP 192.168 to już nie ma sprawy. Adres DHCP przydziela się ONT , a nie router. Routera WAN IP LAN IP ONT za . Nie ma mowy o ASUSWRT zarejestrować że WAN IP , ponieważ jest basen LAN . Wysłane z Sony E5653 używając GAGT
Reply
#4

Sporekid2 napisał: @ Lohsenglte zgodzili się, że to będzie powodować pewne problemy. Ale zastanawiałem się od Ai chmura jest w stanie pracować , im czuć nadal istnieje szansa, aby skonfigurować tunel VPN ? Naprawdę potrzebujemy guru doradzania . Zastanawiam się wzdłuż linii przekierowanie portów czy coś takiego . Jeśli masz statyczne IP byłoby łatwiejsze do zrobienia . Wystarczy włączyć serwer OVPN pobierz plik klienckim otwórz w Notatniku , zmień DDNS do statycznego adresu IP. Zapisz go i przesłać na chmurze , dzięki czemu można dzielić się z parametrami zmodyfikowanego pliku OVPN z innymi urządzeniami . Będzie to najprawdopodobniej nadal działać. nie będzie wykorzystywać usługę ASUS DDNS , a tym samym na poprawę niezawodności. Na marginesie, OpenVPN może być stosowany na iOS , wystarczy pobrać aplikację OpenVPN z App Store , a następnie pobrać z parametrami zmodyfikowanego pliku OVPN i otwarty w aplikacji OpenVPN , imporcie i oszczędzać. Wysłane z Sony E5653 używając GAGT
Reply
#5

Mówisz, że WAN IP routera Asus jest 192.168.x.x ? Nie powinno być w przypadku , gdy Zhone ustawiony jest tryb Bridge. Wywołanie NOC .
Reply
#6

Wydaje się, że próbuje połączyć się ONT bezpośrednio zamiast routera tyłu. To jest trudne. Wysłane z Sony E5653 używając GAGT
Reply


Forum Jump:

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Users browsing this thread: 1 Guest(s)