Żel krzemionkowy Desiccant korzystne dla obudowy komputera ?
#1

Witam wszystkich, jak wyżej,   Myśląc o oddanie 2 duże pojemniki z żelu krzemionkowego ( wielokrotnego użytku ) w moim przypadku komputera wykupienia wilgoć, przeczytałem, że suche powietrze usuwa ciepło szybciej i jego lepsze i bardziej wydajne chłodzenie , a jednocześnie starają się zapobiec korozji związanych z wilgocią lub coś podobnego na moim radiatorów , ktoś ma jakieś opinie ?
Reply
#2

Wilgotne powietrze powinno usunąć ciepło szybciej prawda? Dlatego bardziej chłodzenia deszczowe dni . Wysłane z kosmosu przy użyciu GAGT
Reply
#3

lol dlaczego naprawić coś, co nie jest zepsute . nie ma nic złego w powietrzu 😐 Wysłany z różowego złota IPhone 6s Plus 128GB użyciu HardwareZone Forum aplikację
Reply
#4

Osuszacz działa najlepiej w szczelnym środowisku . Używany w otwartym środowisku podobnego wypadku nie sądzę, można to zrobić dużo diff jak powietrze będzie krążyć prawdopodobnie zbyt szybko na to, aby zrobić diff . To jak włączanie klimatyzacji w samochodzie z otwartymi oknami . Umiejscowionego chłodzenia (jeśli jesteś w pobliżu odbytu AC , ale nie będzie w stanie schłodzić cały samochód dół cos powietrze utrzymuje recyrkulację .
Reply
#5

Sprawa komputer nie jest hermetyczna więc nie pomoże.
Reply
#6

overlord4101 napisał: Witam wszystkich, jak wyżej, Myśląc o oddanie 2 duże pojemniki z żelu krzemionkowego ( wielokrotnego użytku ) w moim przypadku komputera wykupienia wilgoć, przeczytałem, że suche powietrze usuwa ciepło szybciej i jego lepsze i bardziej wydajne chłodzenie , a jednocześnie starają się zapobiec korozji związanych z wilgocią lub coś podobnego na moim radiatorów , ktoś ma jakieś opinie ? co to jest dokładnie to czytasz , które stwierdza " suche powietrze usuwa ciepło szybciej i jego lepsze i bardziej wydajne chłodzenie " ?
Reply
#7

wacko napisał: co to jest dokładnie to czytasz , które stwierdza " suche powietrze usuwa ciepło szybciej i jego lepsze i bardziej wydajne chłodzenie " ? Myślę, że to odnosi się do odparowania. Twoja skóra jest chłodna , gdy suche powietrze odbiera swój pot . Suche powietrze może pomieścić więcej wilgoci . Ale twoje podzespoły komputerowe będą musiały być mokra . Wysłane z kosmosu przy użyciu GAGT
Reply
#8

wacko napisał: co to jest dokładnie to czytasz , które stwierdza " suche powietrze usuwa ciepło szybciej i jego lepsze i bardziej wydajne chłodzenie " ? Oglądałem film dokumentalny i było mówić o jakimś innowacyjnego rozwiązania chłodzenia, w którym system (nie system komputerowy ) będzie wysuszyć powietrze zanim go chłodzenia , ponieważ " na mokro " wilgotność powietrza ma znacznie większą pojemność cieplną i byłoby znacznie trudniej chłód w porównaniu do osuszania powietrza , ale były to tylko moje myśli może tanich sposobów, aby spróbować ochłodzi mój system. Tylko myśl i chciał sprawdzić, czy każdy myśli , jeśli jego opłacalne , czy nie!
Reply
#9

żelem krzemionkowym przy całkowicie wystawione na działanie wilgoci wysyca się w ciągu kilku sekund Jedno ze zdjęć w CYRKULACJĄ podrozdziale widziałem kogoś umieścić spragniony hipopotam w jego obudowie frontem PSU to jest głupie i nie działa nawet na zmniejszenie szybkości korozji dla stali
Reply
#10

rubbadubbaducky ! napisał: lol dlaczego naprawić coś, co nie jest zepsute . nie ma nic złego w powietrzu 😐 Wysłany z różowego złota IPhone 6s Plus 128GB użyciu HardwareZone Forum aplikację Dzięki konsekwentnie wysokim poziomie wilgotności tutaj czasem elektronika może nie szybciej wilgoć pod mikroskopijnych otworów w PCB i tranzystorów .. I również umieścić DAISO osuszacza insai mojej obudowy komputera .
Reply


Forum Jump:

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Users browsing this thread: 1 Guest(s)