Pomoc w konfiguracji punktu dostępu
#1

Cześć wszystkim. Mam 2 routery, Asus AC68U i Asus N56U. 68U jest podłączony do mojego światłowodu jako głównego i 56U jako punktu dostępowego. Mam 2 zestawy identycznych SSID dla obu routerów, 2.4 i 5.2. Wszystko było dobrze, aż do ostatniej nocy, mój 5.2 nie był w stanie uzyskać dostępu do Internetu. Próbowałem z różnymi urządzeniami, wszystkie były w stanie połączyć pełny pasek, ale nie mogłem połączyć się z Internetem.   Próbowałem twardego resetu na obu routerach i rekonfigurowałem je, ale nadal nie mogłem uzyskać dostępu do 5.2. 2.4 działa doskonale. Kiedy jestem blisko zakresu 68U, oba sygnały działają dobrze, ale gdy jestem w moim pokoju, który jest 56U, mój 5.2 straci dostęp do Internetu.   Zauważyłem też coś dziwnego, gdy oba routery mają niezabezpieczoną sieć, gdy zresetowałem, mogłem połączyć się normalnie zarówno do 2.4, jak i 5.2, ale gdy ustawię hasło dla obu routerów, 5.2 nie będzie działać ponownie.   Jestem noobem w tego typu sprawach sieciowych i mogłem skorzystać z pomocy lub porady. Dzięki!!
Reply
#2

Pojedyncza transmisja SSID - 1: sprawdź identyfikator SSID. upewnij się, że zgadzają się dokładnie. 2: sprawdź swój kanał. jeśli masz tylko 2 AP w swoim środowisku, ustaw je na kanale 1. 3: sprawdź szyfrowanie. upewnij się, że używają tego samego rodzaju szyfrowania i tej samej frazy hasła. 3: sprawdź swoją częstotliwość. ustawiasz 1 na 2,4 godziny, a drugą na 5 godzin, wszystko spieprzysz. 4: jeśli są w pobliżu, jak w pokoju, twoja moc anthena obniża ją do 1-3. oboje kończycie na bliskim dystansie, dostaniecie bardzo bardzo "hałaśliwe" środowisko i wpłyniecie na wasz Tx
Reply
#3

W pewnym stopniu zawęziłem problem, ale nie mogę go naprawić. Kiedy jest niezabezpieczony, 5Ghz może połączyć się bez problemu, ale w momencie, gdy ustawiam hasło, tracę dostęp. Mam sprawdzić, czy szyfrowanie jest takie samo i hasło to samo.
Reply


Forum Jump:

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Users browsing this thread: 1 Guest(s)