[POMOC] Ustawienia trybu AP
#1

Konfiguruję punkt dostępowy w moim pokoju głównym za pomocą portu LAN (3). Obecnie mój router jest podłączony do portu LAN (1) w salonie z ONT umieszczonym wewnątrz szafki hdb db box i podłączonym do portu (1). Gdzie znajduje się port (3) wewnątrz skrzynki db, aby zakończyć konfigurację?
Reply
#2

Czy to twoja konfiguracja. Wewnątrz db box: TP -> ONT -> przewodowo> Port 1 I Salon: Punkt danych (LAN) Port 1 -> Router. Konfiguracja powinna być; TP -> ONT -> Router - >> podłączony do wszystkich portów 1, 2, 3. Porty w skrzynce db znane są jako punkty danych. Drugi koniec tych punktów danych to żywe n sypialnie punktów danych, odpowiednio nazwij. Następnie możesz dodać routery do tych punktów danych, które łączą się jako Punkty Dostępu. Możesz połączyć się przewodem LAN z punktów danych pokoi do komputerów jako połączenie przewodowe. Każdy router może mieć swój własny sygnał bezprzewodowy.
Reply
#3

Idealnie Router jest umieszczony poza polem db dla sygnału bezprzewodowego. Jak db box znajduje się zazwyczaj w pobliżu głównych drzwi salonu. Aby lepiej pomóc, należy podać dane o stanie, takie jak dostawca usług internetowych, plan, model routera itp. I wyrazić swój zamiar, jak chcesz. AP oznacza punkt dostępu. W innym, aby mieć dodatkowe połączenie dla dodatkowych routerów, aby sieć sieciowa działała, jest ustawiona jako punkt dostępowy. Podczas gdy router łączy się bezpośrednio z ONT, jest to główny router.
Reply
#4

caniggia napisał: Konfiguruję punkt dostępowy w moim pokoju głównym za pomocą portu LAN (3). Obecnie mój router jest podłączony do portu LAN (1) w salonie z ONT umieszczonym wewnątrz szafki hdb db box i podłączonym do portu (1). Gdzie znajduje się port (3) wewnątrz skrzynki db, aby zakończyć konfigurację? Jednym ze sposobów rozwiązania problemu jest umieszczenie małego routera w skrzynce db, jak na heksie mikrotik. To będzie twój główny router podłączony do ONT. Twój obecny router w salonie musi zostać przekonwertowany na inny punkt dostępowy, tak jak nowy w MBR. Oba te punkty dostępu będą po prostu połączone z portami lan routera db box.
Reply
#5

caniggia napisał: Konfiguruję punkt dostępowy w moim pokoju głównym za pomocą portu LAN (3). Obecnie mój router jest podłączony do portu LAN (1) w salonie z ONT umieszczonym wewnątrz szafki hdb db box i podłączonym do portu (1). Gdzie znajduje się port (3) wewnątrz skrzynki db, aby zakończyć konfigurację? Kabel z pokoju głównego musi iść do routera ... Więc za routerem ma 1-4 każdy port zrobi ... zazwyczaj większość ISP jest taka BTW jaki jest twój ISP i sprzęt?
Reply
#6

eric3743 napisał: Czy to twoja konfiguracja. Wewnątrz db box: TP -> ONT -> przewodowo> Port 1 I Salon: Punkt danych (LAN) Port 1 -> Router. Konfiguracja powinna być; TP -> ONT -> Router - >> podłączony do wszystkich portów 1, 2, 3. Porty w skrzynce db znane są jako punkty danych. Drugi koniec tych punktów danych to żywe n sypialnie punktów danych, odpowiednio nazwij. Następnie możesz dodać routery do tych punktów danych, które łączą się jako Punkty Dostępu. Możesz połączyć się przewodem LAN z punktów danych pokoi do komputerów jako połączenie przewodowe. Każdy router może mieć swój własny sygnał bezprzewodowy. Moje wyposażenie: ISP myrepublic, router Asus RC-AT88U i przedłużacz sieciowy RE500 WiFi. Popraw moją obecną konfigurację, którą opisałeś. Więc biorąc pod uwagę moją sytuację, potrzebuję tego? TP -> ONT -> Router (musi znajdować się wewnątrz db box) -> port LAN (3) punktów danych -> port LAN (3) MBR do ekstendera WiFi? Jeśli chcesz umieścić router poza polem db, muszę ustawić inny router jako podstawowy obok ONT?
Reply
#7

W ten sposób ppl umieszcza router w oknie db. Sugerowałbym, aby twój router zastąpił go obrazem z 5 portowym lub 8 portowym niezarządzanym przełącznikiem (zwykle od 35 do 75 USD) w zależności od potrzeb. Przełączniki te są łatwo dostępne w Hachi
Reply
#8

tungsten2 napisał: W ten sposób ppl umieszcza router w oknie db. Sugerowałbym, aby twój router zastąpił go obrazem z 5 portowym lub 8 portowym niezarządzanym przełącznikiem (zwykle od 35 do 75 USD) w zależności od potrzeb. Przełączniki te są łatwo dostępne w Hachi
Reply
#9

Następnie skorzystaj z sugestii Ah-Pin-Kor na stanowisku nr 4 Pamiętaj jednak, że nie wykorzystasz pełnego potencjału RT-AC88U. Może funkcjonować tylko jako AP
Reply
#10

Ten obraz został przeskalowany. Kliknij, aby zobaczyć oryginalny obraz To jest moje, ponieważ wszystko jest na zewnątrz. Jest to zlokalizowane za głównymi drzwiami i znajduje się w salonie. Jak wspomniano, konfiguracja z TP -> ONT -> Router -> podłączony do skrzynki db. Zależy więc od tego, jak chcesz umieścić ONT i Routera. Jak wspomina Ah-Pin-Kor w poście 4, jest to opcja dla ciebie, jeśli ze względu na odległość n lokalizacji. Rzuć okiem na sześcienkę mikrotik, aby dać ci pomysł.
Reply


Forum Jump:

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Users browsing this thread: 1 Guest(s)