Qn for Network Gurus: Dlaczego warto kupować routery z> 1 Gbps Wi-Fi, gdy porty mają
#1

Mam nadzieję, że ktoś może wyjaśnić, bo jestem nieco zaskoczony.   AC1750 ma wsparcie dla 1300 Mbps na 5ghz AC; AC2400 nawet twierdzi 1734 Mb / s na 5 GHz.   Ale w jaki sposób, w pierwszej kolejności, rzeczywiście uzyskujesz taką prędkość przesyłania danych do routera, gdy wszystkie porty Wan i Lan pracują z szybkością MAX tylko 1000 Mb / s?   Wyobraź sobie router AC2400 o wartości 400 USD, który jest podłączony do modemu, komputera lub serwera NAS za pomocą kabla Ethernet. Nawet jeśli kabel cat 6e poradzi sobie z przepustowością 10 gb / s, porty routera ograniczą prędkość wprowadzania i opuszczania portów maksymalnie do 1 gb / s.   Czy coś mi brakuje?
Reply
#2

Może to pomoże ci zrozumieć więcej. http://www.speedguide.net/faq/what-i...f-wireless-374
Reply
#3

twoje obawy są ważne, jeśli router jest podłączony tylko do jednego urządzenia. jednak router obsługuje wiele urządzeń w środowisku sieciowym. w ten sposób można osiągnąć wyższą przepustowość.
Reply
#4

Wygląda na to, że wszystkie odpowiedzi są niewystarczające dla punktu, który TS robi. Wiadomo, że OUTPUT routera nigdy nie osiągnie teoretycznego maksimum podanego na pudełku. Ale TS pyta o ograniczenie INPUT narzucone przez port Wana o przepustowości 1 gb / s.
Reply
#5

Zakładam, że prędkości można uzyskać dla wewnętrznego przesyłania plików między urządzeniami w sieci.
Reply
#6

phayze napisał: Może to pomoże ci zrozumieć więcej. http:
Reply
#7

MikeDirnt78 napisał: twoje obawy są ważne, jeśli router jest podłączony tylko do jednego urządzenia. jednak router obsługuje wiele urządzeń w środowisku sieciowym. w ten sposób można osiągnąć wyższą przepustowość. Nawet jeśli istnieje wiele urządzeń, istnieje tylko 1 port wejściowy WAN (przynajmniej na popularnych routerach AC1900, AC2400 itp.), Więc strumień danych INPUT ma tylko 1 bramę o wartości 1 gb / s, więc w jaki sposób router WYJŚCIE> 1 gb / s?
Reply
#8

audeze napisał: Wygląda na to, że wszystkie odpowiedzi są niewystarczające dla punktu, który TS robi. Wiadomo, że OUTPUT routera nigdy nie osiągnie teoretycznego maksimum podanego na pudełku. Ale TS pyta o ograniczenie INPUT narzucone przez port Wana o przepustowości 1 gb / s. Tak, to był mój punkt widzenia! Thks!
Reply
#9

Chee_Hian napisał: Zakładam, że prędkości można uzyskać dla wewnętrznego przesyłania plików między urządzeniami w sieci. Ale twój router nadal musi łączyć się z urządzeniami za pomocą kabli ethernetowych poprzez porty WAN / Lan, które są ograniczone do 1 gb / s. Więc nawet jeśli masz 2 routery AC2400 z każdym podłączonym do komputera, strumień danych INPUT może tylko wejść na router z prędkością 1 gb / s! Wyobraź sobie dużą rurę, która może przenosić wodę z prędkością 100 galonów / min. Ale ta duża rura zasilana jest przez małą rurę, która może podawać wodę tylko z prędkością 1 galona / min. Więc duża rura jest ograniczona przez małą rurkę.
Reply
#10

A co z połączeniami WiFi do WiFi, które nie przechodzą przez porty LAN?
Reply


Forum Jump:

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Users browsing this thread: 1 Guest(s)