Konfiguracja M1 Fibre
#1

Cześć, pomagam skonfigurować światłowód m1 mojego przyjaciela, który zainstalował wczoraj.   i fizycznie mu kupić rt n66u. więc wraca do mnie, żeby to naprawić.     bieżące ustawienie to   ont (black)> rt n66u> laptop     nie ma połączenia z Internetem dla rt n66u.   ale kiedy używam bezpośredniego połączenia z ont do laptopa, nie ma problemu. ale prędkość to 65 mbs, mimo że jest na planie 200mbs. zastanawiam się, że ten problem jest związany z m1 lub ont     czy jest potrzeba użycia presetu światłowodowego m1, czy powinienem wybrać specjalne wymagania z isp i wybrać inny profil.   dzięki
Reply
#2

w zależności od modelu laptopa, karta NIC może obsługiwać tylko 100 Mb / s, a nie gigabit. Może chcesz sprawdzić. Cat5e (kabel Ethernet) obsługuje 1gbit btw. Myślę, że musisz zaktualizować n66u i użyć specjalnych wymagań, jeśli tak jest. Ale ponieważ możesz połączyć się bezpośrednio, nie musisz wykonywać wielu ustawień.
Reply
#3

pchły1 napisał: w zależności od modelu laptopa, karta NIC może obsługiwać tylko 100 Mb / s, a nie gigabit. Może chcesz sprawdzić. Cat5e (kabel Ethernet) obsługuje 1gbit btw. Myślę, że musisz zaktualizować n66u i użyć specjalnych wymagań, jeśli tak jest. Ale ponieważ możesz połączyć się bezpośrednio, nie musisz wykonywać wielu ustawień. Osoba M1 nie upewniła się, że Internet może działać, zanim odejdzie? Z tego, co wiem, wystarczy ustawić rt-n66u na Dynamic IP, aby działał. wystarczy podłączyć ONT do portu WAN routera.
Reply
#4

Według mojego przyjaciela, tech odpowiedział nie mój produkt, więc nie będę skonfigurować dla mojej pracy jest po prostu upewnić się, że masz tylko sieć i telefon
Reply
#5

Czy zresetowałeś ONT po podłączeniu routera?
Reply
#6

phayze napisał: Czy zresetowałeś ONT po podłączeniu routera? Tak, zrobiłem I postępować zgodnie z instrukcjami, powinienem skonfigurować rtn66u jako ap lub pozostawić go jako router bezprzewodowy Jako że on jest czarną echolife
Reply
#7

zeledfx napisał: Cześć, pomagam skonfigurować światłowód m1 mojego przyjaciela, który zainstalował wczoraj. i fizycznie mu kupić rt n66u. więc wraca do mnie, żeby to naprawić. bieżące ustawienie to ont (black)> rt n66u> laptop nie ma połączenia z Internetem dla rt n66u. ale kiedy używam bezpośredniego połączenia z ont do laptopa, nie ma problemu. ale prędkość to 65 mbs, mimo że jest na planie 200mbs. zastanawiam się, że ten problem jest związany z m1 lub ont czy jest potrzeba użycia presetu światłowodowego m1, czy powinienem wybrać specjalne wymagania z isp i wybrać inny profil. dzięki 65 Mb / s to prędkość bezprzewodowa lub bezpośrednia prędkość transmisji za pomocą kabla LAN?
Reply
#8

whaleshark87 napisał: 65 Mb / s to prędkość bezprzewodowa lub bezpośrednia prędkość transmisji za pomocą kabla LAN? Bezpośrednio, ponieważ mogę tylko sprawić, żeby to działało. Być może potrzebuję manekina krok po kroku przechodząc przez przewodnik po ustawieniu czarnego onta z asus rt n66u
Reply
#9

1. Zresetuj router do ustawień fabrycznych. 2. Wyłącz zasilanie zarówno ONT, jak i routera. 3. Podłącz port LAN nr 1 portu ONT do portu WAN urządzenia N66 i włącz zasilanie obu urządzeń. 4. Podłącz kabel LAN z portu LAN nr 1 do laptopa i wykonaj krok w filmie od 6'40 "do 9'50", aby skonfigurować router.
Reply
#10

zeledfx napisał: Bezpośrednio, ponieważ mogę tylko sprawić, żeby to działało. Być może potrzebuję manekina krok po kroku przechodząc przez przewodnik po ustawieniu czarnego onta z asus rt n66u Używam tej samej konfiguracji. jego w trybie routera bezprzewodowego. W słabym ustawionym dynamicznym IP.
Reply


Forum Jump:

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Users browsing this thread: 1 Guest(s)