Który procesor będzie lepszym wyborem?
#1

bez względu na wiek cpu, zakładając, że oba są wydawane tego samego dnia przez wywiad.   i dlaczego dla twojego wyboru?   Nie jestem tak zaawansowany technicznie, jak zwykle w lepszej prędkości i mocy przetwarzania. Czułam, że moja nowa konfiguracja jest "słabsza" i wolniejsza, gdy robię kodowanie filmów itp. i przeglądam z wieloma zakładkami na chromie     i7 2600k @ 3.4ghz (mb: p8z68-v)   moja poprzednia konfiguracja   vs     i5 4460 @ 3,2hz (b85m-d3h)   moja nowa konfiguracja
Reply
#2

Hyper threading w pracy. Chociaż oba mają 4 rdzenie, i7 ma 8 wątków w porównaniu do 4 na i5. Normalne codzienne użycie probbaly bez różnicy, ale skoro robisz kodowanie wideo i wszystko to dlaczego czujesz różnicę prawdopodobnie
Reply
#3

i7 3600K? Nowy procesor? Potrzebujesz i7 3770?
Reply
#4

jq75 napisał: bez względu na wiek cpu, zakładając, że oba są wydawane tego samego dnia przez wywiad. i dlaczego dla twojego wyboru? Nie jestem tak zaawansowany technicznie, jak zwykle w lepszej prędkości i mocy przetwarzania. Czułam, że moja nowa konfiguracja jest "słabsza" i wolniejsza, gdy robię kodowanie filmów itp. i przeglądam z wieloma zakładkami na chromie i7 3600k @ 3.4ghz (mb: p8z68-v) moja poprzednia konfiguracja vs i5 4460 @ 3,2hz (b85m-d3h) moja nowa konfiguracja Nigdy wcześniej nie spotkałem się z i7-3600k. Albo oznaczało i7-2600k (Sandy-Bridge) lub i7-3770k (Ivy-Bridge). Tak czy inaczej, po prostu dodaj więcej pamięci RAM systemu, a "powolność" może po prostu zniknąć, bez potrzeby zmiany procesora lub płyty głównej.
Reply
#5

Kodowanie filmu to miejsce, w którym i7 wyróżnia się lepiej niż i5 dzięki HT. Reszta jak przeglądanie stron internetowych, chciałbym spojrzeć na twój dysk OS
Reply
#6

ragnarok95 napisał: i7 3600K? Nowy procesor? Potrzebujesz i7 3770? enenyi napisał: Nigdy wcześniej nie spotkałem się z i7-3600k. Albo oznaczało i7-2600k (Sandy-Bridge) lub i7-3770k (Ivy-Bridge). Tak czy inaczej, po prostu dodaj więcej pamięci RAM systemu, a "powolność" może po prostu zniknąć, bez potrzeby zmiany procesora lub płyty głównej. edytowałem i7 2600k, wybacz mi
Reply
#7

Ark Law napisał: Kodowanie filmu to miejsce, w którym i7 wyróżnia się lepiej niż i5 dzięki HT. Reszta jak przeglądanie stron internetowych, chciałbym spojrzeć na twój dysk OS normalny hdd 1tb, nie ssd
Reply
#8

proste google na dwóch procesorach wydaje się pokazywać, że i7 jest lepsze http://cpu.userbenchmark.com/Compare...4460/621vs2310
Reply
#9

warto użyć mojego i7 2600k @ 3.4ghz do zbudowania nowego prostego systemu?
Reply
#10

jq75 napisał: warto użyć mojego i7 2600k @ 3.4ghz do zbudowania nowego prostego systemu? dobrze zależy od twojego zadania, które chcesz zrobić i nadal uważam, że jest w porządku, może zbyt słabo, żeby nie zużywał dużo energii.
Reply


Forum Jump:

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Users browsing this thread: 1 Guest(s)