Przerwana łączność ze względu na stary router?
#1

Cześć, chciałbym zasięgnąć porady ekspertów,   Mam sporadyczne połączenia, dzięki którym internet działa przez 30 sekund, a następnie nie ma połączenia przez 30 sekund i ostatnio się powtarza. Zdarzyło się to kilka razy, a sprawa jest zwykle rozwiązywana przez starhub "push" lub coś z przypisanym adresem IP.   Jednak zacząłem patrzeć na możliwość z powodu mojego routera będącego starzeniem się Asusa N56U. Jest ze mną od prawie 5 lat i zastanawiam się, czy to powoduje problemy.
Reply
#2

spróbuj zresetować i zrestartować ONT i router i zobaczyć?
Reply
#3

Już zrobione Spróbował także wszelkich akcji zachęty cmd i wyłączenia zarówno ont, jak i routera przez godzinę i nadal trwa. W porządku, jeśli wrócę 24 godziny później
Reply
#4

ReinhartX napisał: Już zrobione Spróbował także wszelkich akcji zachęty cmd i wyłączenia zarówno ont, jak i routera przez godzinę i nadal trwa. W porządku, jeśli wrócę 24 godziny później może to jest router. czy możesz spróbować pożyczyć od kogoś innego routera i zobaczyć?
Reply
#5

ZrE0_Cha0s napisał: może to jest router. czy możesz spróbować pożyczyć od kogoś innego routera i zobaczyć? Trudno wybrać tę metodę, jak powiedzmy dziś mam przerywane połączenie, ale jutro będzie dobrze. I pojawia się przypadkowo ... jakbym mógł mieć ten problem kilka dni później do miesiąca lub dłużej. Tak czy inaczej przeszukuję witryny starhub i wydaje się, że jest to powszechny problem
Reply
#6

Może problem związany z ciepłem? Wydmuchaj wentylator na router i zasilacz sieciowy.
Reply
#7

W przeszłości miałem sporadyczne rozłączenia z Starfugiem, a na końcu był to ich dlinkowy router. Najpierw musisz wykluczyć, że to nie niektóre problemy pochodzą z Starfug. Myślę, że jedynym sposobem, aby się przekonać, jest zastąpienie twojego asusa czymś innym i sprawdzenie, czy problem nadal występuje. Twój problem brzmi znajomo. Czy problem zniknie sam następnego ranka, a dokładniej po 3-5 rano? Następnego dnia uruchamiasz urządzenie, wszystko wraca do normy? Jeśli nie możesz dostać zapasowego routera do przetestowania, po prostu poproś Starfuga o odesłanie technika. Ale nie pokładaj nadziei w swoich technologach, prawie wszyscy z nich wiedzą tylko podstawowe problemy. Miałem ponad 6 miesięcy tego samego numeru i sam go rozwiązałem.
Reply
#8

Router ma już 5 lat. Myślę, że logicznym założeniem jest myślenie, że twój router ustępuje. Zawsze możesz podłączyć kabel LAN bezpośrednio do routera i monitorować łączność z Internetem. Chipset Wi-Fi może łatwo ulec uszkodzeniu w porównaniu do chipsetu lan. Możesz także wypożyczyć lub kupić tani router, aby wypróbować.
Reply
#9

wraca do normy następnego dnia. Chyba spróbuję bezpośrednio do ONT, jeśli nigdy się to nie powtórzy =
Reply


Forum Jump:

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Users browsing this thread: 1 Guest(s)