Laptop HDD do SSD Cloning
#1

Rozmiar wewnętrznego dysku twardego mojego laptopa to 700 GB, ale korzystam tylko z około 300 GB przestrzeni, zamierzając uzyskać dysk SSD 500 GB Samsunga, aby sklonować go z istniejącego dysku twardego, ponieważ wkrótce umrze.   Czy można to zrobić, czy muszę dostać SSD, który jest większy niż 700 GB? Dostaję obudowę dysku twardego z USB 3.0, aby wykonać proces klonowania zamiast używać stacji do klonowania dysku twardego   Z góry dziękuję za porady
Reply
#2

deathgazer napisał: Rozmiar wewnętrznego dysku twardego mojego laptopa to 700 GB, ale korzystam tylko z około 300 GB przestrzeni, zamierzając uzyskać dysk SSD 500 GB Samsunga, aby sklonować go z istniejącego dysku twardego, ponieważ wkrótce umrze. Czy można to zrobić, czy muszę dostać SSD, który jest większy niż 700 GB? Dostaję obudowę dysku twardego z USB 3.0, aby wykonać proces klonowania zamiast używać stacji do klonowania dysku twardego Z góry dziękuję za porady Większość oprogramowania do klonowania poradzi sobie z tym dobrze, ale jeśli się martwisz, możesz zmniejszyć partycję systemową na dysku twardym do mniej niż 500 GB, a następnie sklonować tylko tę partycję. Osobiście skopiowałem dane, ale wykonałem czystą instalację systemu operacyjnego.
Reply
#3

mój istniejący dysk twardy w moim laptopie ma tylko jedną partycję, więc jeśli trzeba, to zmniejsz rozmiar do poniżej 500 GB, jak wspomniałeś, jak to zrobić?
Reply
#4

Możesz użyć oprogramowania Samsung Data Migration do skopiowania systemu operacyjnego i danych. Nie ma potrzeby zmniejszania partycji.
Reply
#5

Koenig168 napisał: Możesz użyć oprogramowania Samsung Data Migration do skopiowania systemu operacyjnego i danych. Nie ma potrzeby zmniejszania partycji. Tak więc zainstaluję oprogramowanie Samsung Data Migration na moim istniejącym dysku HDD n klonując do nowego SSD Samsunga, raz zrobione, a następnie zamień dysk SSD na mój laotop. poprawny?
Reply
#6

deathgazer napisał: Tak więc zainstaluję oprogramowanie Samsung Data Migration na moim istniejącym dysku twardym i sklonuje się do nowego SSD Samsunga, a po wykonaniu tego zamień dysk SSD na mój laptop. poprawny? tak
Reply
#7

ok, dziękuję wszystkim za pomoc
Reply
#8

1 pytanie. dla ustawienia w moim biosie dla mojego Samsung ssd, operacja sata powinienem zachować to jako AHCI lub ATA? przykro mi, nie przepraszam za konfigurację biosu. dzięki w adv
Reply
#9

deathgazer napisał: 1 pytanie. dla ustawienia w moim biosie dla mojego Samsung ssd, operacja sata powinienem zachować to jako AHCI lub ATA? przykro mi, nie przepraszam za konfigurację biosu. dzięki w adv Zachowaj jako AHCI
Reply
#10

Calikura napisał: Większość oprogramowania do klonowania poradzi sobie z tym dobrze, ale jeśli się martwisz, możesz zmniejszyć partycję systemową na dysku twardym do mniej niż 500 GB, a następnie sklonować tylko tę partycję. Osobiście skopiowałem dane, ale wykonałem czystą instalację systemu operacyjnego. Potrzebujesz do defragmentacji danych, aby je spakować w ciągu pierwszych 500 GB?
Reply


Forum Jump:

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Users browsing this thread: 1 Guest(s)