Klucz podstawowy Xampp mySQL, klucz unikalny, klucz indeksu.
#1

Klucz podstawowy nie trzeba wyjaśniać. Ale czym jest unikalny klucz i klucz indeksowy?   Zrobiłem Google'a i wszystko, co się pojawiło, po prostu biłem się po buszu, biłem tutaj ... bym tam ... pobił kiedyś ... Nie ma prostego angielskiego.   Chcę tylko potwierdzić. Jeśli mam tabelę z 2 kluczami, a klucze są kluczem podstawowym w innej tabeli. Te 2 klucze w tej tabeli powinny być unikalne klucz w prawo?
Reply
#2

Klucz podstawowy jest unikalny i identyfikuje. Unikalny występuje tylko raz w tabeli, ale nie służy do identyfikacji (reguły biznesowe) Klucz indeksu? Masz na myśli indeks? Aby system DB mógł użyć tej kolumny, aby szybko wyszukać dane, gdy zapytanie jest oparte na tej kolumnie.
Reply
#3

Indeks jest zaprojektowany, aby przyspieszyć wyniki wyszukiwania, więc w dowolnym momencie, gdy użyjesz "WHERE" w instrukcji mysql, jeśli Mysql wie, że kolumna została zaindeksowana, załaduje ona całe wiersze wartości (musisz określić, która kolumna do indeksowania) do pamięci i wyszukiwania
Reply
#4

Zwróćcie uwagę, że moje wskazówki nie mają na celu podważenia ani odwołania żadnej z udzielonych odpowiedzi. Raczej mam nadzieję, że przyczynię się do tego, rzucając więcej światła na tę sprawę, i jeśli to możliwe, nauczę tych, którzy są zarażeni tą kwestią. Aby uzyskać kompletność, skorzystaj z kursu zarządzania bazami danych oferowanego w swoim instytucie. Będzie omawiał podstawowe relacyjne bazy danych i ich działanie. yanlilei64 napisał: Indeks jest zaprojektowany, aby przyspieszyć wyniki wyszukiwania, więc w dowolnym momencie, kiedy używasz "WHERE" w twoim mysql, jeśli Mysql wie, że kolumna była ind
Reply


Forum Jump:

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Users browsing this thread: 1 Guest(s)