Wahania temps GPU ?
#1

Zauważyłem coś dziwnego zeszłej nocy. Kiedy mój GPU jest bezczynny, temps zgłaszane jest zwykle około 34-36C. Wczoraj, kiedy uruchomiony ponownie, temps były w latach 60., kiedy byłem na pulpicie (obciążenie 0% na Afterburner). Jednak wyjście z wentylatora chłodnicy była chłodna, sugerując, że to nie było w 60 ° C, ponieważ kiedy jestem gier i temps pokazać 60C jest zwykle gorące powietrze wydmuchiwania z chłodnicy.   Potem pobiegł stress test Kombustor jezior i temps strzał do 99C, a wentylatory chłodnic poszedł do max. Znowu wyjście było tylko lekko ciepłe. Po około minucie Odwróciłem Kombustor off i niech pulpit bezczynności przez 30 minut i temps wrócił do 34C.   Co może być problemem? System nie jest podkręcony, ani CPU ani GPU.   Jedno co zrobiłem przed tym było umożliwienie XMP w BIOS ale zauważyłem pewną niestabilność systemu, więc przywrócone do wartości domyślnych. Mam też problemy przy ponownym uruchomieniu komputera, system czasem nie ponowne uruchomienie z powrotem do ekranu BIOS-u, ale wisi ze światłem DRAM na płycie głównej. Jeśli trzeba zresetować go przytrzymać przycisk zasilania, aby włączyć i wyłączyć, zanim zacznie się normalnie.   Could wadliwy RAM lub mobo spowodować odczyty temp śmieszne, że bardziej prawdopodobne jest GPU?
Reply
#2

spróbuj ten pierwszy http://openhardwaremonitor.org/ Następnie , jeśli utrzymują się odłączyć ur GPU n umieścić z powrotem
Reply
#3

jeśli nie pozwalają XMP są uruchomione RAM jako 2133MHz ? lub czy ustawić czas ręcznie? jeśli włączysz XMP , być może trzeba ręcznie regulować napięcia DRAM do 1.35V , a możliwe też regulować SA i IO napięcia do około 1.12v . Twój problem temp GPU brzmi jak usterki czujnika termicznego lub, co gorsza , o numerze pompy.
Reply
#4

Po zainstalowaniu wygrać 10 , czy włączyć XMP ? Czy przetestować RAM przy użyciu memtest86 ? Na 99 stopnia , powietrze powinno być bardzo ciepły, spróbuj kolejny monitoring temp s / w .
Reply
#5

Dzięki chłopaki. I poprawne zamocowanie karty po prostu teraz i ponownym uruchomieniu komputera. To, co zazwyczaj zobaczyć podczas bezczynności : Ten obraz został resized.Click aby zobaczyć oryginalny obraz Kiedy prowadził Jeziora podkreślić przetestować ten czas , temps były pod kontrolą : Ten obraz został resized.Click aby zobaczyć oryginalny obraz Będzie spróbować i zobaczyć, czy uda mi się odtworzyć problem wczoraj. Przestraszony mnie , kiedy zobaczyłem temp GPU hit 99C i obciążenia 100%
Reply
#6

wacko napisał: jeśli nie pozwalają XMP są uruchomione RAM jako 2133MHz ? lub czy ustawić czas ręcznie? jeśli włączysz XMP , być może trzeba ręcznie regulować napięcia DRAM do 1.35V , a możliwe też regulować SA i IO napięcia do około 1.12v . Twój problem temp GPU brzmi jak usterki czujnika termicznego lub, co gorsza , o numerze pompy. To jest mój RAM z ustawieniami domyślnymi , XMP wyłączona w BIOS-ie : Były ustawień XMP z obsługą , w tym napięcia do 1.35V Ten obraz został resized.Click aby zobaczyć oryginalny obraz
Reply
#7

lcheowl napisał: Po zainstalowaniu wygrać 10 , czy włączyć XMP ? Czy przetestować RAM przy użyciu memtest86 ? Na 99 stopnia , powietrze powinno być bardzo ciepły, spróbuj kolejny monitoring temp s / w . Windows został zainstalowany bez włączonej XMP . Ja tylko włączony XMP później spróbować. Nie próbowałem memtest86 jeszcze . Będą sprowadzać RAM do Corbell przetestować później tylko aby się upewnić .
Reply
#8

Gymrat76 napisał: Windows został zainstalowany bez włączonej XMP . Ja tylko włączony XMP później spróbować. Nie próbowałem memtest86 jeszcze . Będą sprowadzać RAM do Corbell przetestować później tylko aby się upewnić . Ponieważ zamiar Corbell , skontaktuj się z nimi , że będzie tam żadnego problemu , aby umożliwić XMP po zakończeniu instalacja wygrać 10. Powiedziano mi, że zwłaszcza na mobo MSI , jeśli używasz oc barana , najlepiej jest włączyć XMP przed zainstalowaniem wygrać.
Reply
#9

lcheowl napisał: Ponieważ zamiar Corbell , skontaktuj się z nimi , że będzie tam żadnego problemu , aby umożliwić XMP po zakończeniu instalacja wygrać 10. Powiedziano mi, że zwłaszcza na mobo MSI , jeśli używasz oc barana , najlepiej jest włączyć XMP przed zainstalowaniem wygrać. Właściwie Corbell prostu kazał mi czekać na kolejną wersję systemu BIOS , aby spróbować , więc oszczędza mi podróż w dół. Jednak nadal mam problem z ponownym uruchomieniem i wiszące ze światłem na DRAM , a dopiero kiedy włączyć i wyłączyć system będzie normalny rozruch w systemie BIOS . Dzieje się 3/5 razy ponownie uruchomić mój komputer Z drugiej strony, temps GPU wydaje się zachowywać normalnie się . Wypróbowane 5 minut z Wiedźmina 3 ( temp otoczenia 30-31 ) po 2-3 minutach bezczynności , aby zobaczyć jak szybko temps zejść , wygląda OK. Ten obraz został resized.Click aby zobaczyć oryginalny obraz Interesujący komentarz na XMP podczas instalowania systemu Windows 10. Niestety, mój Win 10 jest uaktualnieniem z Win 7 , więc miałem do zainstalowania 7 , po uaktualnieniu do 10 .
Reply
#10

Gymrat76 napisał: Właściwie Corbell prostu kazał mi czekać na kolejną wersję systemu BIOS , aby spróbować , więc oszczędza mi podróż w dół. Jednak nadal mam problem z ponownym uruchomieniem i wiszące ze światłem na DRAM , a dopiero kiedy włączyć i wyłączyć system będzie normalny rozruch w systemie BIOS . Dzieje się 3/5 razy ponownie uruchomić mój komputer Z drugiej strony, temps GPU wydaje się zachowywać normalnie się . Wypróbowane 5 minut z Wiedźmina 3 ( temp otoczenia 30-31 ) po 2-3 minutach bezczynności , aby zobaczyć jak szybko temps zejść , wygląda OK. Ten obraz został resized.Click aby zobaczyć oryginalny obraz Interesujący komentarz na XMP podczas instalowania systemu Windows 10. Niestety, mój Win 10 jest uaktualnieniem z Win 7 , więc miałem do zainstalowania 7 , po uaktualnieniu do 10 . Bro nie prawda z najnowszej wersji windows 10 .... czystej instalacji Windows 10 pełnych bezpośrednio ... http://m.winsupersite.com/windows-10...d_images-61741
Reply


Forum Jump:

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Users browsing this thread: 1 Guest(s)