Problem z pasmem Asus N66U 2.4GHz
#1

Przepraszamy za ponowne wprowadzenie tego starego wątku, ale od kilku miesięcy doświadczam tego samego problemu w kółko. Ciekawe, czy jest to problem z modemem, czy moim ISP (Singtel). Wydaje się, że 5GHz daje znośne prędkości @ około 20-30 Mb / s, podczas gdy pasmo 2,4 GHz zapewnia tylko około 3-8 Mbps na WSZYSTKICH podłączonych do niego urządzeniach. I jego wyjątkowo irytujące argghh !!   Aktualnie na firmware: 3.0.0.4.374_257     OLD POST: "Hej wszystkim, więc ostatnio dostałem modem Asusa ze względu na wszystkie dobre recenzje i jak na razie świetne, ale zauważam, że w przypadkowych czasach moje połączenie internetowe w paśmie 2,4 GHz stałoby się całkowicie bezużyteczne. spowodowałoby, że mój ping w DotA2 byłby w stanie strzelić do 1000, co uniemożliwiłoby mi odtworzenie, a gdybym tak się stało, nie byłbym w stanie obsługiwać sieci, ani niczego w ogóle.Jednak sam Google trwa wiecznie, aby załadować, a ja nie być w stanie uzyskać dostęp do menu routera (także trwa ładowanie na zawsze) Wiem, że nie jest to mój komputer, ponieważ dotyczy to wszystkich urządzeń, które używają pasma 2,4 GHz, zrobiłem test prędkości z moim telefonem i ping był około 400 lub więcej , przy prędkości pobierania mniejszej niż 1000 kb / s. Kiedy łączę się z pasmem 5Ghz, wszystko jest w porządku.Mogę służyć w sieci, jak na normalne.Tak sądzę, że nie jest mój ISP? Ktoś może mi pomóc z moim trudem? Dzięki zaliczki na wszelką pomoc, jaką mogę uzyskać   PS: Im przy użyciu 3.0.0.4.372.31 (Merlin kompilacji) "
Reply
#2

iQanTa napisał: Cześć wszystkim, więc właśnie dostałem modem Asusa ostatnio ze względu na wszystkie dobre recenzje. I jak dotąd świetna. Zauważam jednak, że w przypadkowych czasach moje połączenie internetowe w paśmie 2,4 GHz stałoby się całkowicie bezużyteczne. To spowodowałoby, że moje pingowanie w DotA2 strzeliłoby do 1000, co uniemożliwiłoby mi grę. Kiedy tak się stanie, nie będę w stanie obsługiwać sieci ani niczego w ogóle. Sam Google ładuje się na zawsze, a ja też nie miałbym dostępu do menu routera (również ładowanie trwa wiecznie). Wiem, że to nie mój komputer, ponieważ dotyczy to wszystkich urządzeń korzystających z tego pasma 2,4 GHz. Zrobiłem test prędkości z moim telefonem i ping był około 400+ lub więcej, z prędkością pobierania mniejszą niż 1000kbps. Kiedy łączę się z pasmem 5 GHz, wszystko jest w porządku. Jestem w stanie obsługiwać sieć jak na normalne. Więc myślę, że to nie mój ISP? Czy ktoś może mi pomóc z moim trudem? Z góry dziękuję za każdą pomoc, jaką mogę uzyskać PS: Im przy użyciu 3.0.0.4.372.31 (Merlin kompilacji) Proszę używać oficjalnego oprogramowania układowego.
Reply
#3

Przepraszamy za ponowne wprowadzenie tego starego wątku, ale od kilku miesięcy doświadczam tego samego problemu w kółko. Ciekawe, czy jest to problem z modemem, czy moim ISP (Singtel). Wydaje się, że 5GHz daje znośne prędkości @ około 20-30 Mb / s, podczas gdy pasmo 2,4 GHz zapewnia tylko około 3-8 Mbps na WSZYSTKICH podłączonych do niego urządzeniach. I jego wyjątkowo irytujące argghh !! Aktualnie na firmware: 3.0.0.4.374_257
Reply
#4

iQanTa napisał: Przepraszamy za ponowne wprowadzenie tego starego wątku, ale od kilku miesięcy doświadczam tego samego problemu w kółko. Ciekawe, czy jest to problem z modemem, czy moim ISP (Singtel). Wydaje się, że 5GHz daje znośne prędkości @ około 20-30 Mb / s, podczas gdy pasmo 2,4 GHz zapewnia tylko około 3-8 Mbps na WSZYSTKICH podłączonych do niego urządzeniach. I jego wyjątkowo irytujące argghh !! Aktualnie na firmware: 3.0.0.4.374_257 nic wspólnego z singlem. Myślę, że potrzebujemy więcej informacji, ponieważ taki problem może wynikać z podłączonych do niego urządzeń, oprogramowania układowego, a nawet ustawień.
Reply
#5

renfred89 napisał: nic wspólnego z singlem. Myślę, że potrzebujemy więcej informacji, ponieważ taki problem może wynikać z podłączonych do niego urządzeń, oprogramowania układowego, a nawet ustawień. Dziękuję za odpowiedź. masz pojęcie, jakie informacje będę potrzebować?
Reply
#6

Podaj urządzenia podłączone do twojego pasma 2,4G. Podaj również szczegóły dotyczące konfiguracji routera, w szczególności dla pasma 2,4 G i konfiguracji urządzeń do połączenia z nim (np. odległość, ściany itp.). byłoby bardzo pomocne, gdybyś mógł również przeprowadzić analizę za pomocą inSSIDer, jeśli są jakieś kanały docierania, których możesz użyć (na pewno będzie para).
Reply
#7

i gdzie jest twój router? na dół? Wygląda na to, że masz różne nakładające się kanały na twoim łączu 2.4G i jeśli twój router jest podłączony dość daleko od tłumienia routera, prawdopodobnie uzyskasz bardzo niskie prędkości. czy próbowałeś także zwiększać moc nadawania w paśmie 2.4G?
Reply
#8

AnTiLooP napisał: i gdzie jest twój router? na dół? Wygląda na to, że masz różne nakładające się kanały na twoim łączu 2.4G i jeśli twój router jest podłączony dość daleko od tłumienia routera, prawdopodobnie uzyskasz bardzo niskie prędkości. czy próbowałeś także zwiększać moc nadawania w paśmie 2.4G? Hahas właśnie ukradł mój pomysł na zwiększenie mocy tx. Hahas ..
Reply
#9

Lol. Ostatnia opcja keke
Reply
#10

iQanTa napisał: ... ... ... Obecnie mój komputer stacjonarny i laptop są umieszczane na piętrze w pokoju oddalonym o około 3 metry (oddzielone tylko podłogą). ... ... Od inSSIDer, chyba to i to, co pokazuje https://www.dropbox.com/s/hmv59wibat1u8hk/1.jpg https://www.dropbox.com/s/y2l0dxip6jsjqhq/2.jpg Podłoga wykonana jest z betonu zbrojonego (betonu i stali), który jest wifi zabójcą. Nic dziwnego, że moc routera WiFi wynosi -66db i nie jest tak daleko od routerów sąsiadów, gdzie sygnały przychodzą z okien i drzwi. Kanał 6, którego używasz, jest również używany przez 3 inne routery Twoich sąsiadów. Jest to kolejny problem, oprócz słabej siły wifi. Najpierw zmieniłem kanał i naprawiłem go na 4 (lub 3) zamiast na auto.
Reply


Forum Jump:

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Users browsing this thread: 1 Guest(s)