Dual boot: Install 32bit XP jako 2 OS, nad W10 64bit
#1

Dual boot: Install 32bit XP jako 2 OS, nad W10 64bit
Reply
#2

Niestety program realizowany klinika robi pokazać moje amatorskie Mobo : asus maximus iv extreme (BIOS 3604 ) Procesor: 2500K Napędy : Samsung 850evo ( w10 ) , Crucial M4 , WD czarny ( Marvell SATA) RAM: 2x8gb kingston 1866mhz GPU : GTX 970 Wszystko inne shouldnt względu
Reply
#3

Normalnie moje preferencje jest uruchomienie 2nd system operacyjny na innym dysku. Podczas instalacji systemu operacyjnego , wskazane jest, aby odłączyć wszystkie inne hdd . Partycja 15GB może być zbyt mała. Spróbuj zwiększyć do 30 GB XP nie może mieć sterowniki AHCI , może trzeba zintegrować go przed instalacją systemu operacyjnego.
Reply
#4

Zazwyczaj ludzie polecam zainstalowanie najpierw starszego systemu operacyjnego , ( tj XP) , a następnie nowszego systemu operacyjnego ( tj Win10 ) . bootloader XP i W10 jest również działa zupełnie inaczej . Niestety , nie mogę ci pomóc czy za VM ?
Reply
#5

Problem jest Twój mbr określiła już swoje win10 jako główny OS startowego , ponieważ jest instalowany na tym samym dysku. jeśli dobrze pamiętam starą wersję systemu Windows musi być zainstalowany jako główny system operacyjny , a następnie nowszego systemu operacyjnego zainstalowanego jako drugi . Zamiast fiddling ze starszymi OS jako drugi option.why startowego nie uruchamiać go jako wirtualnego środowiska jak virtuabox lub przykład VMware. Może odrobinę powolny, ale jedna wielka rzecz, za pomocą wirtualnego systemu operacyjnego , jeśli Kena wirus .Just wymazać instancji i ponownie nowy one.and jest bardziej łatwe do udostępniania plików pomiędzy instancji VirtualBox .
Reply
#6

Uzgodnione z tungsten2 , podwójnego rozruchu jest dobry do zainstalowania 2 dysków twardych . Mam Win7 & Win10 ale 2 różne HDS . Jedyne, co jest potrzebne , aby przejść do programu konfiguracji BIOS i włączyć która OS chcę. Moja Win10 jest nadal w trybie testowym i jest na pokładzie G31M - ES2L dwurdzeniowy procesor. Sp pory działa bez zarzutu . Używam mieć XP i Win7 ( podczas startu dla testu ) na tej samej HD , ale innej partycji . Jeżeli którykolwiek z OS uszkodzony , muszę ponownie zrobić zarówno OS . Próbowałem po prostu zainstalować na skorumpowanego OS partycję , ale nie zrobił praca . Skończyć roboczą Kena OS wpływ ( nie wiem dlaczego) i nie mogę bootup również.
Reply
#7

Witam wszystkich thaknsk za odpowiedzi Może miałaś jasno , mój w10 jest zainstalowany na moim pierwszym SSD ( 850evo ) , mam 2 dyski SSD danych ( kolejna i kolejna HDD). Stworzyłem partycję 15GB na dysku twardym , aby spróbować instalacji systemu Windows XP. W każdym razie rozumiem , że lepiej , aby zainstalować starszą OS przed instalacją nowszej , ale ponieważ nie chce przejść przez kłopotów z ponownym zainstalowaniem moje W10 , więc staram się robić w drugą stronę. Również zrozumieć XP robi obsługiwać tryb AHCI natywnie , ale chodzi o to, że był w stanie rozpocząć instalację , tylko borykają się z problemami po pierwszym ponownym uruchomieniu podczas procesu instalacji. Jak slipstreaming sterowniki AHCI działa? Czy mam po prostu spróbuj zainstalować w trybie IDE od samego początku ? dzięki i szczęśliwego nowego roku !!
Reply
#8

superzheny napisał: Witam wszystkich thaknsk za odpowiedzi Może miałaś jasno , mój w10 jest zainstalowany na moim pierwszym SSD ( 850evo ) , mam 2 dyski SSD danych ( kolejna i kolejna HDD). Stworzyłem partycję 15GB na dysku twardym , aby spróbować instalacji systemu Windows XP. W każdym razie rozumiem , że lepiej , aby zainstalować starszą OS przed instalacją nowszej , ale ponieważ nie chce przejść przez kłopotów z ponownym zainstalowaniem moje W10 , więc staram się robić w drugą stronę. Również zrozumieć XP robi obsługiwać tryb AHCI natywnie , ale chodzi o to, że był w stanie rozpocząć instalację , tylko borykają się z problemami po pierwszym ponownym uruchomieniu podczas procesu instalacji. Jak slipstreaming sterowniki AHCI działa? Czy mam po prostu spróbuj zainstalować w trybie IDE od samego początku ? dzięki i szczęśliwego nowego roku !! Dlaczego podwójnego rozruchu ? Nie rozumiem. można po prostu zainstalować odtwarzacz VM lub VMware Workstation lub cholery , można nawet zainstalować rolę Hyper V i zainstalować Windows XP wewnątrz tam.
Reply
#9

ponieważ u już zrobił coś takiego u skończyć odłączony SSD jest najlepszy sposób , aby uzyskać dostęp do Win XP /
Reply
#10

superzheny napisał: Jak slipstreaming sterowniki AHCI działa? Patrz tutaj: https://www.raymond.cc/blog/how-to-i...p-cd/view-all/ superzheny napisał: Czy mam po prostu spróbuj zainstalować w trybie IDE od samego początku ? dzięki i szczęśliwego nowego roku !! Można to zrobić również . Następnie po XP jest gotowy , należy ręcznie dodać sterowniki AHCI , restart i przejdź do BIOS , aby zmienić tryb AHCI . ** Nie używać XP na dysku SSD , ponieważ nie obsługuje TRIM . Użyj go na konwencjonalnym hdd lepszego .
Reply


Forum Jump:

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Users browsing this thread: 1 Guest(s)