Brak dostępu do Internetu na nowej instalacji światłowodowej 1 gb singtel
#1

Włókno My Singtel o gramaturze 1 gb właśnie zaczęło aktywować o godzinie 12 rano i do tej pory nadal nie ma dostępu do Internetu w moim połączeniu LAN. Próbowałem na routerze Linksys dla połączenia bezprzewodowego również ten sam problem.   Na ikonie zasobnika znajduje się żółty trójkąt, który oznacza brak dostępu do Internetu po najechaniu myszą na niego.   Ktoś ma ten problem?
Reply
#2

Wcześniej był na planie 100 Mb / s i wszystko działało dobrze. Dziwne. Czy problem z ONT nie może obsłużyć do 1 gb lub czy Singtel musi wykonać pewne korekty z ONT lub po prostu go wymienić?
Reply
#3

Jeśli wcześniej korzystałeś z LAN 1 ONT, spróbuj przełączyć się na LAN 2 .. Nie próbuj jeszcze routera. Uzyskaj połączenie najpierw bezpośrednio bezpośrednio .. Gdy masz pewność, że masz połączenie z ont, spróbuj routera. Ur poprzednie ustawienia na routerze mogą nie działać na 1 gbps.
Reply
#4

toblerone, musisz ustawić adres MAC routera, aby używał innego adresu MAC
Reply
#5

Wongpk napisał: toblerone, musisz ustawić adres MAC routera, aby używał innego adresu MAC Cześć wongpk Czy można ustawić adres MAC przed uzyskaniem połączenia z Internetem?
Reply
#6

tak, możesz po prostu zmień adres MAC routera na adres mac laptopa
Reply
#7

Poza przełączeniem na Lan 2 w ONT, musisz wyłączyć VLAN na routerze Linksys, jeśli wcześniej korzystałeś z planu SingTel Fibre Entertainment.
Reply
#8

Wongpk napisał: toblerone, musisz ustawić adres MAC routera, aby używał innego adresu MAC Wongpk napisał: tak, możesz po prostu zmień adres MAC routera na adres mac laptopa nie ma już potrzeby klonowania mac w sieci singtel, ponieważ ........... dunno when.
Reply
#9

Przełączyłem się na LAN2 i zadziałało, dziękuję wszystkim za dobrą radę. Test prędkości na połączeniu LAN ocenił prędkość pobierania do 300mbs, podczas gdy bezprzewodowy był ponury 10mbps. Czy to jest oczekiwane? Czy są jakieś ustawienia routera, których nie udało mi się poprawić szybkości routera? jak adres MAC? Jak zlokalizować mój adres MAC laptopa? Przepraszam, początkujący tutaj.
Reply
#10

toblerone napisał: Przełączyłem się na LAN2 i zadziałało, dziękuję wszystkim za dobrą radę. Test prędkości na połączeniu LAN ocenił prędkość pobierania do 300mbs, podczas gdy bezprzewodowy był ponury 10mbps. Czy to jest oczekiwane? Czy są jakieś ustawienia routera, których nie udało mi się poprawić szybkości routera? jak adres MAC? Jak zlokalizować mój adres MAC laptopa? Przepraszam, początkujący tutaj. jak już wspomniałem, zapomnij adresu mac mac. to jest niepotrzebne. Test połączenia LAN z laptopa na ONT lub czy testowano go na routerze? najpierw opuść sieć bezprzewodową. rozwiązywać problemy krok po kroku czym jest model url linków btw?
Reply


Forum Jump:

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Users browsing this thread: 1 Guest(s)