Starhub : Jak często muszę zrestartować modem kablowy
#1

Używam planu Maxonle Ekspress ( Motorola SBV 5121 modem kablowy + DLINK 615 routera bezprzewodowego). I często napotykają czekając długo , aby dostać się na stronę internetową , czasem tak długo , że po prostu zrestartować modem i router. Na czym polega problem i jak to rozwiązać ?   wsparcie techniczne Starhub zawsze mi powiedzieć odłączyć router i próbę z modemem bezpośrednio , jeżeli żaden problem to jest mój problem routera . Czy to naprawdę mój problem routera ?   Nawiasem mówiąc , używam Speedtest.net przetestować , to pokazuje prędkość pobierania około 12 do 17 Mbps , prędkość wysyłania około 1,1 Mbps , Ping czas około 20ms . Myślę, że to powinno być zdrowe. Ale problemem jest to , jak długo może to ostatnie .
Reply
#2

Czy to może być zbyt wielu użytkowników , czasami 20+ ludzie go używać, i / lub niektóre aplikacje powodujące sieci zablokował ? Każde ustawienie routera można zrobić, aby temu zapobiec? Albo , czy są routery wyposażone w funkcję kasowania gdzie mogę ustawić go zresetować co godzinę ?
Reply
#3

Znajdź przyczynę gardłem , może być jakiś sposób P2P , streaming , użytkownik etc , resetowanie routera / modemu nie jest LAH rozwiązaniem. Również może to najwyższy czas, aby uaktualnić swoją prędkość szerokopasmowego.
Reply
#4

20+ narody bardzo trudne , aby dowiedzieć się , kto jest za co i co , nawet mówiąc im nie używaj też nie obchodzi LAH , jedynym sposobem jest ograniczenie każdemu użytkownikowi pewną przepustowość dla pewnego okresu , i oczywiście ostatni zasobów jest automatyczny restart / reset routera. które routery posiadają te cechy . Aktualizacja do wyższych prędkości bez odpowiedniego sterowania co boku routera nadal skończy się zakleszczony przez niektórych ludów korzystania z tych programów.
Reply
#5

Tak wielu ludzi na jedno połączenie MOL Express nie wyglądać jak skonfigurować domu , a ty po prostu szkicowania przepustowość zbyt cienki w pierwszej kolejności . Dlink 615 posiada QoS mAh, które go wypróbować ?
Reply
#6

Zapomnij o QoS Engine, więc kilka ustawień . Może spróbuj włączyć firmware DD- WRT , ale jest dostępny tylko dla niektórych wersji sprzętowej. Przewodnik po DD-WRT ( custom firmware) dla DIR -615
Reply
#7

Dziękujemy za rekomendację. Czy są jakieś routery pochodzą z funkcji DD -WRT ?
Reply
#8

Drewno opałowe napisał: Dziękujemy za rekomendację. Czy są jakieś routery pochodzą z funkcji DD -WRT ? Jakie cechy ? BTW , firmware OpenWRT także pracował nad DIR -615 ( HW ) pewne zmiany . http://wiki.openwrt.org/toh/d-link/dir-615
Reply
#9

Nie wiem , jakie funkcje trzeba . po prostu chcą coś może rozwiązać mój problem bez bólu głowy . OpenWrt lepiej?
Reply


Forum Jump:

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Users browsing this thread: 1 Guest(s)