Monitor 144hz lub 60hz dla GTX 1070ti
#1

Cześć, właśnie uaktualniłem komputer z GTX 1070ti i INTEL 8700K i zastanawiałem się, który monitor najlepiej z nim współpracuje.   Będę grał w najnowsze gry na wysokich ustawieniach w 1440p (Assassin's Creed Origins, Middle-earth: Shadow of War itp.).   Czy powinienem kupić monitor 1440p @ 144hz lub tylko 1440p @ 60hz i czy warto go zsynchronizować?
Reply
#2

Rzeczywiście zależy to od gier, w które grasz i rozdzielczości, w którą grasz. Jeśli wysokie gry FPS z szybkimi ruchami, znajdziesz 144hz darem niebios. Jeśli grasz w gry takie jak Wiedźmin 3 lub wolniejsze gry, prawdopodobnie nie znajdziesz zbyt wielkiej różnicy. Jeśli masz 8700k i 1070Ti, proponuję uzyskać monitor 144hz. To będzie optymalne. Działa też G-sync. Zasadniczo synchronizuje ona ramki twojego monitora z twoim GPU w grach, w których spadasz poniżej lub znacznie poniżej częstotliwości odświeżania. Nawet poniżej 100fps gry nadal wyglądają bardzo gładko, ponieważ G-sync synchronizuje jednocześnie LCD i GPU. Wypróbowałem moją instalację bez synchronizacji G i mogłem poczuć lekkie opóźnienie i jąkanie w grach, w których spada poniżej 100 fps. Mam nadzieję że to pomoże.
Reply
#3

1440p przy czymkolwiek> 100 Hz.
Reply
#4

elmariachi napisał: Rzeczywiście zależy to od gier, w które grasz i rozdzielczości, w którą grasz. Jeśli wysokie gry FPS z szybkimi ruchami, znajdziesz 144hz darem niebios. Jeśli grasz w gry takie jak Wiedźmin 3 lub wolniejsze gry, prawdopodobnie nie znajdziesz zbyt wielkiej różnicy. Jeśli masz 8700k i 1070Ti, proponuję uzyskać monitor 144hz. To będzie optymalne. Działa też G-sync. Zasadniczo synchronizuje ona ramki twojego monitora z twoim GPU w grach, w których spadasz poniżej lub znacznie poniżej częstotliwości odświeżania. Nawet poniżej 100fps gry nadal wyglądają bardzo gładko, ponieważ G-sync synchronizuje jednocześnie LCD i GPU. Wypróbowałem moją instalację bez synchronizacji G i mogłem poczuć lekkie opóźnienie i jąkanie w grach, w których spada poniżej 100 fps. Mam nadzieję że to pomoże. Dzięki, jest to bardzo pomocne. DELL S2716DG jest jedną z moich opcji: 1440p z synchronizacją G i przystępną ceną.
Reply
#5

ragnarok95 napisał: 1440p przy czymkolwiek> 100 Hz. Każdy niedrogi monitor do polecenia?
Reply
#6

santech186 napisał: Dzięki, jest to bardzo pomocne. DELL S2716DG jest jedną z moich opcji: 1440p z synchronizacją G i przystępną ceną. Używam S2716DG i tak dobrze mi to służyło, mimo że był to panel TN. Ale w przypadku gier zdecydowanie więcej niż wystarcza. Szukam nowych paneli Acera
Reply
#7

elmariachi napisał: Używam S2716DG i tak dobrze mi to służyło, mimo że był to panel TN. Ale w przypadku gier zdecydowanie więcej niż wystarcza. Szukam nowych paneli Acera
Reply
#8

santech186 napisał: Cześć, właśnie uaktualniłem komputer z GTX 1070ti i INTEL 8700K i zastanawiałem się, który monitor najlepiej z nim współpracuje. Będę grał w najnowsze gry na wysokich ustawieniach w 1440p (Assassin's Creed Origins, Middle-earth: Shadow of War itp.). Czy powinienem kupić monitor 1440p @ 144hz lub tylko 1440p @ 60hz i czy warto go zsynchronizować? Czy mogę po prostu uaktualnić swój laptop gpu do gtx1079ti bez zmiany na Intel 8700k?
Reply
#9

kiddykong napisał: Czy mogę po prostu uaktualnić swój laptop gpu do gtx1079ti bez zmiany na Intel 8700k? Tak długo, jak twój procesor nie będzie wąski karty graficznej. Potrzebujesz procesora High-End i 16 GB pamięci RAM, aby uzyskać optymalną wydajność. A jeśli się nie mylę, nie można uaktualnić GPU laptopa.
Reply
#10

Monitory o wysokiej częstotliwości odświeżania również dobrze walą w procesor. Nie tylko GPU.
Reply


Forum Jump:

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Users browsing this thread: 1 Guest(s)