Procesor uderzył w 80 stopni
#1

osiąga 70 ~ 80 stopni w teście IntelBurn "Standardowy" poziom stresu jest normalny? Właśnie ponownie zastosowałem pastę termiczną Artic mx-4 metodą 1-kropkową. i czy ktoś może podzielić się tym, co oznaczają wyniki?   Standard: [70 ~ 80 stopni]     Wysoka: [73 ~ 85 stopni]     niezbyt zaznajomieni z procesorami, ale słyszałem, że wydłużenie temperatury o 80 stopni może uszkodzić mój sprzęt? jakiejś rady? czy to jest normalne? czy byłby problem z radiatorem?
Reply
#2

Przede wszystkim, jaki jest twój radiator?
Reply
#3

kodowanie wideo nie jest tak gorące jak IBT .... więc otrzymujesz temperaturę 70plus przy normalnym obciążeniu bez problemu przez lata na zegarze zapasów (brak podkręcania), o ile obudowa jest wystarczająco wentylowana
Reply
#4

Również przepływ powietrza w twojej obudowie odgrywa dużą rolę
Reply
#5

Testy warunków skrajnych w większości przypadków nie wskazują na wykorzystanie w realnym świecie, więc nie musisz się martwić o to, że twoi klienci osiągną 80 stopni.
Reply
#6

Dopóki nie usuniesz, prawdopodobnie nie uzyskasz lepszych wyników testów wytrzymałościowych.
Reply
#7

moje NUC nieustannie uderzają o 80 stopni i więcej, więc jaki jest twój współczynnik komputerowy
Reply
#8

Nie jest to powodem do zmartwienia tbh. Co najwyżej twój wentylator zacznie się kręcić, może twój CPU będzie stosował limit szybkości, ale twój procesor nie wybuchnie i nie zabije cię. U zbyt paranoidalne. Chyba że twoja temperatura pokazuje 95 i więcej ... to masz dua dai ji alr.
Reply
#9

nie martw się także o czas bezczynności wielu ludzi lubi porównywać czas bezczynności ale nie wiem, że czujnik temperatury nie jest dokładny w "temperaturze pokojowej" intel włączył czujnik nie w tym celu ... to ma znaczenie tylko w ostatnich 5 stopniach celcius do tmax, który wynosi około 95 do 105 d celciusa gdy za blisko, procesor będzie dławił się z pełną prędkością ... to jest ważna funkcja czujnika temperatury, a nie ludzie, którzy porównują temperaturę bezczynności ... dlatego odczytanie komputera było dziwniejsze niż temperatura w pomieszczeniu podczas uruchamiania
Reply


Forum Jump:

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Users browsing this thread: 1 Guest(s)