Nowo RMA-ed HGST 4tb o "szumie kliknięcia"
#1

Cześć, potrzebuję pomocy. Kupiłem HGST NAS 4tb 3 tygodnie temu. Nagle zniknął w oknach po 1 tygodniu użytkowania i straciłem na nim dane. Poszedłem do Convergent po RMA, facet pozwolił mi się wymienić bez testów. bardzo dobre doświadczenie.   Jednak ten nowy napęd rma ma ten dźwięk słyszalny i denerwujący "kliknięcie" co 5-7 sekund. Najbardziej przeraża mnie to, że ma 2 krótkie okresy GŁOŚNEJ Wibracji, gdy wykonuję test sprawności dysku HGST.   Czy to jest zły znak?
Reply
#2

normalny.
Reply
#3

Zwykle hałas kliknięcia jest kolejnym objawem awarii HDD ... lepiej zdobyć RMA ponownie, zanim napiszesz na nim więcej rzeczy.
Reply
#4

W przypadku większości hdd kliknięcie dźwięku jest oznaką niepowodzenia. W przypadku niektórych modeli jest to cecha charakterystyczna. Wypróbuj google dla konkretnego modelu hdd, pamiętam, że był model Hitachi, który ma ten dźwięk.
Reply
#5

Posiadam 4TB Hitachi NAS działający na Z87 MB bez problemu i bezgłośnie. Ogólnie nie ufam żadnemu dyskowi twardemu, który kliknie. Pierwszy znak kliknięcia, będę RMA lub dysponować. Brak danych ryzykownych.
Reply
#6

Kliknięcie zwykle związane z przedwczesną śmiercią. Jednak niektóre z moich dysków twardych będą miały kliknięcie po obudzeniu się. Ale kliknięcie to raczej miękki dźwięk. Edytuj: to były dyski twarde IBM Deskstar. Są starożytne
Reply
#7

Zaproponuj TS, aby wkleić tutaj zrzut ekranu z informacjami o dysku krystalicznym, ale pusty numer seryjny.
Reply
#8

dzięki za odpowiedź. Dziś wymieniłem nowy zestaw. Klik nadal istnieje, ale jest nieco miększy, gdy kliknie i szarpnie pod ścianą mojego zdefiniowanego S. Oto kilka informacji na ten temat. Ten obraz został przeskalowany. Kliknij, aby zobaczyć oryginalny obraz Dziwne, że mój stary HGST NAS 4TB jest całkowicie czysty i cichy.
Reply
#9

wow 16 odczytać wskaźnik błędów i 67 szukać stawki błędu i 60 spróbuj ponownie spróbuj. (nawet jeśli nie główne problemy z awarią sprzętu (iirc))
Reply
#10

ZrE0_Cha0s napisał: wow 16 odczytać wskaźnik błędów i 67 szukać stawki błędu i 60 spróbuj ponownie spróbuj. (nawet jeśli nie główne problemy z awarią sprzętu (iirc)) Są to granice progowe, poniżej których uznaje się za nieudane. Rzeczywiste wartości napędu znajdują się w kolumnach Bieżąca i Surowa.
Reply


Forum Jump:

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Users browsing this thread: 1 Guest(s)