Jak ustalić, czy mój Mobo lub CPU jest martwy?
#1

Cześć chłopaki,   Dzisiaj właśnie włączyłem komputer i myślę, że po powrocie zobaczyłem, że mój komputer nie działa. Próbowałem wyłączyć i włączyć główny włącznik kilka razy, ale nie mogłem go uruchomić. Sprawdziłem zasilacz, którego używałem, ale działa on idealnie bez żadnych problemów na innym działającym komputerze.   Następnie próbowałem zrobić wizualne sprawdzenie tego, ale nie mogłem wykryć żadnego nadętego kondensatora (jak na innych forach, które przeszły moje poszukiwania). Usunąłem nawet prawie wszystko, pozostawiając na płycie tylko mój zasilacz oraz procesor i procesor CPU. Jednak nic nie działa.   Czy w związku z tym dochodzi do wniosku, że moja płyta główna nie żyje?   Moje dane na PC:   i5 2400 Biostar TZ68K DDR3 8 GB pamięci Anydson PSU 500W 1 TB HDD   Mam nadzieję, że ktoś mnie poprowadzi
Reply
#2

wygląda jak to. odpocząć w kawałkach
Reply
#3

RLWZ21 napisał: Cześć chłopaki, Dzisiaj właśnie włączyłem komputer i myślę, że po powrocie zobaczyłem, że mój komputer nie działa. Próbowałem wyłączyć i włączyć główny włącznik kilka razy, ale nie mogłem go uruchomić. Sprawdziłem zasilacz, którego używałem, ale działa on idealnie bez żadnych problemów na innym działającym komputerze. Następnie próbowałem zrobić wizualne sprawdzenie tego, ale nie mogłem wykryć żadnego nadętego kondensatora (jak na innych forach, które przeszły moje poszukiwania). Usunąłem nawet prawie wszystko, pozostawiając na płycie tylko mój zasilacz oraz procesor i procesor CPU. Jednak nic nie działa. Czy w związku z tym dochodzi do wniosku, że moja płyta główna nie żyje? Moje dane na PC: i5 2400 Biostar TZ68K DDR3 8 GB pamięci Anydson PSU 500W 1 TB HDD Mam nadzieję, że ktoś mnie poprowadzi Twoja płyta główna najprawdopodobniej nie żyje CPR nie pomaga AED nie pomaga Najlepiej po prostu dostać nowy komputer
Reply
#4

Płyta główna Biostar może wytrzymać do tej pory bardzo liao!
Reply
#5

jtjt00 napisał: Płyta główna Biostar może wytrzymać do tej pory bardzo liao! Mam Biostar AM2 MB nadal działa dobrze na platformie mojej żony po tylu latach.
Reply
#6

Biostar ... Tak, to nie żyje, Jim. Procesor rzadko psuje, chyba że zrobiłeś coś zabawnego. Ponadto, nadmiarowe kondensatory nigdy nie są widoczne po przełączeniu producentów na typy SMD. Wiele z nich to polimery, chociaż nie wszystkie typy SMD to polimery. Ale co ważniejsze, kondensatory SMD są mniejsze, co zmusza projektantów do dostosowania ich konstrukcji, a zwykle są to większe kondensatory, które ulegają nadęciu.
Reply
#7

wwenze napisał: Biostar ... Tak, to nie żyje, Jim. Procesor rzadko psuje, chyba że zrobiłeś coś zabawnego. Nie jest to niemożliwe, ale szanse są tak niskie, jak uderzające toto.
Reply
#8

zakładka
Reply
#9

cholera .... ale czy to w porządku, aby uzyskać jakakolwiek inną płytkę Z68 jako zamiennik? wciąż nie zamierzam zdobyć nowego bankomatu PC.
Reply
#10

RLWZ21 napisał: cholera .... ale czy to w porządku, aby uzyskać jakakolwiek inną płytkę Z68 jako zamiennik? wciąż nie zamierzam zdobyć nowego bankomatu PC. tak. w lazada lub qoo10 mają, ale tylko h61 lub b75
Reply


Forum Jump:

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Users browsing this thread: 1 Guest(s)