Czy router może być problemem z opóźnieniem?
#1

Nie jestem pewien, jak mogę to przetestować, ale podczas grania w gry wymagające dobrego pinga (kropka 2) zawsze opóźnia się w nocy jak 7-22. Używam łączności bezprzewodowej, ponieważ nie ma połączenia kablowego z moim pokojem.   1. Brak problemów z lagiem lub prędkością rano / południe (weekendy)   2. Poważne opóźnienie zwykle ma miejsce w nocy, ale może wykazywać pewne opóźnienie w godzinach wieczornych.   3. Wszystkie "opóźnienia" są bardzo oczywiste w grze. Wysoki ping, jąkanie, czasami nie można przenieść postaci na więcej niż 10sek ...   4. Tak, są inni użytkownicy bezprzewodowi w moim domu, ale nie robią intensywnego pobierania / przesyłania strumieniowego ... w każdym razie używam włókna singnet, nawet jeśli oglądają filmy online, powinienem mieć dość prędkości, aby nadal grać w moje gry?   5. Korzystam z domyślnego routera singnet, gdy rejestruję się w sieci światłowodowej.     Podjęte kroki:   Pobierz analizator wifi i zauważyłeś, że wiele osób korzysta z kanału 4, więc ustawiłem mój kanał na kanał 9. Nie testowałem go jeszcze. Prawdopodobnie rozpocznie grę dziś wieczorem, aby zobaczyć, czy są opóźnienia.   W każdym razie, co według ciebie może być problemem? Muszę korzystać z wifi do gier w moim pokoju .. nie ma wyboru. Czy router nie ma wystarczającej mocy? (Cały czas mam pełne paski) Czy potrzebuję wzmacniaka?   Zostaję w normalnym hdb, więc odległość nie powinna stanowić problemu.   Jest ściana między moim routerem i moim komputerem, ale nie sądzę, że to jest problem, ponieważ nawet zamykanie drzwi wciąż mam pełny pasek.
Reply
#2

Możesz spróbować użyć kabla do pingowania adresów, aby sprawdzić, czy to jest to samo, co korzystanie z Wi-Fi. Samo pingowanie może mieć wpływ na wifi. Nie polecałabym grania bezprzewodowo na danym bezprzewodowym routerze singletowym, nie jest to zaprojektowane tak dobrze w porównaniu do innych routerów bezprzewodowych innych firm ... Próbowałem grać bezprzewodowo na moim MBP z moim asus ac3200 z wyłączonym smartem, nie ma dużej różnicy w pingowaniu.
Reply
#3

akloaklo napisał: Pobierz analizator wifi i zauważyłeś, że wiele osób korzysta z kanału 4, więc ustawiłem mój na kanał 9. To nie może być przyczyną twojego problemu z lagami, ale powinieneś używać kanałów 1,6 i 11 tylko dla 2,4 GHz. Są to jedyne niepokrywające się kanały. Użycie 4 lub 9 doprowadzi jedynie do zmniejszenia wydajności dla ciebie i twoich sąsiadów. http://www.metageek.com/training/res...ls-1-6-11.html http://www.metageek.com/training/res...ongestion.html
Reply
#4

Zmień Wifi na 5GHz, bardzo pomaga.
Reply
#5

jury_pack napisał: Zmień Wifi na 5GHz, bardzo pomaga. 5 GHz jest szybszy, ale ma krótszą odległość. Mój modem jest w salonie. Czasami (jeśli się tym przejmuję) będę używał 5Ghz w salonie i 2,4 GHz w moim pokoju.
Reply
#6

Ah-Pin-Kor napisał: To nie może być przyczyną twojego problemu z lagami, ale powinieneś używać kanałów 1,6 i 11 tylko dla 2,4 GHz. Są to jedyne niepokrywające się kanały. Użycie 4 lub 9 doprowadzi jedynie do zmniejszenia wydajności dla ciebie i twoich sąsiadów. http:
Reply
#7

valenrina napisał: 5 GHz jest szybszy, ale ma krótszą odległość. Mój modem jest w salonie. Czasami (jeśli się tym przejmuję) będę używał 5Ghz w salonie i 2,4 GHz w moim pokoju. Jak krótki jest dystans? Normalne płaskie HDB nie powinno być tak duże, chyba że położy się router w kuchni ...
Reply
#8

Zauważyłem również, że jednym plikiem jest pobieranie plików za pośrednictwem torrenta w moim pokoju, mój router singnetowy zostanie uruchomiony ponownie po pewnym czasie. Mimo to surfowanie po Internecie i oglądanie filmów youtube nie ma żadnych problemów. Jeśli ktoś gra na diablo 3 na serwerze America, zwykle ping wynosi 290ms ... wczoraj wieczorem dostałem 1200ms. Dziś rano grało się trochę i ping wrócił do normy w 290.
Reply
#9

akloaklo napisał: Zauważyłem również, że jednym plikiem jest pobieranie plików za pośrednictwem torrenta w moim pokoju, mój router singnetowy zostanie uruchomiony ponownie po pewnym czasie. Mimo to surfowanie po Internecie i oglądanie filmów youtube nie ma żadnych problemów. Jeśli ktoś gra na diablo 3 na serwerze America, zwykle ping wynosi 290ms ... wczoraj wieczorem dostałem 1200ms. Dziś rano grało się trochę i ping wrócił do normy w 290. u noob. torrent przez wifi to dlaczego powiesić. ustaw "Globalna maksymalna liczba połączeń" na 80, a następnie możesz torrentować na Wi-Fi
Reply
#10

yusoffb01 napisał: u noob. torrent przez wifi to dlaczego powiesić. ustaw "Globalna maksymalna liczba połączeń" na 80, a następnie możesz torrentować na Wi-Fi Czy to tak 1 ah? Ustawiłem na 200 połączeń ... Czy to jest limit routera? Ok następnym razem ustawię na 80.
Reply


Forum Jump:

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Users browsing this thread: 1 Guest(s)