Czy repeater może korzystać z tego samego ssid co główny router?
#1

Ze względu na nowy układ BTO 4room, mój obecny RT-N56U (w żywym rm) nie może dotrzeć do najdalszego punktu w głównym łóżku. Dlatego poszedłem po repeatera.   Moje pytanie brzmi: czy repeater może używać tego samego ssida co główny router? Czy wystąpią jakiekolwiek konflikty między 2 jednostkami?   Jaki jest najlepszy sposób skonfigurowania wzmacniaka i głównego routera, aby nie było utraty sieci i sygnału jednocześnie podczas przenoszenia telefonów komórkowych lub laptopów między głównym routerem a repeateriem?
Reply
#2

buzzlight napisał: Ze względu na nowy układ BTO 4room, mój obecny RT-N56U (w żywym rm) nie może dotrzeć do najdalszego punktu w głównym łóżku. Dlatego poszedłem po repeatera. Moje pytanie brzmi: czy repeater może używać tego samego ssida co główny router? Czy wystąpią jakiekolwiek konflikty między 2 jednostkami? Jaki jest najlepszy sposób skonfigurowania wzmacniaka i głównego routera, aby nie było utraty sieci i sygnału jednocześnie podczas przenoszenia telefonów komórkowych lub laptopów między głównym routerem a repeateriem? Odpowiedź brzmi: tak, możesz użyć tego samego ssid na repeaterie lub 2 routerze. należy zwrócić uwagę na identyfikator SSID, a hasło WPA2 musi być takie samo. jeśli nie, to nie zadziała. Sugeruję, aby uzyskać wtyczki homeplug z funkcjami bezprzewodowymi. więc w tym przypadku wszystko, co musisz zrobić, to jednorazowa konfiguracja i homeplug będzie w stanie zapewnić bezprzewodowy dostęp do twojej sypialni. Obecnie używam tej konfiguracji, żadnych problemów w ciągu ostatnich 2 lat.
Reply
#3

Myślę, że możesz rozwiązać swój problem przez uzyskanie lepszego routera.
Reply
#4

Lol lepszy router nie oznacza lepszego odbioru. Mam Asus ac68u i pobyt w 4 pokoju również. Nie dociera do sypialni głównej, nawet jeśli znajduje się w salonie. Myślę, że dzięki temu beton został wzmocniony metalem. Planowanie, aby uzyskać kolejny router do mostkowania przez Ethernet, który jest już umieszczony w domu.
Reply
#5

czy twoje mieszkanie bto ma punkty lan w każdym pokoju? Jeśli tak. inny router jako punkt dostępowy jest o wiele lepiej szczery.
Reply
#6

Cześć, Daj mi brzęczenie. Mam trochę zapasowego kabla Cat6 R45 leżącego dookoła. Mam narzędzia, żeby to zrobić. Połączenie przewodowe jest bardziej stabilne. Główny router -> Kabel LAN -> Router2 (który działa tylko jako punkt dostępowy) Zobacz http:
Reply
#7

Masz pytanie dotyczące tego ustawienia. W jaki sposób nasze urządzenie wie, w celu uwolnienia sygnału z głównego routera w salonie, gdy przenosisz się do głównej sypialni, która ma wzmacniacz z silniejszym sygnałem?
Reply
#8

Odpowiedziałeś na to
Reply
#9

rizzzl napisał: Masz pytanie dotyczące tego ustawienia. W jaki sposób nasze urządzenie wie, w celu uwolnienia sygnału z głównego routera w salonie, gdy przenosisz się do głównej sypialni, która ma wzmacniacz z silniejszym sygnałem? Po prostu porusza się automatycznie w zależności od tego, w którym h jest bliżej i który ma silniejszy odbiór. Pomyśl o tym jak o telefonie komórkowym 3g, nie potrzebujesz pasm przełączników itp., Aby uzyskać lepszy "zasięg"
Reply
#10

Widzę. Powodem, dla którego pytałem, było to, że czasami widziałem, że wciąż jestem podłączony do routera w salonie, ponieważ prędkość nie była tak szybka, jak być powinna. Testuję ponownie. Dzięki jeszcze raz.
Reply


Forum Jump:

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Users browsing this thread: 1 Guest(s)