Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Ktoś obeznany z budowaniem witryny do przesyłania filmów?
#1

Dzień dobry. Chciałbym dowiedzieć się więcej o tym, jak zbudować witrynę do przesyłania filmów, bez korzystania z YouTube lub porozmawiać z kimś, kto jest zaznajomiony z tą dziedziną.   Dzięki.
Reply
#2

co chcesz zrobić ze stroną do przesyłania filmów, na której nie będziesz korzystać z YouTube?
Reply
#3

Chcę, aby użytkownicy mogli bezpośrednio przesyłać filmy wideo w mojej witrynie bez podejmowania dodatkowych kroków przez YouTube.
Reply
#4

Jeśli mówisz o właśnie przesyłaniu plików wideo. Dlaczego musisz rozmawiać o YouTube? Tylko narzędzie do przesyłania.
Reply
#5

HMKT2008 napisał: Dzień dobry. Chciałbym dowiedzieć się więcej o tym, jak zbudować witrynę do przesyłania filmów, bez korzystania z YouTube lub porozmawiać z kimś, kto jest zaznajomiony z tą dziedziną. Dzięki. Rozumiem, co chcesz, aby utworzyć witrynę taką jak YouTube, w której użytkownicy mogą przesyłać filmy i grać przez odtwarzacz wideo w sieci. To, czego chcesz, to zrozumieć następujące rzeczy 1) W jaki sposób będziesz chciał użyć, aby przesłać wideo. Jako plik lub transmisja na żywo z kodera wideo za pośrednictwem RSTP / FTP / HTTP. E.g: Adobe Flash Media Live Encoder 2) Będziesz musiał wiedzieć, jak wyświetlać wideo za pomocą internetowego odtwarzacza wideo. E.g: Flowplayer, inny odtwarzacz wideo HTML5 3) Jak skutecznie przechowywać i rozpowszechniać treści wideo, zwykle za pośrednictwem sieci dystrybucji treści, takich jak Akamai, Limelight, Cloudfront, Cloudflare itp. 4) Jak zaprojektować dynamiczną aplikację internetową, która umożliwia wyszukiwanie treści za pomocą metadanych lub tagów. Wyświetlaj miniatury filmów z funkcjami listy odtwarzania, zarządzaniem kontami, zarządzaniem zawartością itd. 5) Konieczne będzie także zapoznanie się z transkodowaniem plików wideo z jednego formularza do drugiego, jeśli zezwolisz użytkownikom na przesyłanie plików w formatach, które nie są przeznaczone do przesyłania strumieniowego, a nie do zamierzonego formatu dystrybucji (zwykle MP4, WEBM itp.). Możesz używać narzędzi takich jak ffmpeg lub usług transkodowania, takich jak Zencoder, elastyczny transkoder AWS itp. Być może chciałbyś omówić więcej.
Reply
#6

Dziękuję za sugestie. Byłoby wspaniale, gdybyśmy mogli przeprowadzić dyskusję. davidktw napisał: Rozumiem, co chcesz, aby utworzyć witrynę taką jak YouTube, w której użytkownicy mogą przesyłać filmy i grać przez odtwarzacz wideo w sieci. To, czego chcesz, to zrozumieć następujące rzeczy 1) W jaki sposób będziesz chciał użyć, aby przesłać wideo. Jako plik lub transmisja na żywo z kodera wideo za pośrednictwem RSTP
Reply
#7

HMKT2008 napisał: Dziękuję za sugestie. Byłoby wspaniale, gdybyśmy mogli przeprowadzić dyskusję. Możesz tutaj opublikować swoje wątpliwości, a ja postaram się odpowiedzieć. Warto pamiętać, że stworzenie takiej witryny wideo, jeśli zamierzasz ją promować, przepustowość i pamięć masową może mieć potencjalnie znaczący wpływ na koszty i wydajność. Dlatego jeśli korzystasz z YouTube, nie musisz za to płacić, gdy widzowie odwiedzają Twoją witrynę.
Reply
#8

Prowadzenie wideo bez wystarczających zasobów prawnych, sprzętowych i przepustowości nie różni się niczym od dojeżdżania na pewno samobójcze. Rozważałem tę trasę, kiedy pracowałem w jednej z byłych firm. Po dalszych badaniach odkładamy pomysł. To nigdy nie jest jedna operacja na plikach wideo dla udanego hostingu, musisz hostować w FHD / HD dla użytkowników laptopów / komputerów stacjonarnych i niższą rozdzielczość dla użytkowników mobilnych, możesz skończyć z 5 różnymi plikami rozdzielczości dla tylko jednego O / S. Wyobraź sobie, że musisz zaspokoić Windows / MAC / IOS / Andriod, ile plików potrzebujesz? Twój prymitywny / współdzielony sprzęt / przepustowość serwera nie będzie w stanie obsłużyć wielu użytkowników jednocześnie bez znaczących inwestycji. Innym przyklejonym problemem jest treść chroniona prawem autorskim lub skradziona. Nie ma łatwego sposobu, aby uniemożliwić użytkownikom przesyłanie treści chronionych prawem autorskim lub skradzionych oraz uniemożliwić użytkownikom pobieranie pliku i jego dystrybucję. Twój najgorszy koszmar pojawia się, gdy otrzymujesz DCMA, odbierając powiadomienia od prawnika właścicieli treści. To tylko wierzchołek góry lodowej, ważcie je ostrożnie, zanim wrzucisz swoje ciężko zarobione pieniądze.
Reply
#9

commach napisał: Prowadzenie wideo bez wystarczających zasobów prawnych, sprzętowych i przepustowości nie różni się niczym od dojeżdżania na pewno samobójcze. Rozważałem tę trasę, kiedy pracowałem w jednej z byłych firm. Po dalszych badaniach odkładamy pomysł. Nigdy nie jest to operacja pojedynczego pliku wideo dla udanego hostingu, musisz hostować w FHD
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)