Potrafię zobaczyć dodatkowe urządzenia nie w mojej sieci
#1

Cześć wszystkim, ostatnio zauważyłem, że widzę dodatkowe urządzenia na karcie Moje sieci w systemie Windows 10.   Sprawdziłem serwer dhcp i nie podałem adresu MAC id ip i postępowałem zgodnie z instrukcjami, aby wykonać polecenie ping do 192.168.0.255, a następnie polecenie arp -a, aby zobaczyć, jakie urządzenia w mojej sieci. Nie pojawiły się również niechciane urządzenia. Jednak w zakładce sieci Windows 10 widziałem Xiaomi, 2 różne HTC w różnych porach dnia.   Zablokowałem odpowiednie identyfikatory mac owe, ale nadal wyświetlają się one w zakładce sieci. Trochę się martwię, że tracę kontrolę nad moją siecią. Z góry dziękuję!   Oto zrzut ekranu z tego, co widzę.   http:
Reply
#2

Munchies napisał: Cześć wszystkim, ostatnio zauważyłem, że widzę dodatkowe urządzenia na karcie Moje sieci w systemie Windows 10. Sprawdziłem serwer dhcp i nie podałem adresu MAC id ip i postępowałem zgodnie z instrukcjami, aby wykonać polecenie ping do 192.168.0.255, a następnie polecenie arp -a, aby zobaczyć, jakie urządzenia w mojej sieci. Nie pojawiły się również niechciane urządzenia. Jednak w zakładce sieci Windows 10 widziałem Xiaomi, 2 różne HTC w różnych porach dnia. Zablokowałem odpowiednie identyfikatory mac owe, ale nadal wyświetlają się one w zakładce sieci. Trochę się martwię, że tracę kontrolę nad moją siecią. Z góry dziękuję! Oto zrzut ekranu z tego, co widzę. http:
Reply
#3

Munchies napisał: Cześć wszystkim, ostatnio zauważyłem, że widzę dodatkowe urządzenia na karcie Moje sieci w systemie Windows 10. Sprawdziłem serwer dhcp i nie podałem adresu MAC id ip i postępowałem zgodnie z instrukcjami, aby wykonać polecenie ping do 192.168.0.255, a następnie polecenie arp -a, aby zobaczyć, jakie urządzenia w mojej sieci. Nie pojawiły się również niechciane urządzenia. Jednak w zakładce sieci Windows 10 widziałem Xiaomi, 2 różne HTC w różnych porach dnia. Zablokowałem odpowiednie identyfikatory mac owe, ale nadal wyświetlają się one w zakładce sieci. Trochę się martwię, że tracę kontrolę nad moją siecią. Z góry dziękuję! Oto zrzut ekranu z tego, co widzę. http:
Reply
#4

Dzięki chłopaki, zmienię ssid i hasło. Hidden .. my surface pro 4 nie może łączyć się z ukrytymi sieciami, w jakiś sposób zawsze 50-50 spróbuje tego jako ostatnia deska ratunku. Nie używam żadnych wtyczek, tylko sieci Ethernet i bezprzewodowych. Dzięki choć Qubicfactor!
Reply
#5

Nie musisz używać ukrytego identyfikatora SSID. Kłopotliwe i powoduje problemy. Czy używasz wtyczek homeplug?
Reply
#6

Metoda zapobiegania pasywnemu -Zmień hasło routera -zmien się ssid & pass. Aktywna metoda zapobiegania -W telefonie komórkowym zainstaluj narzędzia do skanowania sieciowego i regularnie skanuj sieć. -jeśli korzystasz z systemu Windows, pobierz i zainstaluj to narzędzie SoftPerfect Network Scanner, aby przeskanować twoją sieć
Reply
#7

Qubicfactor napisał: Oprócz zmieniania haseł bezprzewodowych, na co warto zwrócić uwagę, są też wtyczki homeplug. Wiele osób nie zadaje sobie trudu sparowania ich ręcznie, pozostawiając je do pracy z domyślnym parowaniem fabrycznym. Jeśli twój sąsiad robi to samo, możesz technicznie zobaczyć swoje urządzenia. Nawet wtedy spotkałem się z przypadkami, w których homeplugy w jakiś sposób resetują się do ustawień fabrycznych, powodując ten sam problem, co powyżej. Czy jesteś pewien, że sygnał z gniazda sieciowego może przejść przez licznik energii poza mieszkaniem?
Reply
#8

jtjt00 napisał: Czy jesteś pewien, że sygnał z gniazda sieciowego może przejść przez licznik energii poza mieszkaniem? tak, ponieważ mają tę samą linię zasilania ... musisz zabezpieczyć powerline, ustawiając dla niego prywatną sieć
Reply
#9

To staje się coraz bardziej dziwne, dziś widziałem ZTE V797. Po zmianie hasła wziąłem trochę drastycznego kroku, zablokowałem wifi na obu pasmach 2,4 GHz i 5 GHz. Jednak wciąż widzę to w mojej sieci przewodowej. Dziękuję wszystkim za pomoc
Reply
#10

Czy pobrałeś te narzędzia? Czy możesz opublikować zrzut ekranu z tymi narzędziami?
Reply


Forum Jump:

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Users browsing this thread: 1 Guest(s)