Wolna prędkość Internetu pomimo aktualizacji
#1

Hej, HWZers,   Niedawno około kilka miesięcy temu poproszono mnie o uaktualnienie usługi szerokopasmowego Internetu maxonline i przyjechali, aby zainstalować nowy modem kablowy Starhub Cisco. Początkowo gość powiedział mi, że modem może również działać jako router bezprzewodowy, więc powiedział mi, że nie muszę używać mojego istniejącego routera D-Link. Ale wydaje mi się, że mam poważne powolne połączenie sieciowe, nawet wolniejsze niż przed aktualizacją ...   Tak więc zadzwoniłem i skonfigurowałem go tak, aby połączyć go z routerem D-Link i jakoś tak naprawdę nie uzyskałem prędkości, której chciałem lub co najmniej doświadczyłem. Jestem podłączony do 1 macbook, 1 windows laptop, 1 iphone i 3 ipadów w moim domu. Czy te liczne urządzenia mogą spowolnić prędkość? Czy mój router nie jest w stanie obsłużyć nowej szybkości połączenia?
Reply
#2

Myślę, że brama jest kiepska ... Osoba, która przyszła po prostu chce posiekać kotlet ...
Reply
#3

Henry Ng napisał: Po pierwsze, jakiego planu używasz? Gdzie znajduje się router i jak daleko znajduje się urządzenie od routera? Czy Twój router jest zgodny z N lub AC, 2,4 GHz wifi lub 5 GHz WiFi? Jaką prędkość osiągasz dzięki notebookowi? Prędkość urządzenia korzystającego z sieci Wi-Fi jest ograniczona do możliwości adaptera Wi-Fi i rodzaju używanej sieci Wi-Fi. Mój Samsung Note 2 ma zasilacz sieciowy i jeśli korzystam z routera AC, oczywiście uzyskuję szybszą prędkość. Musisz także zrozumieć, że wi fi mieć swoje ograniczenie. W przypadku notebooków i komputerów Macbook, jeśli chcesz korzystać z połączenia przewodowego, będziesz w stanie uzyskać o wiele większą prędkość. Uważam, że mój jest siecią szerokopasmową 100 Mbps pod Starhubem. Próbowałem uruchomić test z witryną Ookla przez mój laptop z systemem Windows i pokazuje 9mbps do pobrania i 7mbps do załadowania z pingem 12. Więc technicznie dostaję 1
Reply
#4

TS, napisałeś dużo. Ale brakuje kluczowych informacji, takich jak: 1. Używany router 2. Wifi w trybie 2.4 lub 5GHz 3. Połączenie, przewodowe lub bezprzewodowe 4. Jeśli bezprzewodowy, odległości i ściany blokowanie?
Reply
#5

jtjt00 napisał: TS, napisałeś dużo. Ale brakuje kluczowych informacji, takich jak: 1. Używany router 2. Wifi w trybie 2.4 lub 5GHz 3. Połączenie, przewodowe lub bezprzewodowe 4. Jeśli bezprzewodowy, odległości i ściany blokowanie? Używany router to D-Link DIR-600. Nie wiem, jak sprawdzić częstotliwość bezprzewodową. A co powiesz na sprawdzanie? W tej chwili wszystkie testy połączenia odbywają się bezprzewodowo. Odległość ... hmm mój laptop znajduje się tuż obok routera. Brak fizycznej bariery lub nic.
Reply
#6

metamofia89 napisał: Uważam, że mój jest siecią szerokopasmową 100 Mbps pod Starhubem. Próbowałem uruchomić test z witryną Ookla za pośrednictwem mojego laptopa z systemem Windows i pokazuje 9mbps do pobrania i 7mbps do uploadu z pingem 12. Więc technicznie dostaję 1/10 mojej faktycznej prędkości? Ale kiedy otwieram ustawienia sieciowe w moim laptopie, pokazuje prędkość 54 Mb / s. Niezależnie od wartości, które otrzymuję, jest znacznie niższa niż to, do czego się zapisałem. Cóż, mój jest to router D-Link DIR-600. Znajduje się w moim salonie. Czy otrzymam lepsze połączenia, jeśli użyję innego routera? Tak, na pewno uzyskasz lepszą prędkość. Wygląda na to, że router starhub jest standardem G, ograniczonym do 54 Mb / s. Standard G to bardzo stary router. Powinieneś hałasować w serwisie obsługi klienta Starhub.
Reply
#7

Henry Ng napisał: Tak, na pewno uzyskasz lepszą prędkość. Wygląda na to, że router starhub jest standardem G, ograniczonym do 54 Mb / s. Standard G to bardzo stary router. Widzę. To ma sens. Zadzwonię na gorącą linię, żeby sprawdzić, co słychać. Czy masz jakieś zalecenia dotyczące routera? Mój budżet prawdopodobnie byłby poniżej 100 dolarów, jeśli to możliwe ...
Reply
#8

metamofia89 napisał: Widzę. To ma sens. Zadzwonię na gorącą linię, żeby sprawdzić, co słychać. Czy masz jakieś zalecenia dotyczące routera? Mój budżet prawdopodobnie byłby poniżej 100 dolarów, jeśli to możliwe ... Czy używasz standardowego adaptera Wi g? Szukam online, że router D-link jest standardem N. Proszę szukać w Internecie, aby uzyskać pewne recenzje, ponieważ nie korzystam z kabla BB przez kilka lat. 4 lata temu zaktualizowany do światłowodu BB.
Reply
#9

Zadzwoniłem do gorącej linii cust i potwierdzili, że moja jest planem szerokopasmowego łącza 100 Mb / s z Starhub. Jeśli chodzi o problemy z połączeniem, odsyłają moją sprawę do technika, a ja otrzymam telefon wkrótce. Tymczasem chciałbym wiedzieć, które routery mogą obsługiwać połączenie 100 Mb / s. Dzięki!
Reply
#10

metamofia89 napisał: Zadzwoniłem do gorącej linii cust i potwierdzili, że moja jest planem szerokopasmowego łącza 100 Mb / s z Starhub. Jeśli chodzi o problemy z połączeniem, odsyłają moją sprawę do technika, a ja otrzymam telefon wkrótce. Tymczasem chciałbym wiedzieć, które routery mogą obsługiwać połączenie 100 Mb / s. Dzięki! Technik odwiedzi Cię w celu rozwiązania problemu. Dlink DWA-125 15 USD powinien pomóc zwiększyć prędkość. Zobacz tutaj adapter d-link wifi> D-Link Networking Bezprzewodowe routery mobilne, adapter USB, Network Video Recorder, modem Router, przełączniki, HomePlug, Range Extender, NAS IT SHOW 2014 Cennik Broszura Ulotka
Reply


Forum Jump:

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Users browsing this thread: 1 Guest(s)