Potrzebujesz pomocy z ustawieniem sieci domowej od podstaw
#1

Cześć chłopaki   Jestem remontu odsprzedaży mieszkania i potrzebujesz pomocy w uzyskaniu sieci rację, ponieważ prace elektryczne ruszy już wkrótce.   Mam zamiar wykorzystać Fibre a modem będzie na mojej konsoli tv.   mój iMac będzie w mojej sypialni.   1. jeśli chcę przewodowego podłączenia do Internetu (ze względu pokoju WiFi może być słaby), to znaczy, że mam kota 6 pkt i mój obszar tv gdzie mój modem, podłączyć modem do niego i jeszcze jeden punkt w Cat 6 moja sypialnia, obok mojego komputera, a następnie podłącz komputer do punktu Cat 6 w mojej sypialni i połączenie z internetem zostanie nawiązane poprzez ethernet?   2. Teraz, gdy jestem w moim pokoju, a moje urządzenia przenośne, takie jak iPad mieć dostęp do Internetu z użyciem Wi-Fi, jak skonfigurować hotspot z mojego obszaru komputerowego sypialni? Jakie urządzenie muszę kupić do produkcji tego wifi hotspot? Jak połączyć to, czy to do kota 6? to zakładając, że mój sygnał wifi z salonu głównego modem jest zbyt słaby.   3. ktoś wie ile normalnie pobierają zainstalować Kot 6? Myślałam o umieszczenie go w pokoju moich dzieci, jak również.   Proszę o pomoc, jak trzeba sfinalizować to wkrótce.   dziękuję wam za wkład!   Jimmy
Reply
#2

uruchomić punkt do każdego pokoju, jeśli to możliwe. najlepiej będzie najlepiej, jeśli uruchomić wszystko od 1 punktu w star- topologii , ale to nie zawsze jest możliwe. Obecnie nie jestem na Fibernet na SH 100 Mbps . Wziąłem sieci kablowej SH ponieważ odsprzedaży mieszkania jest przekazywana do domu i muszę przyzwoitego połączenia do pracy. Zapisanie się na M1 FiberNet 1Gbps od teraz okablowanie jest wykonywana. Mam modem kablowy w głównej hali telewizora , należy podłączyć do AirPort Extreme w sali bocznej , dwa połączenia z powrotem do obszaru PS4 i inteligentne TV, 1 podłączenie do przełącznika gigabitowego portu 8 w moim gabinecie , TV z mojego gabinetu mam połączenia z pokoju mojego syna , mistrza sypialni i mój PC i Mac podłączony bezpośrednio do przełącznika. mają również Express Airport do przedłużenia sygnału WiFi.
Reply
#3

Na krańcu lotniska / wyrażenia , rozszerzyć wifi , należy utworzyć AP z tym samym SSID i hasło i most podłączenie do portu Ethernet .
Reply
#4

rhema83 napisał: Można położyć Cat 6 kabel z pokojem dziennym ( w pobliżu punktu włókna) do swojej sypialni. Z tym, masz do wyboru : Punkt Fiber -> ONT -> Router w salonie -> Cat6 okablowanie -> iMac Punkt Fiber -> ONT -> Cat6 okablowanie -> Router w sypialni - > iMac ja po prostu umieścić router bezprzewodowy w salonie . Sieć 2.4GHz 802.11n powinna obejmować całe mieszkanie z łatwością , a każdy iDevice powinien być w stanie trafić co najmniej 50Mbps (więcej niż wystarczająco dla YouTube w HD ) . dzięki! ale wybacz mi . Czy mogę wiedzieć , co jest ONT ? Jeśli mogę umieścić router w salonie : jak mój Smart TV i WDlive i PS3 jest podłączony do Internetu za pomocą kabla? to jest do routera drogą przewodową ? oznacza, że wystarczy tylko 1 cat6 w salonie, i 1 cat 6 w sypialni? Dziękuję jeszcze raz!
Reply
#5

PentiumPC napisał: uruchomić punkt do każdego pokoju, jeśli to możliwe. najlepiej będzie najlepiej, jeśli uruchomić wszystko od 1 punktu w star-topologii, ale to nie zawsze jest możliwe. Obecnie nie jestem na Fibernet na SH 100 Mbps. Wziąłem sieci kablowej SH ponieważ odsprzedaży mieszkania jest przekazywana do domu i muszę przyzwoitego połączenia do pracy. Zapisanie się na M1 FiberNet 1Gbps od teraz okablowanie jest wykonywana. Mam modem kablowy w głównej hali telewizora, należy podłączyć do AirPort Extreme w sali bocznej, dwa połączenia z powrotem do obszaru PS4 i inteligentne TV, 1 podłączenie do przełącznika gigabitowego portu 8 w moim gabinecie, TV z mojego gabinetu mam połączenia z pokoju mojego syna, mistrza sypialni i mój PC i Mac podłączony bezpośrednio do przełącznika. mają również Express Airport do przedłużenia sygnału WiFi. dzięki. pomóż mi zrozumieć: 1. masz na myśli swoją PS4 i Smart TV jest podłączony do modemu kablowego vis kablowej? 2. Czy mogę wiedzieć, co jest przełącznik gigabitowy port 8? co to robi? będzie to więcej sensu dla mnie, aby umieścić CAT6 w każdym pokoju?
Reply
#6

Myślę, że może mieć trochę pojęcia teraz . img04 przez jimmyleephotos na Flickr Proszę doradzić , co następuje: OPCJA A 1. Włożyłem FTP i ONT w moim obszarze drzwi . 2. Uruchom kabel ethernet w ścianie Cat 6 na konsoli telewizyjnej. Cat 6 na konsoli telewizyjnej połączyć się z routerem bezprzewodowym 3. zainstalowanie panelu dystrybucyjnego sieci na konsoli telewizyjnej. podłączyć router do sieci dystrybucyjnych 3 porty do łączenia się 3 pokoje Bed ' Kot 6. 4. podłączyć ten sam router do PS3, WDlive , Smart TV , Mio TV (co najmniej 4 punkty) . Czy to znaczy, muszę router bezprzewodowy z co najmniej 3 + 4 = 7 wyjść ? Jest to normalne, aby znaleźć router z tylu wyjść ? Proszę doradź. Dziękuję bardzo. Jimmy
Reply
#7

CAT6 jest certyfikacja, można zrobić Cat5e, aby obniżyć koszty. Gdybym uzyskać odpowiedni plan, to co proponuję. Uruchom FT i ONT całą drogę do konsoli telewizyjnej. (Chyba że masz inny powód, aby to zrobić) ONT podłączyć do routera przy konsoli telewizyjnej. połączyć 3 punkty Ethernet (dla pomieszczeń) do przełącznika. (Większość Router posiada 4 porty) podłączyć przełącznik Gigabit 5 portów na routerze. (Port 4 w lewo po podłączeniu do routera 1) podłączyć PS3, WDlive, Smart TV, telewizję Mio do przełącznika Gigabit (reszta 4 porty) trzeba router (MIO, jeśli Singtel), przełącznik Gigabit 1 x 5 portu, 6 ethernet punkt danych (CAT5e / CAT6, 1 punkt na każdym końcu)). Opcjonalnie, można uzyskać przełącznika gigabitowego portu 8 zamiast tego trochę więcej, więc jest trochę miejsca, aby dodać więcej urządzeń do sieci. Więc teraz masz punkt sieci, każdy w swoim 3 pokoje, można dodać punkty AP rozszerzyć swoją sieć lub podłączyć swoje urządzenia bezpośrednio do nich. trzeba będzie kolejny przełącznik, jeśli chcesz podłączyć więcej niż 1 urządzenie w swoim pokoju. Chyba jesteś z SingTel od używania Mio, może chcesz sprawdzić, jakie mio konfiguracji wykorzystuje, może potrzebować specjalnego routera etc.
Reply
#8

Hmm .. albo włókien lub kable Ethernet , trzeba jeszcze uruchomić coś w lub na ścianie .. Kopalnia jest stary HDB płaska , więc jedynym rozwiązaniem jest uruchomienie go na ścianie z korytka PCV. Używam 1 cal PVC, 3 kable w 1 korytka . Instalacja w toku. połatany i pomalowany będzie uporządkować kable gdy ONT się na 25 .
Reply
#9

Dzięki. I będzie robić ukryte. Ale moje Id powiedział mi światłowód nie można uruchomić wewnątrz ściany . Czy ktoś może mnie oświecić w tej sprawie. ? PentiumPC napisał: Hmm .. albo włókien lub kable Ethernet , trzeba jeszcze uruchomić coś w lub na ścianie .. Kopalnia jest stary HDB płaska , więc jedynym rozwiązaniem jest uruchomienie go na ścianie z korytka PCV. Używam 1 cal PVC, 3 kable w 1 korytka . Instalacja w toku. połatany i pomalowany będzie uporządkować kable gdy ONT się na 25 .
Reply
#10

Myślę, że to jest po prostu osobistych preferencji , można to zrobić tak i tak , to jest ok, jeśli masz miejsce do przechowywania ONT .
Reply


Forum Jump:

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Users browsing this thread: 1 Guest(s)