Potrzebujesz porady na temat budowy nowego komputera!
#1

Cześć chłopaki!   W tym roku zamierzam zbudować własny komputer, a będąc w tym stosunkowo nowym, byłbym wdzięczny, gdyby mógł Pan polecić komponenty do komputera!   Budżet będzie wynosił około 1,5 tys. - 2 tys. Wymagania są dość lekkie: gry w dużej mierze Dota 2 i Fifa, filmy, wiele arkuszy kalkulacyjnych i inne aplikacje, takie jak R i Java - podsumowując, w większości przypadków działają w niektórych grach.   Jeśli to możliwe, bardzo bym chciał 2 monitory IPS i mechaniczną klawiaturę w konfiguracji!   Dziękuje wszystkim!
Reply
#2

Wow Nie spodziewałem się tak kompleksowej porady - wielkie dzięki! Pójdę i przejrzę listę zalecanych składników. Kolejne szybkie pytanie - gdzie jest zalecane miejsce (-a) do uzyskania tych części? Rozumiem, że sklepy internetowe (np. Lazada, Amazon) mogą być tańsze, ale gwarancja może stanowić problem w porównaniu z lokalną gwarancją ze sklepu w Singapurze - jaka zwykle jest opcja preferowana? Dziękuję raz jeszcze!
Reply
#3

B250M-A może pasować do F3?
Reply
#4

_DeS__ napisał: B250M-A może pasować do F3? Tak. Tablica mATX w obudowę mATX.
Reply
#5

singupingu napisał: Chłodnica procesora jest przesadą. Zmień na Cryorig M9i. Tańsze i działające równie cicho, jak to jest zablokowany procesor cpu. Podejrzewam, że chłodzenie zapasów wystarczy, jeśli możesz wytrzymać z hałasem. Ram jest przesadą. Zwykła korsarska zemsta lpx 2400mhz najlepiej pasuje do mobo serii b250 / h270, ponieważ Twoja płyta główna nie może przetaktować barana dalej niż ta prędkość. Vengeance LED ma albo 3000mhz, albo 3200mhz, podczas gdy ładnie wygląda, nie ma żadnych korzyści w kompilacji. Jeśli chcesz rozdać pieniądze za kolor, G.Skill Trident Z RGB ma do tego wariant 2400 Mhz. WD niebieski 1tb 72 USD jest tańszy, ale działa tak samo. Awaria zasilacza. EVGA B450 wystarcza nawet do zasilania GTX 1070. Jeśli chcesz mieć przestrzeń na ulepszenia, EVGA GD 550W 80+ Gold jest chyba lepszą alternatywą. Zaoszczędzone pieniądze można umieścić w lepszej obudowie typu Fractal Design Define Mini C lub Corsair Spec M2. Są łatwiejsze do zbudowania i zarządzania kablami. Tecware F3 nie jest przyjazny w obsłudze, szczególnie w zakresie zarządzania kablami, chociaż jest to najlepszy stosunek jakości do ceny, jaki można znaleźć. Dzięki za wskazanie tych! Naprawdę bardzo doceniane. Pamięć RAM, którą sprawdziłem na stronie internetowej SLS, wynosiła 2666MHz, i dlatego tak to wyglądałem, ponieważ opierałem ją na schemacie kolorów, próbując utrzymać ceny na niskim poziomie. Tak, całkowicie zapomniałem o ponad 80 złotych tagach z PSU. Poszedł z WD Black, jak już wcześniej powiedziałem, schemat kolorów, ale prawdopodobnie nie będzie widać wiele, ponieważ będziemy wyrzucać go w zatoce, tak czy inaczej, lol. Mój błąd! Wciąż newbie do budowania komputerów, więc twoje rady z tymi wszystkimi są bardzo cenne! ZenMasterista napisał: Wow, nie spodziewałem się tak kompleksowej porady - wielkie dzięki! Pójdę i przejrzę listę zalecanych składników. Kolejne szybkie pytanie - gdzie jest zalecane miejsce (-a) do uzyskania tych części? Rozumiem, że sklepy internetowe (np. Lazada, Amazon) mogą być tańsze, ale gwarancja może stanowić problem w porównaniu z lokalną gwarancją ze sklepu w Singapurze - jaka zwykle jest opcja preferowana? Dziękuję raz jeszcze! Na pewno dostanę części z lokalnego sklepu, takiego jak Sim Lim Square, aby zaoszczędzić kłopotów związanych z wysyłką, w tym opłat. Ale oczywiście trzeba robić zakupy ostrożnie, robić badania lub iść z przyjacielem, który ma doświadczenie z SLS, więc nie zostaniesz oszukany.
Reply
#6

@RyanCMH skupia się przede wszystkim na funkcjonalności, osiągając najlepsze parametry za dolara, zanim skupi się na estetyce. Nie wszystkim się to podoba (szczególnie, jeśli ktoś zdecyduje się postawić platformę na podłodze, twój wysiłek w sprawieniu, że komputer, który wygląda ładnie, zostanie zmarnowany), chyba że zostanie określony inaczej, w oparciu o wydajność, ponieważ estetyka łatwo pociągnie za sobą od 100 do 400 USD więcej ładnie wyglądać.
Reply
#7

Dobra rada powyżej Osobiście preferuję WD Black over Blue, jeśli masz budżet na dodatkową 2-letnią gwarancję na około 40 $ więcej niż na Blue. Jeśli chodzi o wydajność, prawdopodobnie nie zauważysz różnicy R5-1600 jest również lepszy niż i5-7500, jeśli możesz go wycisnąć w swoim budżecie. GPU może obniżyć do 1060 3 GB, jeśli tylko robi lekkie gry. Można zaoszczędzić 150 $. 6 GB nie jest tak dużym skokiem wydajności w porównaniu do 1070. Może zostać uaktualniony w przyszłości, kiedy zajdzie taka potrzeba. Ponadto, jeśli części są tanie na Lazada
Reply


Forum Jump:

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Users browsing this thread: 1 Guest(s)