Problem z GPU lub PSU? Automatyczny restart po załadowaniu gry
#1

Dobrego dnia wszystkim,   Mój komputer ponownie się uruchamiał, gdy próbowałem załadować mapę / gry. Gry można uruchomić, ale ładowanie mapy / zapisywania zawsze powoduje restart.   Osobiście próbowałem używać Prime95 w opcji "najbardziej zużycie energii". I zakończył testowanie bez ponownego uruchamiania. Ekran w najwyższej temperaturze rdzenia. http://tinypic.com/r/2dmfsph/9   Uruchomiłem też Furmark i natychmiast uruchomiłem ponownie po 0,5 s.   Chociaż jestem całkowicie pewien, że GPU jest winowajcą, jak mogę być absolutnie pewny, że to PSU nie jest w stanie dostarczyć wystarczającej mocy do GPU? Czy model Prime95 przetestował zasilacz na tym samym poziomie, co zużycie energii GPU? Proszę doradzić, co mogę zrobić, aby ustalić, czy to zasilacz lub GPU są wadliwe. Wielkie dzięki !   przykład kiedy się restartuje. 1) Dota 2: Zrestartuj po załadowaniu mapy po wyborze bohatera. Interesujące, jeśli wyjdę przed sceną ładowania i poczekam, aż ładowanie się skończy, zanim powróci do gry, to samo się nie restartuje.   2) Zasada Talo Może zacząć grę, ale kiedy tworzę nową grę, uruchamia się ponownie po załadowaniu.   3) Poważny Sam 3 Po prostu uruchamia się ponownie podczas uruchamiania gry.
Reply
#2

Lista specyfikacji ur SteM dAimyou napisał: Dobrego dnia wszystkim, Mój komputer uruchamiał się ponownie za każdym razem, gdy próbowałem załadować mapę
Reply
#3

joshuaho napisał: Lista specyfikacji ur Procesor: INTEL i5-4460 Płyta główna: ASROCK H97 Killer Karta graficzna: MSI GTX 970 4GB Twin Frozr Pamięć: G SKILL RIPJAWS-X 1600MHZ 8 GB Wyświetlacz: DELL U2414H 23,8 ' Miejsce przechowywania: CRUCIAL MX10 256GB 2,5 "dysk SSD Pamięć optyczna: SAMSUNG 24X SATA Obudowa: FRACTAL DESIGN ARC MID R2 BLACK Zasilacz: FSP AURUM S GOLD 80 600W OS: WIN 7
Reply
#4

Wygląda na to, że po załadowaniu GPU ulega awarii. Bardzo prawdopodobne jest, że GPU jest wadliwe w oparciu o tę sytuację, ale, aby mieć pewność, że jakiś wolny GPU lub pożyczać od przyjaciela do przetestowania? Jeśli drugi gpu nie ulegnie awarii, twój gpu potrzebuje rma. Jeśli inne gpu również się zawiesza, spróbuj zmienić kabel psu lub
Reply
#5

Kiedyś grałem w Mass Effect Andromedę i ciągle doświadczałem przypadkowych przestojów. Okazuje się, że to był mój Overclock. Pracowałem z szybkościami akcji i nie doświadczyłem już żadnych awarii. Jeśli to nie pomoże, twój zasilacz FSP może być problemem, który może być spowodowany brakiem zasilania systemu. Wygląda na to, że wiele na tym forum narzeka na awarie komputerów i wiele słów kluczowych, które pojawiają się, ma gdzieś FSP. Tak więc radziłbym unikać tego wszystkiego, bez względu na to, co niektórzy ludzie mający szczęście powiedzieli o FSP i nie mieli z tym żadnych problemów. Najpierw jednak spróbuj przełączyć się na inny zapasowy kabel zasilacza do GPU. Jeśli to nadal nie pomoże, możesz postępować zgodnie ze wskazówkami SinguPingu, a RMA z GPU, a następnie przetestować je za pomocą furmark. Jeśli jest w porządku, rma PSU.
Reply
#6

możesz wysłać gfx do dystrybucji, aby przetestować, czy nth zła wizyta fsp distro
Reply
#7

Miał ten sam problem, najprawdopodobniej to twój Mobo lub Psu
Reply
#8

Problem z Ur Psu ... zdarzyło mi się wcześniej ...
Reply
#9

Miałem ten sam problem, co ty, gdy robiłeś furmarka. To był dla mnie problem z zasilaczem. Udało mi się zdobyć stosunkowo nowy sezonowy zasilacz z brązu od innego hwza do wykorzystania na teraz i mogę uruchomić furmark bez restartów. Wkrótce będę musiał RMA mój PSU. Mój zasilacz także z TD. Użyłem Unigine i Aida64, aby podkreślić odpowiednio mój procesor graficzny i procesor, aby upewnić się, że żaden z nich nie jest wadliwy. Ale nie mam problemów z ponownym uruchomieniem podczas ładowania gier, tylko podczas grania w gry.
Reply
#10

Dziękuję wszystkim za radę, tylko niektóre aktualizacje. Mój komputer wielokrotnie padał po południu, kiedy grałem w Dotę, więc ograniczyłem ustawienia graficzne do minimum i mogłem ukończyć grę z każdą czkawką. Podczas gry dotykam również stalowego pręta, który był podłączony do żeber chłodzących, było cholernie gorąco, chociaż dopalacz MSI pokazuje, że to tylko 45 stopni maksimum. W ogóle nie podkręcam grafiki ani systemu. Zainstalowałem w ten sposób dopalacz MSI tylko dlatego, że mogę ręcznie włączyć wentylatory GPU przed załadowaniem dowolnych gier.
Reply


Forum Jump:

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Users browsing this thread: 1 Guest(s)